reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ovladače

Neoras (18)|13.5.2009 11:25
Dobrý den,
Vlastním ntb ASUS A6RP-AP112A, u kterého jsem přeinstaloval OS Vista Basic na XP Pro. Ovladače jsem stáhl z http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us , konkrétně jen ATK, VGA, audio + uaa, lan, tauchpad a camera. Přesto mám problém s ovladači. Ve správci zařízení mám otazníky u řadič sběrnice SM, základní systémové zařízení a zařízení typu modem na sběrnici high definition audio. Prosím o radu, jak se těchto otazníků zbavit, děkuji.
Ihales (207)|13.5.2009 11:31
no v utilitach na strankach co jsi uvedl ja ASUS live update - ten pokud se nepletu by ti mel umoznit vyhledat chybejici drivery automaticky
popripade lze se jich take zbavit(prilis nedoporucuji) ovladaci panely-system-hardware-spravce zarizeni-a u otazniku kliknout pravym a zvolit aktualizovat ovladac
Neoras (18)|13.5.2009 11:38
[QUOTE=Ihales;248647]no v utilitach na strankach co jsi uvedl ja ASUS live update - ten pokud se nepletu by ti mel umoznit vyhledat chybejici drivery automaticky
popripade lze se jich take zbavit(prilis nedoporucuji) ovladaci panely-system-hardware-spravce zarizeni-a u otazniku kliknout pravym a zvolit aktualizovat ovladac[/QUOTE]

To jsem samozřejmě zkoušel, ale "instalaci tohoto hw nelze dokončit, hw nebyl nainstalován, protože průvodce nemůže nalézt nezbytný sw" :(
Ihales (207)|13.5.2009 11:42
zkousel jsi aji ten live update? nebo jen pres spravce zarizeni?

[QUOTE=Neoras;248653]Přesně tak, jak máte výše uvedeno. live update? to je nějaká služba na netu? příp. kde přesně?[/QUOTE]
na vami uvedenych strankach http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us si vyberete svuj model a pak pod zalozkou utilities je posledni polozka ASUS Live Update
Neoras (18)|13.5.2009 11:44
[QUOTE=Ihales;248651]zkousel jsi aji ten live update? nebo jen pres spravce zarizeni?[/QUOTE]
Přesně tak, jak máte výše uvedeno. live update? to je nějaká služba na netu? příp. kde přesně?
kevin00 (10238)|13.5.2009 11:48
Pro SMBus budeš muset mít ninstalován SMBus Driver ze sekce Utilities. High Definition Audio by jsi měl rozchodit instalací veškerých Audio driverů a ovladače modemu.
Neoras (18)|13.5.2009 11:58
[QUOTE=kevin00;248655]Pro SMBus budeš muset mít ninstalován SMBus Driver ze sekce Utilities. High Definition Audio by jsi měl rozchodit instalací veškerých Audio driverů a ovladače modemu.[/QUOTE]

Super, otazník u řadič sběrnice SM zmizel, děkuji.
Stále je ale problém u základní systémové zařízení a zařízení typu modem na sběrnici high definition audio. Zvuk by měl být naistalovaný, tak nevím, proč to audio...
kevin00 (10238)|13.5.2009 12:00
[QUOTE=Neoras;248660]Super, otazník u řadič sběrnice SM zmizel, děkuji.
Stále je ale problém u základní systémové zařízení a zařízení typu modem na sběrnici high definition audio. Zvuk by měl být naistalovaný, tak nevím, proč to audio...[/QUOTE]

Ovladač modemu nainstalován ?

EDIT:
IMHO měl by jsi mít nainstalované tyto drivery: ATK, Audio (vše), VGA, LAN, Modem, Touchpad, Wireless a Camera. Ze sekce Utilities: RICOH MediaCard Controller Driver, ATI SMBus driver a Bluetooth.
Neoras (18)|13.5.2009 12:16
[QUOTE=kevin00;248661]Ovladač modemu nainstalován ?[/QUOTE]

Máte pravdu, nainstaloval jsem ho a pomohlo to. Ale k čemu mi je vlastně ovladač na modem?
Ještě je tu problém s tím základním systémovým zařízením. Pod tím si mám představit co? Podle názvu to asi bude důležité.
Dále by mě ještě zajímalo, co je vlastně ten ovladač ATK - základní deska?
kevin00 (10238)|13.5.2009 12:21
[QUOTE=Neoras;248666]Máte pravdu, nainstaloval jsem ho a pomohlo to. Ale k čemu mi je vlastně ovladač na modem?
Ještě je tu problém s tím základním systémovým zařízením. Pod tím si mám představit co? Podle názvu to asi bude důležité.
Dále by mě ještě zajímalo, co je vlastně ten ovladač ATK - základní deska?[/QUOTE]

Viz. post #8.
Základní systémové zařízení by mohl být CardReader ze sekce Utilities :notsure
StD (1963)|13.5.2009 12:32
Ale, ale pánové - už jsme líní googlit? Hned první odkaz na tomshardware praví, quote:

...it is the driver for the motherboard remote

(ie. ACPI driver for ATK virtual device...)

:cool:
Neoras (18)|13.5.2009 12:38
[QUOTE=kevin00;248668]Viz. post #8.
Základní systémové zařízení by mohl být CardReader ze sekce Utilities :notsure[/QUOTE]

Otazníky zmizely ;) Děkuji.