reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém s prehrávaním súborov .avi (zvuk funguje, obraz nie)

maxix (13)|5.5.2009 21:33
Zdravím, potrebovala by som pomoc, pre začiatok, čo sa týka počítačov nejsom expert ani omylom, skor naopak. Preto potrebujem pomoc.
Jedná sa o to, že mi nejde na compu s OP Win XP prehrávať video v súbore .avi, keď spustím video v bsplayeri, kmplayeri alebo v hocikolvek inom tak mi nabehne iba čierny obraz so zvukom.
Podľa rady kamoša som skúsila odinštalovať všetky kodeky a znovu nainštalovať (k-lite mega codecs pack), ale výsledok je rovnaký a už neviem, čo mám robiť, som z toho na prášky, preto Vás prosím o radu.
Ďakujem moc za snahu a ochotu...:)
Ak by chýbali ďalšie informácie, poskytnem

WIN XP professional, grafika Radeon X1650 Series, sietové adaptery: NVIDIA nForce networking controller (je preškrtnutá červeným x), realtek rti8139 family pci fast ethernet nic.
matyyy (2527)|5.5.2009 21:36
co třeba http://www.gomlab.com/eng/GMP_Introduction.htmlrg/"]vlc[/URL] nebo GOM-player(ty nepotřebujou kodeky) tam videa fungujou?
Deee-aN (3834)|6.5.2009 08:17
[QUOTE=matyyy;246366]co třeba http://www.gomlab.com/eng/GMP_Introduction.htmlrg/"]vlc[/URL] nebo GOM-player(ty nepotřebujou kodeky) tam videa fungujou?[/QUOTE]
Odkaz na VLC nefunguje :o. Takže lepší odsud: http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/multimedialni_prehravace/vlc-media-player/?g[hledano]=vlc&g[oz]=0.9.9. Jinak nápad je to dobrý, VLC zkousne všechno.
maxix (13)|6.5.2009 16:35
Ďakujem za odpovede, skúsila som nainštalovať ten VLC Media player a je to úplne to isté...:( takže prosím prosím pekne prosím znovu vás všetkých o pomoc...:(
Nebude to niečo s grafikou, alebo s tým preškrtnutým nVidia nforce networing controllerom?
maxix (13)|6.5.2009 16:40
A to isté mi to robí aj v GOM Playeri...:(
r34ktor (7477)|6.5.2009 16:59
Máš nainstalovány nejnovější Catalysty pro svou GK?
kevin00 (10238)|6.5.2009 17:00
1) odinstaluj všechny kodeky a přehrávače co máš v systému
2) vyčisti systém pomocí Ccleaner
3) nainstaluj pouze již zmíněný VLC Player
maxix (13)|6.5.2009 17:22
r34ktorovi: tie catalysty to je čo? Vieš, ja sa v tom pc vobec nejak neorientujem, a rada by som spravila, čo píšeš, ale neviem, čo to v skutočnosti je...:(
Deee-aN (3834)|6.5.2009 17:25
[QUOTE=maxix;246592]r34ktorovi: tie catalysty to je čo? Vieš, ja sa v tom pc vobec nejak neorientujem, a rada by som spravila, čo píšeš, ale neviem, čo to v skutočnosti je...:([/QUOTE]
To jsou ovladače, tzn. to, co řídí práci grafické karty.
maxix (13)|6.5.2009 17:35
[QUOTE=Deee-aN;246593]To jsou ovladače, tzn. to, co řídí práci grafické karty.[/QUOTE]

oki, teraz tomu rozumiem, ale jak mam poznať, či ovladače ktoré mám sú aktuálne...ono je to možno na dlhšie so mnou...:( inak ak by mal niekto čas tak mam icq 264-394-302...teda asi skor kto by mal trpezlivost...mno...
kevin00 (10238)|6.5.2009 17:36
r4aktor Ti našel aktuální drivery, klikni na první tlačítko Download na které narazíš (od zhora) a nainstaluj je ;)
r34ktor (7477)|6.5.2009 17:40
Já bych spíše pro začátek zvolil jen holý ovladač (Option 2 - Individual Downloads ? Display Driver ? Download).
maxix (13)|6.5.2009 17:56
[QUOTE=r34ktor;246597]Já bych spíše pro začátek zvolil jen holý ovladač (Option 2 - Individual Downloads ? Display Driver ? Download).[/QUOTE]

Takže spravila som, jak ste písali, stiahla som si Display Driver dle r34ktora, reštartovala som systém, resp. sám sa reštartoval po inštalácii, ale po reštartu sa moj problém nevyriešil...:(
Buď ma z toho klepne, alebo sa naštvem a tú kraksnu vyhodím z okna...
matyyy (2527)|6.5.2009 17:58
jdou ti spustit nějaký hry ?
možná by pomoh reinstal direct X
EditorPO (2819)|6.5.2009 18:07
Mam taky dojem (spominala to uz vyssie - NForce), ze asi nema nainstalovane zakladne ovladace chipsetu. Takze zacal by som tam. CD od zakladnej dosky, nainstalovat vsetky ovladace a az potom grafiku, DirectX ...

Bolo by dobre zistit typ zakladnej dosky, alebo aspon konkretny chipset pomocou SIW, Everest .... mozno by to slo zistit z faktury za PC.

http://www.nvidia.com/page/mobo.html
http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us
maxix (13)|6.5.2009 18:08
[QUOTE=matyyy;246605]jdou ti spustit nějaký hry ?
možná by pomoh reinstal direct X[/QUOTE]

Skúsim teda ten directx nainštalovať...a dám vedieť teda, že čo a ako...viem, že ďakovat nemám, ale odmeňovať, ale tolko bodov pre vás všetkých dobrých ludí nemám :(
r34ktor (7477)|6.5.2009 18:30
Chtělo by to doplnit další údaje (ideálně log z Everestu). Grafická karta je AGP, nebo PCIe? Jaký je přesný typ použité základní desky?

PS: Když ve VLC v Nástroje ? Preferencesna kartě Video odtrhneš volbu Overlay video output (viditelnou po přepnutí na kompletní zobrazení), a restartuješ přehrávač, tak videa jdou?
maxix (13)|6.5.2009 18:56
[QUOTE=EditorPO;246610]Mam taky dojem (spominala to uz vyssie - NForce), ze asi nema nainstalovane zakladne ovladace chipsetu. Takze zacal by som tam. CD od zakladnej dosky, nainstalovat vsetky ovladace a az potom grafiku, DirectX ...

Bolo by dobre zistit typ zakladnej dosky, alebo aspon konkretny chipset pomocou SIW, Everest .... mozno by to slo zistit z faktury za PC.

http://www.nvidia.com/page/mobo.html
http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us[/QUOTE]

Typ zákl. dosky je MS7030, stiahla som si ten siw, ale neviem najst tie chipsety...
mám teda nainštalovať ovladače na zákl. dosku alebo na čo?
r34ktor (7477)|6.5.2009 19:03
[QUOTE=maxix;246644]mám teda nainštalovať ovladače na zákl. dosku alebo na čo?[/QUOTE]
Určitě. Použij tento balík.
maxix (13)|6.5.2009 19:05
[QUOTE=r34ktor;246624]Chtělo by to doplnit další údaje (ideálně log z Everestu). Grafická karta je AGP, nebo PCIe? Jaký je přesný typ použité základní desky?

PS: Když ve VLC v Nástroje ? Preferencesna kartě Video odtrhneš volbu Overlay video output (viditelnou po přepnutí na kompletní zobrazení), a restartuješ přehrávač, tak videa jdou?[/QUOTE]

Nazdárek, overlay video output takú volbu tam nemám, je tam:
color ascII art video output
directx 3d video výstup
dummy video output function
image video output
open gl video vystup
stats video output function
video memory module
directx video vystup
windows gdi video vystup
a výchozí...
tot vše...:(
matyyy (2527)|6.5.2009 19:08
[QUOTE=maxix;246650]Nazdárek, overlay video output takú volbu tam nemám, je tam:
color ascII art video output
directx 3d video výstup
dummy video output function
image video output
open gl video vystup
stats video output function
video memory module
directx video vystup
windows gdi video vystup
a výchozí...
tot vše...:([/QUOTE]
tak to zkus změnit na něco jinýho voleb moc nemáš (color ascII art video output nemusíš zkoušet to je nepoužitelný, image video output taky ne)
r34ktor (7477)|6.5.2009 19:08
[QUOTE=maxix;246650]Nazdárek, overlay video output takú volbu tam nemám...:([/QUOTE]
Musíš dole přepnut zobrazení na Kompletní. Pak se objeví přímo pod položkou Video.
maxix (13)|6.5.2009 19:35
[QUOTE=r34ktor;246652]Musíš dole přepnut zobrazení na Kompletní. Pak se objeví přímo pod položkou Video.[/QUOTE]

Takže spravila som, jak mi poradil R34KTOR a hrá to v tom vlc playeri, ale v žiadnom inom už nie...čo je teda blbé, ale aspoň čosi a som zato vďačná!!! Naozaj!!!
Jak sa ti mám podakovať?
r34ktor (7477)|6.5.2009 19:47
[QUOTE=maxix;246657]Takže spravila som, jak mi poradil R34KTOR a hrá to v tom vlc playeri, ale v žiadnom inom už nie...[/QUOTE]
Chyba je evidentně někde v ovladači. Odtržením uvedené volby se totiž deaktivuje HW akcelerace pomocí GK.
EditorPO (2819)|6.5.2009 21:32
Stale nechapem, preco riesite nasledky a nie pricinu. Ovladace pre chipset.
r34ktor (7477)|6.5.2009 21:39
[QUOTE=EditorPO;246730]Stale nechapem, preco riesite nasledky a nie pricinu. Ovladace pre chipset.[/QUOTE]
Už jsem je linkoval výše. Ovšem zatím bez odezvy. :notsure
maxix (13)|7.5.2009 10:27
[QUOTE=r34ktor;246624]Chtělo by to doplnit další údaje (ideálně log z Everestu). Grafická karta je AGP, nebo PCIe? Jaký je přesný typ použité základní desky?

Nazdarek,
takže
Název základní desky MSI K8N Neo (MS-7030) (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Čipová sada základní desky nVIDIA nForce3 250Gb, AMD Hammer
Grafická karta Radeon X1650 Series Secondary (512 MB)

Včera som si cez VLC pustila jeden film, ked som chcela spustit druhy, tak mi to tam hodilo nejaku chybovú hlasku...
V aplikaci VLC media player došlo k problému a je třeba ji zavřít. Omlouváme se za vzniklé potíže.

A nič...
pas!k (3765)|7.5.2009 10:44
Ja bych postupoval nasledovne .. Pred instalaci cehokoliv bych pc prvne trosku procistil .. pokud se na pc instalovalo vice kodek packu a podobnyho svinstva tak bych to vsechno odebral a procistil nejakou utilitkou .. Odinstalovani idealne udelat pres Revo Uninstaller ktery procisti i registry a zbytky adresaru. Po kompletni ociste pc bych resil drivery .. k tve desce zrejme tyto .. NF3_CK8S.zip Pak bych zkousel dal laborovat nejlepe s jiz zminenym vlc playerem ktery nepotrebuje instalaci kodeku.
Pokud se to i nadale bude chovat nestabilne zacal bych resit hlasky z aplikacniho a systemoveho logu .. nebo se zamyslel jestli by treba nebyl lepsi cistej reinstall .. Jak stara ta instalace xp je ?