reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s nahravanim zvuku

fg (11)|1.5.2009 20:34
Kdyz nahravam zvuk z mikrofonu pomoci jakyhokoli softwaru (zkousel jsem jich nekolik, od Audacity pres Nero po Sony Vegas) mam problem s nizkou hlasitosti nahranyho zvuku. I kdyz dam hlasitost mikrofonu na svy zvukovce na maximum a stejne tak nahravaci hlasitost v nejakym z vyse uvedenych programu, tak je porad nahrany zvuk strasne tichy (a to tak, ze i kdyz si ho pak prehraju, tak i pri nejvyssi hlasitosti repraku zni jako septani). V cem by mohl byt problem?
StD (1963)|1.5.2009 20:59
Nesprávná impedance mikrofonu/mic vstupu? Nemá ten Mic na sobě regulaci? Zkoušel jsi jiný Mic?
Nastavení ZK a vstupu DirectSound na Max?
Použij vylučovací metodu s opakovanými zkouškami, jinak těžko něco pořešíš.
fg (11)|1.5.2009 21:30
Zkousel jsem i jiny mikrofon.
No zatim jsem zkousel zvysit hlasitost u vsech moznych vstupu. Ale nepomohlo to.
"Nastavení ZK a vstupu DirectSound na Max?" - to je co?

Nekdo mi ted v jinym foru napsal, ze problem by mohl byt v tom, ze mam obycejnou spotrebni zvukovku (SoundMax HD Audio integrovanou do desky). Cituji: "You're using a consumer-level interface that's made for Windows-based PCs and for general house-hold/consumer applications, yet your editing apps are trying to record a professional-level signal. I feel pretty comfortable saying that the pre-amps in your computer's audio inputs are not very strong at all. In fact, they're pretty much useless for this kind of application.

Your best bet is to invest in, at the very least, a USB-based DAW interface. You can find many for under $250 that offer at least passable pre-amps, if not some fairly decent ones."

Tak nevim no. Muze to byt skutecne timhle?
Richmond (8084)|1.5.2009 21:50
No nevim, ja pouzivam pribalenej mikrofon a citlivost je vice nez slusna...
http://www.andreaelectronics.com/buy/productdesc/Superbeam_Array.htm
fg (11)|1.5.2009 21:52
A nahravas s nim? Mas taky levnejsi zvukovku integrovanou do desku jako ja?
Richmond (8084)|1.5.2009 22:42
Mam taky SoundMAX - konkretne ADI1988B - uz jsem si na ni za tech par let zvykl a nemenil bych (rozhodne ne za "papirove" citlivejsi Realteky - jsou na tom zvukove i softwarove hur nez obstarozni ADI).
fg (11)|1.5.2009 23:27
Tak tady nekdo resi stejnej problem a pry ho vyresil tim, ze preinstaloval SoundMax na novejsi verzi:
http://www.nvnews.net/vbulletin/archive/index.php/t-16570.html
Odkud bych si mohl stahnout nejnovejsi verzi? (Windows XP, Soundmax Asus P5B, v manualu k desce je napsano: ADI1988A - sice nevim, co to znamena, ale treba je to dulezity:). Ovladace mam: 5.10.1.4530 (z 2.5. 2006)
Nak to nemuzu najit. Hledam to na strankach Asusu, a nic nenalezam.
StD (1963)|2.5.2009 07:07
[QUOTE=fg;245247]..."Nastavení ZK a vstupu DirectSound na Max?" - to je co?
...[/QUOTE]
To je to, že musíš mít na Max vytažený v ovladači ZK (Mix) i zdroj Wave (SW směšovač) v režimu Nahrávání (Record), ne jen Přehrávání (Playback).
fg (11)|2.5.2009 14:10
Ty jsou ale pro Visty (ja mam XPcka) a pro ADI1988B (ja mam ADI1988A). Nebo to neva?
Pro ADI1988A na XPckach jsem vygooglil tohle (je to teda taky z roku 2006, ale o dva mesice novejsi nez mam ja):
http://www.drivershq.com/Drivers/Devices/ASUS-SoundMAX-ADI1988A-Audio-Driver/9739/6/Drivers.aspx
Kdyby nahodou nekdo vedel, kde sehnat novejsi, budu vdecny za odkaz.
Dojigiri (1629)|2.5.2009 21:04
Ujisti se, že máš na maximu nastavení pro nahrávání (Record) a ne jenom pro přehrávání (Playback), ne v programu, ale v nastavení mixeru zvukovky ve Windows - standardně se nastavení hlasitosti otevře jenom pro Playback, na Record se to musí přepnout (pokud teda se týká ovládání ve Windows).

Dále - většina zvukovek má možnost nastavit zesílení mikrofonu (Microphone Boost apod.) což výrazně zvýší citlivost (hlasitost při nahrávání). V ovládání Windows je to většinou pod Upřesnit pod nastavením nahrávání.
fg (11)|2.5.2009 21:23
Jojo, vsechno tohle mam na maximum. I to zesileni mikrofonu mam zapnuty. Asi bude problem v tech ovladacich. Zkusim je preinstalovat.
fg (11)|2.5.2009 21:33
A sakra, ten driver, co jsem nasel, lze stahnout jen pomoci placeneho Driver Detectiva. No to si snad delaj srandu :)
Richmond (8084)|2.5.2009 21:59
Teda nevim jestli je pro ty XP ten ridici panel s audio kalibraci, ale na strankach Asusu je nova verze (misto cisla je tam X) :idea

edit: co mas za desku?

edit2:
SoundMAX AD1988B Audio Driver V5.10.0X.6310 for Windows XP/64bit XP.(WHQL) 37.8MB
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/audio/SoundMAXAD1988B_Audio_V510016310_XP.zip
fg (11)|2.5.2009 22:04
No ja nakonec naky novejsi drivery nasel a preinstaloval jsem to. Vysledek je hlasitejsi, ale ten zvuk rusi takovy bzuceni.
Zvlastni je, ze uroven hlasitosti v nahravacim programu, ktery pouzivam, vykazuje aktivitu kolem -55db i kdyz zrovna nenahravam (jako by tam sel nejaky zvuk i kdyz mam vypnuty mikrofon). To je normalni? Nemelo by tam byt nic?
Richmond (8084)|2.5.2009 22:07
Zkus zapojit mikrofon dozadu - tam by nemel byt zvuk nicim rusen (resp. temer nicim - u me tam neco slysim, ale mam sluchatka s 116dB citlivosti...). V prednich panelech byvaji ruchy u mene kvalitnejsich/nestinenych kabelu/kejsu...
fg (11)|2.5.2009 22:14
Co je to "pripojit mikrofon do zadu"? Ja to zkousel pripojovat i do jinych konektoru, ale u tech mi zvukovka hlasila, ze mam mikrofon pripojen do spatny zdirky a zvuk s nim nahravat vubec nesel.
fg (11)|2.5.2009 22:17
Aha, ty jsi asi myslel do zadni casti kompu. Tam jsem ho celou dobu mel. Zkousel jsem ho davat i dopredu (ale vepredu mi mikrofon nebere nic vic nez bzuceni).
Zkousel jsem i vypojit repraky (v nichz se mi vlastne taky ozyva pri vyssi hlasitosti bzuceni), ale zadny rozdil.
Dojigiri (1629)|3.5.2009 11:04
Máš zapnutej Auto-Sensing? Ta SoundMAX karta ho myslím má, mám taky jednu desku od ASUS se soundmax integrovanou kartou. To je takový to, jak se tě vždycky při zapojení něčeho ptá, co jsi do konektoru zapojil, a je tam políčko, kdy se dá autosensing vypnout (aby se už příště neptal). Si tak matně vzpomínám, že když jsem si s tim dřív hrál, jsem si to vypnul (protože je to hrozně otravný) a pak mi to nenahrávalo nic z mikrofonu. Tj. muselo to bejt zapnutý, aby to nějak zdetekoval a mikrofon se povolil. Pokud to máš vypnutý, zkus to znova zapnout (je to někde v ovládacím panelu zvukovky), aby se ptal co je zapojeno. A pak ten mikrofon zapojit až při zapnutým počítači (naběhlých Windows), aby se zeptal, a potvrdit, že se zapojil mikrofon, jestli se to tím nespraví.
Richmond (8084)|3.5.2009 12:14
Pokud si spravne vzpominam tak jack-sensing i kalibrace mikrofonu se provadi pres ten SoundMax panel (v XPckach to vypada strasne - jako hifi vez) - kliknout na kladivko (Preferences) > posledni "karata" > Enable AudioESP. Tusim ze je tam i Audio Wizard kde se nastavujou vystupy a kalibruje mikrofon... VSECHNO JE TO POPSANO V MANUALU - pacit z tebe typ desky uz dale nehodlam ;)
fg (11)|3.5.2009 21:20
Jo, tohle mam zapnuty.
No ja bych ti rad ten typ desky sdelil, kdybych vedel, kde ho mam zjistit. V manualu opravdu nic krome oznaceni "Asus P5B" opravdu nic nevidim.