reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Využíváte pro svou práci na PC více monitorů?

husky14 (4214)|3.5.2009 23:32
  • Ano, pro mě nezbytnost
  • Ano, v případě potřeby
  • Ne, ale určitě bych více monitorů využil
  • Ne, pro mě zbytečnost

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Svět hardware v pravém sloupci.
Richmond (8084)|3.5.2009 23:37
Ano, pri praci hodne pomuze "odkladaci" plocha navic. Na tri uz musim otacet hlavou a v lete bych se asi uvaril, nicmene v zime uz 3 monitory dokazou prijemne vytopit i vetsi mistnost :D
speedsnail (4876)|4.5.2009 00:11
No nouzově jsem si v práci zprovoznil 2 plochy na notesu (14" 1400*1050) v docku + externí monitor (19" 1280*1024).
(2 plnohodnotné monitory bohužel k dispozici nedostanu :( )
Při práci např. s excelem+VBA se to dost hodí. Pokud dělám jen na jedné obrazovce tak mam na notesu outlook, icq, FF a podobně.

Doma používám monitor jeden, dva jsem zkoušel, ale nepřijde mi to nezbytné a žere to elektřinu navíc. Takže hlasuji "Ano v případě potřeby"
Jiziii (796)|4.5.2009 07:26
Já mám kvuli nedostatku místa jen jeden monitor
takže ne pro mě zbitečnost
a když potřebuju tak si zapnu eště notebook na tykový ty věci jako ICQ, skype, prohlížeč atd
StD (1963)|4.5.2009 07:43
ANO, při práci v DTP je to nezbytnost.
Tommula (232)|4.5.2009 07:46
Ano, v případě potřeby.

Pouzivam 22" + 17" LCD, sem tam jeste NB na komunikace... Ale ale spis pracuju na te 22"tce...
Jinak jsem nad tim taky premyslel, ze bych na jednom mel televizi (jikoz PC doma splnuje veskerou multimedialni zabavu v obyvaci loznici :) ) a na druhem monitoru mohl pracovat, ale to bych na TV cucel moc zblizka a kdybych si ji nechal jen v okne tak by moje polovicka na ni nevidela preze mne.. :) Takze vyreseno notebookem na pohovce ci v posteli a monitor jako TV... :)
jrx (1880)|4.5.2009 07:53
Ne, ale určitě bych více monitorů využil

Jediný problém je akorát s místem na stole a v peněžence :)
Marenek (239)|4.5.2009 10:05
[QUOTE=StD;245807]ANO, při práci v DTP je to nezbytnost.[/QUOTE]

přesně tak.

u adobů si navymýšleli takových paletek, které je potřeba mít poruce... sice dají skrývat, ale to by se jeden uklikal. druhý mionitor jsem si pořídil právě na ně. na druhou stranu postačila i stará 15". člověk se jen víc najezdí myší.

a navíc si na to člověk hodně rychle zvykne.

zkoušel jsem i tři monitory, ale to už jsem ani nevěděl co tam dát ;-)
i když na korektury to není špatný...
Marenek (239)|4.5.2009 10:06
[QUOTE=Jiri@tncm;245811]Ne, ale určitě bych více monitorů využil

Jediný problém je akorát s místem na stole a v peněžence :)[/QUOTE]

ono se docela často zapomíná na to, že se dají monitory i skládat nad sebe na výšku ;)
slowak1982 (134)|4.5.2009 10:21
V práci využívám LCD noťasu + 22" LCD připojené na dock. Při programování, grafice, vlastně při všem je to neocenitelné. Doma dělám jen na jednom a dost často mi ten prostor chybí. Když jsme ještě doma s bratrem měli dva staré CRT monitory a neměli TV, tak jsem na jeden pouštěl signál z tv karty.
Richmond (8084)|4.5.2009 10:22
[QUOTE=Marenek;245836]ono se docela často zapomíná na to, že se dají monitory i skládat nad sebe na výšku ;)[/QUOTE]
Nj, ale stojany jsou pekne mastny ;) viz. http://www.softcom.cz/produkt/ergotron-ds100-quad-monitor-stojan-pro-4-lcd-displeje/?flist=1
StD (1963)|4.5.2009 10:48
No ono je mít 2+ monitory dobré i třeba pro DVDauthoring - když si např. otevřu projekt v Sonic Scenaristu, tak i 20" wide je málo a když k tomu mám ještě otevřený titulkový editor plus okno náhledu, tak si na jednom monitoru neškrtnu - druhý je velký přínos.
xmarek (1676)|4.5.2009 13:00
Do nedávna ano. Používal jsem notebook z rozlišením 1400*1050 k programování a externí monitor 1280*1024 jako odkládací plochu, pro čtení manuálů apod. Podobnou konfiguraci jsem měl i doma.
Nyní co jsme dostali v práci nové monitory 24" s rozlišením 1920*1200 už ten notebookový nějak nepotřebuji. A jelikož jsem si domů pořídil taky monitor s podobnými parametry tak jsem si už nějak zvykl pracovat s jedním monitorem. (zatím.. :D)
matyyy (2527)|4.5.2009 14:23
[QUOTE=Jiri@tncm;245811]Ne, ale určitě bych více monitorů využil

Jediný problém je akorát s místem na stole a v peněžence :)[/QUOTE]
asi tak sem stolem by problém ani nebyl ale ty finance
astec (1823)|4.5.2009 15:16
tak jsem to dnes spočítal a mam v kanclu 7 LCD, 2 monitory a 1 NTB. K tomu LCD panel. Asi budu muset koupit jeste jeden
Vladimir (67)|4.5.2009 23:46
Nie, zbytocnost pre mna kedze mam 30" LCD
pas!k (3765)|5.5.2009 07:23
Ano, pro mě nezbytnost

Jak doma tak v praci .. bez druheho monitoru si proste zivot nedokazi predstavit :-)
Marenek (239)|5.5.2009 09:30
[QUOTE=StD;245845]No ono je mít 2+ monitory dobré i třeba pro DVDauthoring - když si např. otevřu projekt v Sonic Scenaristu, tak i 20" wide je málo a když k tomu mám ještě otevřený titulkový editor plus okno náhledu, tak si na jednom monitoru neškrtnu - druhý je velký přínos.[/QUOTE]

no ale o tom, že na opravdovější střihání jsou 2 monitory + TV minimum, se snad ani bavit nemuíme ;-)

btw pamatuje si někdo z vás, že ve dřevnějších dobáh byly dva monitory standard pro CAD? jeden textový, jeden grafický - a 8087 k tomu ;)
dkas (193)|5.5.2009 09:42
Zatím nemám a asi bych neupotřebil.
Rosta43 (154)|5.5.2009 13:58
[QUOTE=astec;245902]tak jsem to dnes spočítal a mam v kanclu 7 LCD, 2 monitory a 1 NTB. K tomu LCD panel. Asi budu muset koupit jeste jeden[/QUOTE]

Jseš měkejš. Já mám ne teď u sebe, ale v jiné práci 19 LCD 3 CRT, 2 panely. 3 projektory a svůj notebook. a to je potom přehled. Jen oči přecházejí....
james008 (47)|6.5.2009 07:51
Celkovy pocet lcd v kanclu uvadet nebudu i kdyz koukam ze vyse napr rosta hrajoe snad nejakou soutez o pocet:-)) ..i kdyz k cemu ten udaj je nevim.. k praci clovek i kdyz ma klidne 30 mionitoru nepouziva zajiste vsechny :-)) ( navic by tezko trumfli kancl co je zaroven napul sklad vt ci zahorovaci pracoviste :-)) )

Co se tyce poctu lcd na jednu stanici tak doma na zakladni grafiku vystacim se dvema...
vetsinou zakladni mon je aplikace a sekundarni kotvitelne panely nahledy apod....
co se tyce hudebnich a strihacich programu tak nektere potrebuji pres celou plochu obou mon
a nektere stejne jako u grafickych aplikaci neco na jednom neco na druhem...
Take zahrat si treba nejakou gamesu ktera je k tomu uspusobena neni vubec spatna volba...
kdz si vzpomenu jak velky prehled o bojisti jsem mel pri supreme commandru ktery podporuje zobrazeni
na obou monitorech..kdyz jsem mel nabvolenou mapu na levy a na pravem hral samotnou hru...
tak to vidim i zde jako velky prinos :-)

Co se tyce prace... tady mam na pracovni stanici 3 najednou... stredni monitor aplikace.. levy monitor diagnosticke a monitorovaci utility, komunikatory a jine blbinky a pravy mon mam utility pro vzdalenou spravu
zabezpeceni lan, routery a smetiste ikon.....

Co se tyce vykonu prace jako takove tak pak uz mi postaci cca 2 monitory uplne nalevo ...kazdy slouzi k jedne rade serveru a na oba jsou privedeny kvm prepinace abych nemusel misto dvou monitoru mit napr 15 :-)

Lidi kteri potrebuji vice monitoru pro praci plne chapu a myslim ze jsou oblasti kde stejne jako
u me by jeden sebevetsi lcd neuspel kvuli potrebe maximalizovat okna na jednotlivych plochach monitoru....
nebo take z duvodu at neospepnou z vecneho problikavani oken pri alt+tabovani kdyz zrovna nejde o praci ktera vyzaduje videt na obe ci vice oken soucasne :-)

Preji vsem hezky den
kevin00 (10238)|6.5.2009 14:09
Nepoužívám, ke své práci nepotřebuji a nevyužil bych :)
astec (1823)|6.5.2009 14:15
[QUOTE=james008;246421]Celkovy pocet lcd v kanclu uvadet nebudu i kdyz koukam ze vyse napr rosta hrajoe snad nejakou soutez o pocet:-)) ..i kdyz k cemu ten udaj je nevim.. k praci clovek i kdyz ma klidne 30 mionitoru nepouziva zajiste vsechny :-)) ( navic by tezko trumfli kancl co je zaroven napul sklad vt ci zahorovaci pracoviste :-)) )

[/QUOTE]

On jen s radostí sděluje, že konečně mají na dohledu po 9 letech víc něž 2 x2 CRT monitory.... ale i tak musí stále přepínat, protože by jich tam potřeboval 1x tolik... Ale i tak je to poktrok.
mstejska (2912)|6.5.2009 17:39
Kdyz opravdu pracujete na vice movitorech, tak si musite ukroutit hlavu. Bud dve 17" ci 19" vedle sebe nebo radeji jeden vetsi monitor. Zkousel jsem obe dve moznosti a preferuji jednu 24".
skawagon (104)|6.5.2009 19:41
Mám jeden (a to pouze 19") monitor. Je to málo, na Archicad jsou upotřebitelné dva, tři i čtyři, Ale ty dva jsou asi rozumné optimum.
StD (1963)|7.5.2009 07:23
[QUOTE=mstejska;246596]Kdyz opravdu pracujete na vice movitorech, tak si musite ukroutit hlavu. Bud dve 17" ci 19" vedle sebe nebo radeji jeden vetsi monitor. Zkousel jsem obe dve moznosti a preferuji jednu 24".[/QUOTE]

Hlava (krk) bolí, ale hlavně od toho: "...kde zase ksakru vězí to myšítko..." :D
astec (1823)|7.5.2009 07:49
[QUOTE=StD;246841]Hlava (krk) bolí, ale hlavně od toho: "...kde zase ksakru vězí to myšítko..." :D[/QUOTE]

Trefa!!!!! monitory shlédnu očima jestli nejsou změny a čučím beztak do jednoho.... Ale to myšítko pro nás starší pány, to je strašnýýýý:thumb
james008 (47)|7.5.2009 07:55
[QUOTE=astec;246515]On jen s radostí sděluje, že konečně mají na dohledu po 9 letech víc něž 2 x2 CRT monitory.... ale i tak musí stále přepínat, protože by jich tam potřeboval 1x tolik... Ale i tak je to poktrok.[/QUOTE]

JJ tak to v tomto uhlu pohledu po vysvetleni jiz chapu :-) ..to si taky pamatuju jeste mlhave... jeste si taky poamatuju ze
jsem diky pozdejsimu rozsireni o par crt navic musel behat jednou tydne do rozvodny nahazovat jistic
sekundarniho okruhu protoze crt jak se mi ze zacatku mnozily zraly cim dal tim vice...
nenazrane akvarka a velke dtp krabice s trinitrony
a do toho mi novy kolega zacal v serverovne inteligentne pouzivat 2000W-ovou rychlovarnou konev :-)) ;-)

Ac jsem celkem odpurce lcd..stale...kvuli grafice... barvam ..cerne ..v kombinaci s odezvou atd....tak i pres to jsem taky jasal
kdyz jsem to po dlouhe dobe mohl vymenit za lcd panely, ktere zere podstatne mene a vleze se do kanclu
pote i nejaky clovek navic :-) take bych navrhl dat cloveku co prvne vymyslel kvm prepinac nebelovku za zdravotnictvi ..protoze tim se zacala zlepsovat nervova stabilita informatiku :-)
...takze drzim panovi palce at se mu s inovaceni dari nadale ;-)

[QUOTE=astec;246847]Trefa!!!!! monitory shlédnu očima jestli nejsou změny a čučím beztak do jednoho.... Ale to myšítko pro nás starší pány, to je strašnýýýý:thumb[/QUOTE]
Njn... ja sice nepracuju pri vetsine prace moc s mysi..spise klavesove zkratky ...a klavesnice....
ale to ma za dusledek to ze se mi zase schovavaji klavesnice.. :-) mnohdy pri stavbe novych serveru
a stanic je docela problem poznat ktera ta z deseti klavesnic je ta aktivni :-))) take bych se priklonil zvazit napad dat navrh
zakonodarcum ktery by osetril to ze by klavesnice prodavane v cr musely mit povinne pipatko s dalkovym ovl jako uz ma dnes vetsina aut :-) ;-)
Rosta43 (154)|7.5.2009 08:13
[QUOTE=james008;246851] take bych se priklonil zvazit napad dat navrh
zakonodarcum ktery by osetril to ze by klavesnice prodavane v cr musely mit povinne pipatko s dalkovym ovl jako uz ma dnes vetsina aut :-) ;-)[/QUOTE]

Naprosto souhlasím. Ale to pípátko bych také potřeboval na klíče, bundu, peněženku, mobil ...... a jak znám jednoho pána tady tak i na kalhoty.... :-)
Sislik (28)|7.5.2009 08:26
doma mam: notebook 15,4" 1680x1050 + externi LCD 24" 1920x1200
mam pocit, ze 2 LCD mi velmi zvedly produktivitu :)
Pali P. (29)|7.5.2009 09:59
Ja mám v práci jedno 22" wide LCD, no niektorí kolegovia 2x 19" 5:4 LCD. Vedel by som si reálne predstaviť k mojej 22-ke ešte jednu 19-ku. To by sa už kreslilo... :idea
maniiax (75)|25.9.2009 23:36
no ja mam jeden a ten mi bohate staci:)
bren (108)|26.9.2009 00:06
[quote=maniiax;296502]no ja mam jeden a ten mi bohate staci:)[/quote]

skousim 2 a jeto parada