reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Restart PC u her

H@k1 (2)|2.5.2009 14:40
Zdravim, vim ze je to tu uz hodnekrat ale nikde sem nenasel kloudny reseni pro neznalce hehe. Pri hrani nekterych her se mi samovolne restartuje PC nebo se zasekne obraz a zvuk a musi se vypnout natvrdo. Vsude tu koukam ze to bude nejspis teplotou ale CPU mam pod 50 a GPU pod 70 stupnu coz mi neprijde tak hodne. Hry padaj v rozmezi od 10min do 2hod ale porad padaj ... Case mam osazenou 3x 12cm ventilatory a kdyz zapnu chladic na grafice na 100% dostavam teploty kolem 50-60 v zatezi ale zase se mi hlukem rozpada barak hehe ... ani vraceni taktu procesoru nepomohlo jen to kikslo malinko pozdejc. Nemuze to bejt treba PowerPlayem? Nemuzu nikde ale najit co s tim, jak to vypnout nebo tak neco ...

Moje sestava:
AMD phenom x4 9950BE (pretaktovanej z 2.6GHz na 3.1GHz)
Sapphire HD4870 1gb
Patriot DIMM DDR2-800MHz (2x1gb)
Gigabyte GA-MA78GPM-DS2H - AMD 780G
Corsair Power Supply HX520 (520W)
3x Xilence case fan 120 mm
kevin00 (10238)|2.5.2009 14:58
Pokud teploty v zátěži jsou CPU = 60 °C a GPU = 70 °C, tak jsou v pořádku.
Máš možnost půjčit si od kamaráda zdroj a vyzkoušet jej ?
Proveď test operační paměti pomocí GoldMemory (nech pracovat přes noc), otestuj grafickou kartu pomocí FurMarku (Stability Test + loguj teplotu GPU), otestuj stabilitu celého systému pomocí OCCT
Deee-aN (3834)|2.5.2009 22:06
Co máš za systém? Hry jsou předpokládám legální...
H@k1 (2)|2.5.2009 22:50
OK, hned co se mi vrati MB z reklamace tak programky zkusim :) jinak OS mam XP Home Edition a hry legalni takze predpokladam ze tema to asi nebude hehe :) Jinak zdroj mam moznost jen 400W a nvm nvm, nechci ho kamosovi oddelat. Jinak to zacalo delat po pridani HD4870 drive sem mel integrovanou HD3200 ... ae i s ni jsem mel problemy nenastavaly tak casto ae stavalo se v podstate to same akorat ze misto temer kazdych 10min-2hod tak treba 1-5 dnu ... ae pouze u nekterych her ... a taky je zvlastni ze driv mi to delalo i u WoW a po preinstalaci to u WoW prestalo ikdyz treba 1x za 2 dny se to stane ale zase to zacalo delat u GTA4 ktere drive slo ... tak nevim ... na hodne strankach pisou ze je to kuli powerplay na HD4870 od sapphire ae vubec nvm co s tim, jelikoz novej BIOS kterej to udajne opravoval existuje jen na 512mb verzi ... trapi me ae ze to delalo i predtim jen ne tak casto ... a taky ze kvuli tomu padani kdyz se t stanme treba 5x po sobe tak uz mi MB nenacte BIOS a musim ji poslat k reklamaci ... To sem zrovna premyslel jestli to nemuze bejt MB ae na czc.cz je hodnocena dobre a nikdo si nestezuje, naopak