reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Co se stím děje?

pavelson (304)|14.5.2009 16:52
dobrý den. při instalaci win na sata disk je problém. Win se doinstaluje, ale po nainstalování ovladačů a resetování pc už nenaběhne. skončí po načítání win skočí modrá obrazovka, bohužel nestíhám číct, co tam je. U disku na ide to nedělá. Co stím? Dík
husky14 (4214)|14.5.2009 17:04
Rádi bychom ti poradili, ale podle toho, co jsi napsal, to bohužel není možné. Křišťálovou kouli nikdo z nás nemá, takže potřebujeme, aby ses více rozepsal a pokud možno co nejvíce upřesnil svůj dotaz.
pas!k (3765)|14.5.2009 17:06
Jak pise husky .. jinak podle toho co jsi napsal si zrejme nainstaloval neco (nejspis ovladac) ktery ti dela nejakou kolizi v systemu ...
Deee-aN (3834)|14.5.2009 17:18
Pokud ti to po tom BSOD okamžitě restartuje, zakaž to, ať to stačíš přečíst, eventuálně vyfotit. (Ovládací panely->Systém->Vlastnosti systému->Spuštění a zotavení systému->Selhání systému a tam zruš zatržítko Automaticky restartovat)
pavelson (304)|14.5.2009 18:30
No ták jsem instaloval všechny ovl. krom chipsetu.. Teď jsm ho nainstaloval, tak uvidíme po restartu. Ještě se chci zeptat. Potřebuju vytvořit disketu, která mi bude instalovat sata ovladače při instalaci windos. windows xp home edition , hdd je SATAII, WD 250 gb 16 mb cache, deska gigabyte ga73pvm-s2h. při instalaci nebyly instalovány žádné ovladače pro sata, protože nemám žádnou disketu, kterou se instalují. Jak ji vytvořit? díky
speedsnail (4876)|14.5.2009 18:39
To se tě netýká, ovladače na SATA jsou potřeba jen pokud disk běží v AHCI módu. Ty ho máš v biosu nastavený jako "IDE MODE", emulaci ide. Pokud by byl v AHCI, tak by ho win bez těch ovladačů vůbec neviděly, nenainstalovaly by se na něj.

A nejlepší cesta je integrovat ovladače přímo do instalačního CD např. programem nLite (pro winXP).
kevin00 (10238)|14.5.2009 18:48
Na stránkách výrobce si můžeš stáhnout drivery potřebné pro vytvoření bootovací diskety, kterou použiješ na začátku instalace WinXP.
Beze jména.jpg
pavelson (304)|15.5.2009 14:34
Dobrý den. Tak konečně to jede, jak má..Akorát se chci vrátit k tomu AHCI. Disketu mám, ale nepoužil jsem ji při instalaci. Teďka, když přepnu na AHCI, tak se mi windows nenačte. Jak mám ovladače teďka nainstalovat a kde je vzít? Díky
kevin00 (10238)|15.5.2009 14:56
Nyní po instalaci Win to již neřeš. Nejjednodušší cestou jak dosáhneš AHCI je reinstal.
trodas (1753)|15.5.2009 18:35
Pokud prepnes na AHCI tak Windowsum zmenis hardware ze ktereho bootuji a zcela logicky ti nenabehnou. Reseni - neprepinej to v biosu a bud rad, ze ti to funguje. Kdyz jsi nepouzil disketu pri instalaci (hned na zacatku, tusim F6 a vlozit disketu a nacist driver pro SATA radic) tak ted uz ty drivery jen tak do Windows nedostanes :)

A nemusi te to ani trapit. Az pri dalsim reinstalu...

Respektive, me by to trapilo, protoze z boot CD bych se v tomto tvem nastaveni nemohl dostat k disku, coz je velmi dulezite pri katastrofach po ruznych mych experimentech s Win, ale to je jina... :p