Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Základní desky: Kompatibilita Ultra-ATA a SATA II

Neregistrovaný

Jméno tazatele: Petr Blahut

Znění dotazu:
    Dobrý den,

mám PC se základní deskou s rozhraním Ultra ATA a chci si koupit novou s rozhraním SATA nebo SATA II. Bude fungovat s novou deskou současný pevný disk a další součásti jako je CD ROM nebo grafická karta?

Děkuji za odpověď
    Petr Blahut

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
    Pevný disk WDC WD40
    NVIDIA GeForce2 MX/MX 400

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jiziii
    Registrace
    Feb 2008

Pokud deska bude obsahovat ATA port tak disk bude fungovat, ale nebude se hodit jako systemovej, koupil bych satovej disk a tenhle si nechal na zálohy atd
    Mechanika taky pujde pokud bude ATA konektor
    Grafická karta nepujde je s největší pravděpodobností v AGP portu a ten už se do dnešních desek nedává

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Jiziii Zobrazit příspěvek
    Pokud deska bude obsahovat ATA port tak disk bude fungovat, ale nebude se hodit jako systemovej, koupil bych satovej disk a tenhle si nechal na zálohy atd
    Mechanika taky pujde pokud bude ATA konektor
    Grafická karta nepujde je s největší pravděpodobností v AGP portu a ten už se do dnešních desek nedává
    1) Doporučit starý disk na zálohy je podle mě hazardování s uživatelovi daty. Dle označení to bude 40 GB HDD, jeho životnost již bude minimální (zda-li již teď není "načatý")
    2) Grafika na 100 % není kompatibilní, jelikož je do slotu AGP

Dle tebou zadaných komponent usuzuji, že motherboard je osazen paměťovými moduly DDR I, takže budeš muset s největší pravděpodobností zakoupit i nové paměťové moduly. Dále usuzuji, že ani procesor nebude kompatibilní.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jiziii
    Registrace
    Feb 2008

[QUOTE=kevin00;245282]1) Doporučit starý disk na zálohy je podle mě hazardování s uživatelovi daty. Dle označení to bude 40 GB HDD, jeho životnost již bude minimální (zda-li již teď není "načatý")

No nemyslel sem přímo jako zálohy duležitejch dat, ja na 11 let starým seagate nosím MP3 a disk pořád funguje
    A když už záloha něčeho dulležitýho tak u mě víc jak dvě media

Podobná témata

1. Základní desky: Motherboard - SLI and SATA 3.0
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 14-12-2010, 17:56
  2. Základní desky: Kompatibilita desky
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 30-01-2008, 17:13