reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak defragmentovat síťový disk

BADMOPAR (43)|2.5.2009 23:49
Mám v domácí síti disk WD MyBook 500 GB a na dodávaném CD ani nikde jinde se mi nepodařilo najít program na defragmentaci síťového disku.Hledal sem jak v systému,tak i v různých programech,např.O&O Defrag apod.Dík za rady :thumb
Devil... (122)|3.5.2009 11:35
[QUOTE=BADMOPAR;245491]Mám v domácí síti disk WD MyBook 500 GB a na dodávaném CD ani nikde jinde se mi nepodařilo najít program na defragmentaci síťového disku.Hledal sem jak v systému,tak i v různých programech,např.O&O Defrag apod.Dík za rady :thumb[/QUOTE]
Nebylo by lepší si disk zálohovat a provést kompletní formát a pak zpět všechno nakopírovat?
BADMOPAR (43)|3.5.2009 13:05
jaksi nemám kam nakopírovat půl tera :hmm
Pabler (425)|3.5.2009 18:45
ked ho pripojis ako sietovu jednotku cez winexplorer, tak tam nieje moznost defragu ?
btw: ak je ten disk len ako storage na dake filmy,mp3 a podobne data, tak by som sa tym moc netrapil, degradacia vykonu, v dosledku fragmentacie, nieje pri prezeraní obsahu takehoto charakteru badatelna
BADMOPAR (43)|3.5.2009 20:37
.....přesně tak.U Céčka to jde u Déčka taky,jenom ten síťovej to v rozbalovací nabídce nemá.BTW tam mám i filmy a ty se mi očas začínaj sekat :(.
Pabler (425)|3.5.2009 21:30
No to sekanie filmov moze sposobovat aj cosi ine, ...
akurat posledne dni riesim sekanie filmov, no podla toho co viem to bude najskor v kodekoch, kedze vo VLC (ak ma nic nepletie tak by mal mat vlastne kodeky a teda od externych byt nezavisly) ide prehravanie normalne, ale v inaksich prehravacoch tomu proste pere a cca kazde 2 minuty to tak zaujímavo poskocí prida rychlost a zas potom ide par minut normalne.

bohuzial nieje nejak casu skumat v com to je, reinstal kodekov moc nepomohol, asi to bude treba dokladnejsie precistit, ... co ma privadza k otazke, poznate niekto daky fajn soft na odstranenie existujucich kodekov zo systemu ? Uninstaller si ocividne nespraví dobru pracu, ked po odobrani prehravanie filmov funguje nadalej normalne :)
StD (1963)|4.5.2009 07:49
[QUOTE=Pabler;245721]...poznate niekto daky fajn soft na odstranenie existujucich kodekov zo systemu?...[/QUOTE]

GSpot
http://gspot.headbands.com/
Logout (4018)|4.5.2009 13:49
Defaragmentovat ho přes síť nejde. Jestli nemá tudle možnost ve firmware, tak jediná možnost je disk rozebrat a zapojit jako interní, nebo všechno dát pryč a zas zpátky.

Jestli máš aspoň kus volnýho místa, tak pomůže i zkopírovat a smazat půlku(třetinu) disku a zas ji tam nahrát - nebude to sice stoprocentní, ale drtivou většinu by to mělo defragmentovat.
wanrouter (126)|7.6.2009 17:42
No a to sa nemozes prihlasit na pracovnu stanicu kde mas disk (nieco ako VPN a pod...)
A tam pracovat ako s fyzicky pritomnym pc?

EDIT: DiskeeperV9 Administrator edition by to mohol zvladnut... ale to som nasiel len jedno z viacerych cez google
Logout (4018)|8.6.2009 14:13
wanrouter: určitě by to nezvlád, pokud neni na tom stroji (NAS), kde je síťovej box nainstalovanej. Což asi nebude :-(

Ale pak mě napadla ještě jedna jednoduchá metoda. Sehnat někde dost místa, data tam odsypat, smazat celej NAS, a data tam nahrát (jednim procesem, žádný paralelní, na disk během toho nešahat). To by mělo taky nahrát data defragmentovaně.