reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Základní desky: Kompatibilita Ultra-ATA a SATA II

Neregistrovaný (0)|1.5.2009 23:12
Jméno tazatele: Petr Blahut

Znění dotazu:
Dobrý den,

mám PC se základní deskou s rozhraním Ultra ATA a chci si koupit novou s rozhraním SATA nebo SATA II. Bude fungovat s novou deskou současný pevný disk a další součásti jako je CD ROM nebo grafická karta?

Děkuji za odpověď
Petr Blahut

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Pevný disk WDC WD40
NVIDIA GeForce2 MX/MX 400
Jiziii (796)|1.5.2009 23:16
Pokud deska bude obsahovat ATA port tak disk bude fungovat, ale nebude se hodit jako systemovej, koupil bych satovej disk a tenhle si nechal na zálohy atd
Mechanika taky pujde pokud bude ATA konektor
Grafická karta nepujde je s největší pravděpodobností v AGP portu a ten už se do dnešních desek nedává
kevin00 (10238)|2.5.2009 06:21
[QUOTE=Jiziii;245268]Pokud deska bude obsahovat ATA port tak disk bude fungovat, ale nebude se hodit jako systemovej, koupil bych satovej disk a tenhle si nechal na zálohy atd
Mechanika taky pujde pokud bude ATA konektor
Grafická karta nepujde je s největší pravděpodobností v AGP portu a ten už se do dnešních desek nedává[/QUOTE]

1) Doporučit starý disk na zálohy je podle mě hazardování s uživatelovi daty. Dle označení to bude 40 GB HDD, jeho životnost již bude minimální (zda-li již teď není "načatý")
2) Grafika na 100 % není kompatibilní, jelikož je do slotu AGP

Dle tebou zadaných komponent usuzuji, že motherboard je osazen paměťovými moduly DDR I, takže budeš muset s největší pravděpodobností zakoupit i nové paměťové moduly. Dále usuzuji, že ani procesor nebude kompatibilní.
Jiziii (796)|2.5.2009 09:17
[QUOTE=kevin00;245282]1) Doporučit starý disk na zálohy je podle mě hazardování s uživatelovi daty. Dle označení to bude 40 GB HDD, jeho životnost již bude minimální (zda-li již teď není "načatý")

No nemyslel sem přímo jako zálohy duležitejch dat, ja na 11 let starým seagate nosím MP3 a disk pořád funguje
A když už záloha něčeho dulležitýho tak u mě víc jak dvě media