reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Neznamy problem s mechanikami PX a LG

silent64 (32)|20.12.2006 18:35
Ahoj,
Stretol som sa nedávno s jedným HW problémom v DVD mechanike: Kúpil som si Plextorku asi pred 2 rokmi, tuším PX-712A. Zhruba pred mesiacom zrazu z ničoho-nič prestala s DVD pracovať (ani čítať, ani zapisovať). S CD bez problémov. Samozrejme som reklamoval a už mám doma nový model. Zatiaľ som sa nečudoval, však stane sa. Ale pred týždňom kamošovi sa stalo presne to isté s LG, tuším LG GSA 4167B DL10. To sa mi zdá byť už trošku podozrivé. Nemôže to spôsobovať vírus, čo vlezie do firmware? Alebo je to iba náhoda? Nestretol sa niekto s podobným problémom?
wizaard (913)|20.12.2006 20:30
[QUOTE=silent64]Ahoj,
Stretol som sa nedávno s jedným HW problémom v DVD mechanike: Kúpil som si Plextorku asi pred 2 rokmi, tuším PX-712A. Zhruba pred mesiacom zrazu z ničoho-nič prestala s DVD pracovať (ani čítať, ani zapisovať). S CD bez problémov. Samozrejme som reklamoval a už mám doma nový model. Zatiaľ som sa nečudoval, však stane sa. Ale pred týždňom kamošovi sa stalo presne to isté s LG, tuším LG GSA 4167B DL10. To sa mi zdá byť už trošku podozrivé. Nemôže to spôsobovať vírus, čo vlezie do firmware? Alebo je to iba náhoda? Nestretol sa niekto s podobným problémom?[/QUOTE]
Obávám se, že to je vážně jenom náhoda, firmware viry... no... v tomhle případě by asi pravděpodobně stačil software virus.
silent64 (32)|20.12.2006 21:16
hmm, ale zaujimave ze s CD mediami nema problem...DVD, ci uz RAM, -+R, RW, sa ani neroztoci
wizaard (913)|20.12.2006 21:18
[QUOTE=silent64]hmm, ale zaujimave ze s CD mediami nema problem...DVD, ci uz RAM, -+R, RW, sa ani neroztoci[/QUOTE]
Neroztočí? Hmm... :notsure to spíš vypadá vážně na HW chybu, tohle se SW nemá nic společného.
Rininn (11)|19.3.2009 21:59
[QUOTE=wizaard;20673]Obávám se, že to je vážně jenom náhoda, firmware viry... no... v tomhle případě by asi pravděpodobně stačil software virus.[/QUOTE]

Nechapu jaky software virus. Pokud by byl virus ve firmwaru mechaniky tak nevim cim to chces otestovat. A pokud udelas upgrade nebo downgrade firmware tak ti to nepomuze pokud jsi chytl rootkit. Ten se ti muze v PC schovat prakticky kamkoliv a je li hodne dobre udelanej tak si zalohuje kopii sebe sama do firmware grafiky a do biosu a pak se ti obnovi z kopie a preleze do novyho firmware mechaniky. Vse popsane - pripad kamarada ktery ho nemel sice v mechanice ale klasicky na HD, v grafice a ve flashce na boardu. V Brne se nenasla firma ktera by si s tim poradila. Nakonec to vyresil az s pomoci TSMB (technicke sluzby mesta brna) a kontejneru.