reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Seasonic ET vs. Fortron GLN

johny__g (6387)|6.5.2009 07:05
Zdravím, vybírám zdroj do kancl PC a uvažuji mezi dvěma (třemi) zdroji a pořád se nemůžu rozhodnout. Kandidáti jsou:

Fortron 350 W GLN
Fortron 350 W Green Power (je mezi nimi vůbec rozdíl, kromě green nálepky?)
Seasonic SS 400ET-F3

Pro Fortrony mluví lepší účinnost a paradoxně nižší výkon. V PC bude AMD X2 4850e 45 W, deska s integrovanou grafikou (780G), 1 disk, DVD, 2 GB RAM. Takže spotřeba v idle nebude vysoká, proto bych raději zdroj s nižším nominálním výkonem aby se ta spotřeba více blížila onomu rozsahu, kdy má zdroj dobrou účinnost.
Seasonic má účinnost nižší (78 %), zase má snad lepší součástky? Ten PC asi bude sloužit dlouho, tak aby ten zdroj něco vydržel. Ticho mě také zajímá, ale není to priorita. Díky za jakékoli návrhy.
HADES (37)|6.5.2009 07:39
Mám Seasonica (S12II-430) a slouží výborně už druhý rok. Kolega v práci koupil taky Seasonica, tuším že model SS-500ET, a po dvou měsících odešel. Seasonic umí dělat hodně kvalitní zdroje, ale hold občas se něco po*ere a shoří i takto kvalitní zdroj. Je to tiché PSU, účinné. Myslím ale že když koupíš kterýkoliv z těch tří cos psal tak neuděláš chybu, odejít může jak Seasonic tak i Fortron
Tommula (232)|6.5.2009 07:53
Posledni dobou beru radeji do sestav Seasonicy, Fortrony jsem braval, ale nejak me nepresvedcily svou hlucnosti... Takze ted zkousim seasonicy a co jsem je dal do cca 5 sestav tak jsem s nimi byl spokojeny. Beru tydle

Uvidime jak dlouho vydrzi :)
matyyy (2527)|6.5.2009 08:21
tak vem Seasonic SS-350ET-F3 350W měl jsem možnost porovnat s fortronem thn a je o pár řádů tišší (aspoň t3 verze, f3 má víc kabelů)
johny__g (6387)|6.5.2009 08:39
Díky za postřehy. Původně jsem se chtěl omezit na dva obchody, z kterých budu komponenty brát, ale ten SS-350ET vypadá dobře, mají ho i v bohemce, takže asi vezmu ten. Jen doufám že se Seasonic moc nepohoršil co se týče osazených součástek. Jestli na něm nebude nálepka, tak ho otevřu a uvidíme.
Co se týče hlučnosti, tak Fortron GLN mi připadá v pohodě (dával sem ho přítelkyni do PC, po odhlučnění disku je PC skoro neslyšné), takže pokud ten Seasonic na tom bude aspoň podobně tak je to OK. Je pravda že levnější modely Fortronů jsou slyšet víc, měl jsem v ruce dva, už ale nevím co to bylo za typy.
Tommula (232)|6.5.2009 09:26
no prave, ja bral spis ty levnejsi fortrony ne ty GLN, a ty opravdu nebyly moc tiche, ikdyz je fakt ze jsem doma nadaval i na tu GLN 400W ... Myslim ze ten SS bude dobra volba ;)