reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

alternativní mini pci WIFI pro HP nx8220

wthulmann (238)|14.5.2009 14:34
Nevěděl by někdo o alternativním mini pci wifi modulu za původní intel wm3b2200bg pro HP Compaq nx8220?
Notebook je vybíravý a na jakýkoliv jiný modul se tváří dost odmítavě. Při bootu napíše unsupported device. Oficiální zdroje nic neříkají a já jsem bez wifi :/ (modul ztrácí signál asi metr od routeru, zkoušel jsme ho v jiných noteboocích a výsledek byl stejný)
EditorPO (2819)|15.5.2009 23:49
Myslim, ze alternativa ti nebude fungovat, lebo HP vraj blokuje komponenty podla nejakeho ID, aby ludia nekupovali lacne noname nahradne diely.

To uz potom radsej PCMCIA wifi kartu alebo do PCIex, pripadne do USB. Bude to aj lacnejsie riesenie, nakolko original stoji minimalne 1000 korun.
wthulmann (238)|16.5.2009 22:03
[QUOTE=EditorPO;249460]Myslim, ze alternativa ti nebude fungovat, lebo HP vraj blokuje komponenty podla nejakeho ID, aby ludia nekupovali lacne noname nahradne diely.

To uz potom radsej PCMCIA wifi kartu alebo do PCIex, pripadne do USB. Bude to aj lacnejsie riesenie, nakolko original stoji minimalne 1000 korun.[/QUOTE]

Já vím že blokuje, ale ne všechny, neblokuje ty co HP samo dodává, ale problém je zjistit jaké dodává. (je přeci nemyslitelné, aby měli sklady plné wifikaret 5 let starých, určitě bude možnost osadit nějakou novější)

Chtěl bych draft-n a asi mám smůlu. Vyměnit integrovaný modul jsem chtěl z toho důvodu, aby byl co nejlepší příjem, přece jen ta anténa v notebooku má lepší kvality než nějaká pidianténka v usb nebo pci slotu.

Tohkle je seznam wifikaret používaných HP. Všechny by měly být kompatibilní s nx8220. Otázka je, jsk identifikovat nějakou, co je běžně v pordeji....

http://partsurfer.hp.com/cgi-bin/spi/main?sel_flg=partlist&model=NX8200&HP_model=PY517EA&modname=Compaq+nx8220+Notebook+PC+(PY517EA)&template=main&plist_sval=Wireless+Interface&plist_styp=subcat&dealer_id=&callingsite=&strsrch=&keysel=Wireless+Interface&catsel=%3F
Tosuja (107)|19.5.2009 13:20
Je to jednoduche - zadna z nich. Protoze HP pro ne bude mit vlastni PCI ID cisla, jina, nez ostatni vyrobci - to je dano uz treba tim, ze PCI ID ma dve casti, prvni identifikuje vyrobce, druha primo typ karty. Takze ti nezbyva, nez jit zminenou cestou USB/PC Card/PCI-E karet.

Mimochodem, totez delaji i jini vyrobci - muj IBM ThinkPad si taky vybira.
wthulmann (238)|20.5.2009 10:29
[QUOTE=Tosuja;250712]Je to jednoduche - zadna z nich. Protoze HP pro ne bude mit vlastni PCI ID cisla, jina, nez ostatni vyrobci - to je dano uz treba tim, ze PCI ID ma dve casti, prvni identifikuje vyrobce, druha primo typ karty. Takze ti nezbyva, nez jit zminenou cestou USB/PC Card/PCI-E karet.

Mimochodem, totez delaji i jini vyrobci - muj IBM ThinkPad si taky vybira.[/QUOTE]

Díky. Potvrdil jste něco, co jsem tušil a doufal že, to tak nedopadne. Musím říct, že mě to celkem štve. Notebook za spoustu peněz, hardware odejd epo záruce a výrobce nejenže blokuje možnost osadit jiný modul, ale ani sám nenabízí adekvátní náhradu. Natož pak upgrade. V takových chvílích lituji že nemám Acer, Asus, MSI...
EditorPO (2819)|20.5.2009 12:02
wthulmann (238)|20.5.2009 13:22
[QUOTE=EditorPO;250980]Skus sa este pozriet sem, ci sa to fakt neda objednat http://partsurfer.hp.com/cgi-bin/spi/main?sel_flg=modsrch&template=main&cpric=czech&prodsrch=NX8220&submit.x=5&submit.y=6[/QUOTE]

Ale jo, objednat v servisu výměnu jde. Nicméně jedině formou servisní práce... čímž cena stoupá k absurdním výšinám. A navíc nemám možnost draft-n, což je pro mě celkem důležité. Ještě je zkusím ukecat ať nějak objednají aspoň náhradní díl, že si to vyměním sám. Ach to HP. Skoro se divím, že si můžu vyměnit RAM dle libosti :D Musím říct, zlatej Acer...