Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Chladící podložka pod notebook

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Ahoj,
    chtěla jsem se zeptat jak je to s chladící podložkou pod notebook - je to k něčemu? Narazila jsem na to náhodou a přemýšlím, jestli se to vyplatí nebo ne.

Abych se mrkla na teplotu, tak jsem si stáhla Everest a za půl hodinky, co jsem na to koukala se mi CPU vyšplhalo maximálně k 48°C - jinak tak 43°C (noťas jel celkem asi hodinku a půl), což mi zase nepřijde tak tragické. Někdy notebook používám déle, ale většinou na nějakou práci spíše kancelářského typu než na hry.

Máte s tím někdo zkušenosti?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jiziii
    Registrace
    Feb 2008

Chladící podložka se v tvém případě určitě nevyplatí teploty máš v pohodě
    a navíc snížení teplot o max 5°C se moc nevyplatí za tu cenu podložky

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Teploty na NB máš dobré. Chladící podložka za určitých situací má podle mě smysl: NB v peřinách, horké letní dny, apod.

Jiziii: Ten teplotní rozdíl bude možná i k 10 °C (rozmezí 5 - 10 °C). V práci mám takovou ludru od Geniusu (jen 2 ventilátory co foukají studený vzduch pod NB) a bez chlazení je NB docela teplý (ne vařící, teplý). Při použití chladící podložky je NB krásně chladný a ani z chladiče na NB nejde teplý vzduch, ale krásně vlažný. Při použití nějaké lepší chladící podložky si myslím, že se NB "uleví" - Čím chladnější, tím lepší
    Naposledy upraveno uživatelem kevin00: 01-05-2009 v 23:39

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jiziii
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Teploty na NB máš dobré. Chladící podložka za určitých situací má podle mě smysl: NB v peřinách, horké letní dny, apod.

Jiziii: Ten teplotní rozdíl bude možná i k 10 °C (rozmezí 5 - 10 °C). V práci mám takovou ludru od Geniusu (jen 2 ventilátory co foukají studený vzduch pod NB) a bez chlazení je NB docela teplý (ne vařící, teplý). Při použití chladící podložky je NB krásně chladný a ani z chladiče na NB nejde teplý vzduch, ale krásně vlažný. Při použití nějaké lepší chladící podložky si myslím, že se NB "uleví" - Čím chladnější, tím lepší
    No ono hodně záleží kde máš nasávací otvory někdě to pomuže víc někde míň
    Na peřinu mám kus překližky co sem někde sehnal za nulovou cenu :-D
    Ale teploty kolem 50°C bych nehrotil
    Já na svým notebooku v klidu se nedostanu pod 55°C s žádnou komponentou a náko to moc neřeším, někdy stačí podložit zadní stranu notebooku a hned mu to o nákej stupeň pomuže

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Tak fajn, aspoň ušetřím. Díky moc :-)

Podobná témata

1. Lenovo Y580 - chladící podložka
    Od Raptorek v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 17-07-2013, 21:43
  2. Chladica podložka pre Notebook