reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC se sekne hned po zapnutí

grapherX (888)|10.5.2009 19:40
Čau, přez víkend jsem měl od Tety PC na přeinstal, protože její stávající systémy byly vážně pomalé. Počítač ale jniak v pohodě fungoval. Když jsem h měl u sebe, tak jsem ho celý pročistil od tun prachu a udělal upravy, jako přidal ventilátor dozadu jako outtake, a přidal paměť, která byla plně funkční v jiném PC. Tak jsem to složil, nainstaloval vše v pohodě. Ale jednou se mi stalo že při zapnutí hned ještě než začal bootovat, tak se PC sekl. Zobrazí se pouze reklama Intel desky a zde to vytuhne. U mě na to pomohl reset a fungovalo. Ted mi ale volala, že ji to tohle dělá a reset nepomáhá. Čím to může být způsobeno? Tou přidanou ram? Nebo už přetížený zdroj?
Sestava:
deska: Intel 865perl
CPU: Intel Pentium 2,8Ghz
Ram: 512 + mých přidaných ještě 256Mb
GPU: Nvidia 6200
řadič usb a firewire
zdroj: nějaký Premier 300W

Díky všem moc za rady.
xmarek (1676)|10.5.2009 20:14
Z velkou pravděpodobností tou RAM. To, že je funkční v jiném počítači ještě neznamená, že bude fungovat v jiném. K nekompaktibilitě dochází i v dnešní době. Možná jste taky čištěním pohnul z některou karet nebo konektorů a ty pak dokonale nevedou el. proud (přechodový odpor) nebo jste do některého z kontaktů zanesl prach. Už jsem to taky zažil při čištění počítače. Pomohl mi tehdy kontaktol. http://www.drogeriemartina.cz/inshop/hlavni-oddeleni/podle-kategorii/uklid-a-domacnost/cistici-prostredky/na-drevo/kontaktol-pripravek-na-cisteni-a-ochranu-elek-kontaktu+id-11506001.html
kevin00 (10238)|10.5.2009 21:21
1) Vyndal bych přidaný modul RAM
2) Vyndal bych vše, co není potřeba ke startu počítače (TV karta, DVD mechanika, apod), nechal zapojeno pouze CPU, graf. kartu (pokud není na motherboardu) a 1 modul RAM do slotu DIMM1
pas!k (3765)|11.5.2009 15:41
1. Provedl bych reset biosu a test ramek
2. pokud nezabere bod 1 provedl bych flash nejnovejsiho biosu..
3. Pokud nepomuze ani bod 1 ano bod 2 vyndal bych tu pridanou ram.
grapherX (888)|11.5.2009 17:45
Tak zítra tam jdu tak budu zkoumat. Ale psala mi, že když PC zapne tak se sekne, ale když dá tvrdý reset tak funguje normalně a naskočí do Win. Když dá PC při seknutí vypnout a po chvíli zapnout, tak se zase sekne.

Uvídím podle toho kolik budu mít zítra času. Pokud dost tak provedu reset biosu, flash na novou verzi apod. Pokud ne tak pouze zkusím vyjmout ram a pokud to bude funkční tak to nechám tak.
grapherX (888)|12.5.2009 18:03
Tak jsem tam dneska byl a vysledek nulovy. :cry: Napřed jsem zkusil vytáhnout tu ram - Nepomohlo. Reset Biosu - nepomohlo. Vypojení ram a zadního ventilátoru - nepomohlo. Reset biosu s vytaženou ram a vypojeným ventilátorem - nepomohlo. Už snad jen zbývá Flash Biosu na který jsem neměl už čas a potřebuji si pročíst, jak se ten bios na té desce flashuje. Kdyby někdo věděl tak dejte pls vědět. Díky moc za rady. Kdyby se jednalo o mé PC tak bych to bral celkem v pohodě, ale jelikož to mé PC není tak mě to stále vrtá v hlavě atd. Určitě ten pocit znáte.
kevin00 (10238)|13.5.2009 10:38
Návod pro flash BIOSu motherboardu. Zde si můžeš stáhnout aktuální BIOS.
grapherX (888)|14.5.2009 20:14
Kdyby vás napadalo čím to má může být způsobeno, tak prosím napište. Jdu tam až zítra odpoledne. A budu se pokoušet flashnout BIOS. Snad to už pomůže protože mě už jinak nic jinyho nenapad
grapherX (888)|15.5.2009 23:54
Nevím jak se mi to pvoedlo, ale už PC funguje :D . Ovšem po flashnutí biosu nastal nový problém. A to ,že PC hned jak jej zapnu do zásuvky, se samo zapne, ještě dříve než vůbec stihnu zmáčknout tlačítko power. Takže PC jak ma el. proud tak se hned samo zapne. Když ho dám pak vypnout, tak zůstane vypnutý. V biosu sem nastavil, aby v případě, že dostane elektřinu tak aby zůstal vypnuty. On se ovšem znovu spustí sam. Díky za rady.
disruptor (110)|16.5.2009 01:53
Hmm deska Intel Rock Lake, zkontroluj kondiky jestli nejsou nafoukly. To by melo souvislost s tim sekanim. Pridals pamet, cimz se zvedl proud na pam. radici, filtrace to nevydrzela a kouslo se to. Setkali jsme se s tim na servise i u toho nabihani hned po pripojeni na zdroj.
grapherX (888)|16.5.2009 07:42
PC se už po zapnutí neseká, už normálně jede i s tou přidanou pamětí. Ale stále se sám zapíná, jakmile dostane zdroj el. proud. Předtím to nedělalo. Pouze se ventilátory na chvíli max. 1 vteřina roztočili a hned pak zase vypli, a PC čekal na stisknutí power tlačítka.
kevin00 (10238)|16.5.2009 07:51
Typoval bych to na zdroj. Můžeš odzkoušet jiný zdroj ? Máš vypnuto Wake On LAN v BIOSu ?
grapherX (888)|16.5.2009 08:59
ASi to vážně bude zdrojem. Jelikož když tam dám starý zdroj co mám doma nejaky 235W (nepočítám ,že by s ním sestava jela stále, byl použit jen pro zkoušku) . Tak PC čeká na impuls ze spouštěcího tlačítka. Známý měl jeden myslim 350W zdroj navíc. Tak to zkusím přehodit na ten. A pokud tam pojede, tak si jej od nej vezmu a necham ho tam.

Wake on LAN je na Disabled
V biosu je i nejak možnost po vypadku el. proud, když opět elktřina naskočí, tak jestli se má PC zapnout, nebo zůstat vypnutý. nastavil jsem tam Stay OFF, a stále to dělá.
mstejska (2912)|16.5.2009 09:09
[QUOTE=grapherX;249484]PC se už po zapnutí neseká, už normálně jede i s tou přidanou pamětí. Ale stále se sám zapíná, jakmile dostane zdroj el. proud. Předtím to nedělalo. Pouze se ventilátory na chvíli max. 1 vteřina roztočili a hned pak zase vypli, a PC čekal na stisknutí power tlačítka.[/QUOTE]

V biosu je na tohle volba. Nevim presne jak se jmenuje, ale je to neco ve stylu 'after power lost' a mohlo by to byt s sekci 'power options' (Nazvy tipuju, podivej se do biosu)
kevin00 (10238)|16.5.2009 09:23
Nastavení BIOSu:
ACPI ? S3
After Power Failure ? Stay Off
APM ? Enable
Wake on LAN from S5 ? Stay Off
Wake on Modem Ring ? Stay Off
Wake system from S5 ? Enabled
Boot to Network ? Disabled

Snad jsem a něco nezapoměl.
Takto bych to nastavil a pokud by se počítač po připojení do sítě sám zapínal, vyměnil bych zdroj.
grapherX (888)|16.5.2009 09:49
Z těch možnost jsem tam našel pouze tyto:
[QUOTE=kevin00;249507]ACPI ? S3
After Power Failure ? Stay Off
Wake on LAN from S5 ? Stay Off
[/QUOTE]
Nastavil jsem je tak a stále nic. Jak PC dostane proud tak se hned zapne. Asi to bude tím zdrojem.
kevin00 (10238)|16.5.2009 09:52
Pokud máš možnost, vyzkoušej.
grapherX (888)|16.5.2009 10:00
Tak jsem zkusil jiny zdroj nejaky 235W a ten se také sam zapnul. hned jak sem zapojil napajeni tak se spustil. Takže ted du zkoušet. vyresetovat bios pokud nepomuže tak jej znova nahrat. Tentokrat ale už ne z windows, ale zkusim jej flashnout z flashdisku.

EDIT: Omlouvam se ze asi pet prispevku zpet jsem psal ze s jinym zdrjem to jede. Ale včera to myslim vazne tak slo. A dnes už ne. :( Jak ja se tesim az budu mit tento PC z krku už :D