reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

aspire one a150 a taktovanie atom m270

marek.sk (3)|7.5.2009 10:23
Tak na zaciatok zdravim vsetkych.
Co sa tyka taktovania notebookov netbookov tak si uvedomujem a berem v uvahu vsetky vyhody nevyhody rizika a uskalia.
Chcem sa spytat ci ste uz niekto taktovali pod win cpu atom m270 1,6 ghz v ao150 a pokial ano akym spôsobom a na aku fregvenciu ste sa stabilne dostali.
Osobne som skusal setfsb kde sa mi podarilo najst jediny clock pll generator konkretne SLG8SP513v, ktory ukazoval realnu frekvenciu fsb 133 mhz, ram 266 pcie 100 mhz a pci 33 no zvlastne je, ze dany posuvnik na zmenu fsb je mozne menit iba v 6 krokoch kde uz prvy krok posunie hodnotu fsb na 166 co je zo zaciatku naraz dost no aj ked ho potvrdim teda odkliknem setfsb nic sa nedeje a freg cpu zostava na pôvodnych hodnotach. Nerozumiem preco to nechce korektne zdvyhnut freg fsb vyssie, ked vsade na nete citam, ze taktovat tieto cpu ide na kazdom netbooku a nieje problem dosiahnut 1950 mhz stabilne v niektorych pripadoch aj viac.
Dakujem za akekolvek skusenosti tipy ohladom taktovania cpu v tomto netbooku.
johny__g (6387)|7.5.2009 12:02
Nějaký článek o tom jsi četl?
marek.sk (3)|7.5.2009 13:18
ano jasne no v danom asuse je bohuzial iny clock generator a na aspire one nefunguje ani spominany setfsb auto tool tak ma zaujima ci sa tu niekto nepokusal taktovat cpu v aspire one
karo1 (150)|10.5.2009 18:10
Stiahni si program setFSB, v nom vyber SLG8SP513v pll clock generator, zvys FSB na 166, to je najmensi krok aky mozes skusit, cize frekvenciu budes mat 2,0Ghz. Napetie mozes menit programom CrystalCPUID a taktiez v nom mozes nastavit aj nasobic. Najprv by som skusil podtaktovat, akto bude fungovat tak mozes aj pretaktovat. malo by to fungovat na vacsine netbookov aspire one. Ak to nebude fungovat tak mas zrejme iny clock generator, a tak ti ostane cakat na novu verziu programu.




-----------------------------------------------------------------------------------------
ak som Vam pomohol nezabudnite na +
marek.sk (3)|11.5.2009 20:01
tak ako pisem v prvom prispevku slg8sp513v mi bohuzial nefunguje ak si zvolim fsb coho vysledkom by malo byt tych 2 ghz a dam tlacitko setfsb nic sa nedeje. Zrejme mam smolu a moj kusok ma iny clock generator. Tebe tento clock generator funguje? Podarilo sa ti oc aspire one?