reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

microSD 1GB R-Data

camal (51)|9.5.2009 10:42
Zdravím,mám problém a prosím o radu.Mám v mobilu už aspon rok microSD kartu 1GB znacky R-Data. a zacla mi pri prehravani mp3 v mobilu blbnout.nektra pisnicka se v pulce prepne na jinou.ale porad hraje vlastne ta prvni! proste jako kdyby byla ta karta uz vadna ci co. je to mozne ze už je stara?opotrebovana nebo sem ji nejak poskodil pri prehazovani do ctecky apod?zkousel sem ji znova naformatovat ale porad to dela...mam koupit novou nebo to jde nejak opravit?diky za rady!!
wanrouter (126)|9.5.2009 12:42
[QUOTE=camal;247657]Zdravím,mám problém a prosím o radu.[/QUOTE]

Robi ti to aj ked si das prehravat hudbu v pc z tej karty cez citacku?
Adrb (23)|31.5.2009 03:11
[QUOTE=camal;247657]Zdravím,mám problém a prosím o radu.Mám v mobilu už aspon rok microSD kartu 1GB znacky R-Data. a zacla mi pri prehravani mp3 v mobilu blbnout.nektra pisnicka se v pulce prepne na jinou.ale porad hraje vlastne ta prvni! proste jako kdyby byla ta karta uz vadna ci co. je to mozne ze už je stara?opotrebovana nebo sem ji nejak poskodil pri prehazovani do ctecky apod?zkousel sem ji znova naformatovat ale porad to dela...mam koupit novou nebo to jde nejak opravit?diky za rady!![/QUOTE]

Pokud nejsou vadné ty mp3 soubory a není to ani špatným kontaktem, pak je to kartou. První postup zní.. naformátovat, DEFRAGMENTOVAT a ono se ti to už snad srovná. :)
Kdyby ani pak ne, bude to stářím...

(Na čemkoliv časem zůstávají zbytky a nebo tam je jen na tom disku bordel a soubory jsou rozházené všude možně, proto se provádí občas defragmentace, v podstatě ti přerovná všechny ty data hezky za sebou jak mají být, aby si na disku neměl mezery a aby část souboru nebyla na konci a druhá zas na začátku, pak to i zdržuje. Je to poznat tím, že se něco déle načítá. Třeba takto neuklizený HDD ti pak rachtá a všechno mu trvá dlouho xD Může to způsobit právě i nefunkčnost některých souborů nebo takovéhoto blbnutí hudebních souborů.)
Salamander (6177)|31.5.2009 10:37
OT: Proc proboha defragmentace ... obzvlast u FLASH pameti v pametove karte ? /OT
Adrb (23)|31.5.2009 20:31
[QUOTE=Salamander;254796]OT: Proc proboha defragmentace ... obzvlast u FLASH pameti v pametove karte ? /OT[/QUOTE]

A zkoušel si to někdy..? Nekadu odpor tvé reakci, ale mám vlastní zkušenost, že to v obdobných problémech pomohlo. Je to jen nápad.
Salamander (6177)|31.5.2009 20:40
[QUOTE=Adrb;254998]A zkoušel si to někdy..? Nekadu odpor tvé reakci, ale mám vlastní zkušenost, že to v obdobných problémech pomohlo. Je to jen nápad.[/QUOTE]

Jo, mas pravdu, ze je tu urcita moznost, ze to pomuze, ale spis to byla reakce na to, cos napsal pod tim, protoze flash pameti funguji na jinam principu nez HDD, tak k vlastni fragmentaci souboru na nich nedochazi.