reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s grafickou kartou (asi)

LukasK (9)|23.12.2006 16:03
Ahoj, před 2 dny jsem si koupil 512mb ram Kingston cl2.5 a grafickou kartu Ati Radeon X1650pro do agp, přeinstaloval jsem windows, nainstaloval ovladače Omega driver v3.8.291 a ted když pustím jakoukoli hru do 20minut spadne bud hra nebo celý počítač, nevím čím to může být, pokud by jste někdo vědel napiště prosím
jinak moje sestava je AMD Sempron 2800, 1gb ram(2x 512), 160hdd, zdroj 400W Fortron
Smeli (2302)|23.12.2006 17:00
[QUOTE=LukasK]Ahoj, před 2 dny jsem si koupil 512mb ram Kingston cl2.5 a grafickou kartu Ati Radeon X1650pro do agp, přeinstaloval jsem windows, nainstaloval ovladače Omega driver v3.8.291 a ted když pustím jakoukoli hru do 20minut spadne bud hra nebo celý počítač, nevím čím to může být, pokud by jste někdo vědel napiště prosím
jinak moje sestava je AMD Sempron 2800, 1gb ram(2x 512), 160hdd, zdroj 400W Fortron[/QUOTE]


Sestava konkrétněji?
boboco (1987)|23.12.2006 17:16
[quote=LukasK]Ahoj, před 2 dny jsem si koupil 512mb ram Kingston cl2.5 a grafickou kartu Ati Radeon X1650pro do agp, přeinstaloval jsem windows, nainstaloval ovladače Omega driver v3.8.291 a ted když pustím jakoukoli hru do 20minut spadne bud hra nebo celý počítač, nevím čím to může být, pokud by jste někdo vědel napiště prosím
jinak moje sestava je AMD Sempron 2800, 1gb ram(2x 512), 160hdd, zdroj 400W Fortron[/quote]

Obávám se, že Ti nepomůže nic jiného, než výmněna desky. Tento problém jsem už řešil dvakrát a bohužel má tahle grafika problém s deskami pro soc.A. Nejčastěji s VIA chipsetem.

Doporučuji sehnat si desku s "ubohým SIS" chipsetem, se kterým jediným tahle grafika chodí vždy spolehlivě. Ale třeba budeš mít kliku, například na Gigabyte M7VIT Pro chodila taky a tam je VIA chipset:)
LukasK (9)|23.12.2006 19:07
[QUOTE=Smeli]Sestava konkrétněji?[/QUOTE]

Deska: PCChips M848A, socket A,chipset SiS
Procesor: AMD Sempron 2800+
RAM: 512mb Mosel 400DDR cl3, 512mb Kingston 400DDR cl2,5
Grafika: Sapphire Atlantis ATI Radeon X1650 Pro 256MB AGP
Disk: WD 160GB
Zdroj: Fortron FSP400-60THN-P 400W

tak deskou to snad nebude protože ten ubohý SiS mam :-)
boboco (1987)|23.12.2006 21:07
[quote=LukasK]Deska: PCChips M848A, socket A,chipset SiS
Procesor: AMD Sempron 2800+
RAM: 512mb Mosel 400DDR cl3, 512mb Kingston 400DDR cl2,5
Grafika: Sapphire Atlantis ATI Radeon X1650 Pro 256MB AGP
Disk: WD 160GB
Zdroj: Fortron FSP400-60THN-P 400W

tak deskou to snad nebude protože ten ubohý SiS mam :-)[/quote]

Pane jo, tak přesně touhle PCChipskou jsem stejný problém jako máš ty vyřešil, přesně tímto modelem (ono desek s chipsety SIS je pomálu), takže to pak opravdu netuším, je mi líto:notsure
Může to dělat jak deska, tak grafika, tak RAMka, klidně i zdroj (může mít problém). Chce to důkladně otestovat nejlíp každý komponent zvlášť. Předpokládám, že dokud jsi nekoupil tu grafiku, vše běželo hladce, je to tak?

-Stejně náhoda, 2x jsem řešil tento problém a v obou případech jsem to vyřešil až použitím "ubohých PCChipsek:D" Vyzkoušel jsem asi sedm různých desek (Asus, MSI, AsRock, Gigabyte, Biostar, ...)
Smeli (2302)|23.12.2006 21:29
Zkus jet chvilku jen s jednou ramkou
LukasK (9)|23.12.2006 23:52
[QUOTE=Smeli]Zkus jet chvilku jen s jednou ramkou[/QUOTE]

diky tohle už trochu pomohlo, zkoušel jsem MemTest a s oběma RAMkama to po 3% hodilo asi 70 chyb, a když sem tu novou vyndal už to žádný chyby nehlásí a zkousel sem Call of Duty 2 a vydrželo asi 2hodiny bez pádu. Ale když chci zpustit Trackmanii tak to napíše že se zmenil hardware a provede bench test a hned potom spadne comp. Delá to u Trackmnie Nations i Trackmnie United, u obou to samé. Upgrade sem delal aby mi sla TMU líp a jediné co nejde je prave trackmanie....
LukasK (9)|23.12.2006 23:55
[QUOTE=boboco]Pane jo, tak přesně touhle PCChipskou jsem stejný problém jako máš ty vyřešil, přesně tímto modelem (ono desek s chipsety SIS je pomálu), takže to pak opravdu netuším, je mi líto:notsure
Může to dělat jak deska, tak grafika, tak RAMka, klidně i zdroj (může mít problém). Chce to důkladně otestovat nejlíp každý komponent zvlášť. Předpokládám, že dokud jsi nekoupil tu grafiku, vše běželo hladce, je to tak?
(Asus, MSI, AsRock, Gigabyte, Biostar, ...)[/QUOTE]

Přesne tak, do tý doby než sem upgradoval tak si ani nepomatuju kdy mi naposled spadnul comp
Smeli (2302)|24.12.2006 00:42
Podle mně se nesnesou ramky spolu. Přeci jen - když už tak by bylo dobré snažit se mít oba moduly minimálně od stejného výrobce, pak se problémy jen množí.
Fox_22 (119)|24.12.2006 02:19
[QUOTE=Smeli]Podle mně se nesnesou ramky spolu. Přeci jen - když už tak by bylo dobré snažit se mít oba moduly minimálně od stejného výrobce, pak se problémy jen množí.[/QUOTE]

na téhle desce jsem měl tři paměti každá od jednoho výrobce, běželo to dobře dlouhá léta (půl roku než jsem to střelil :) ) máš nainstalované ovladače na AGP ? když tak zkus vypnout FAST WRITES a nastavit AGP 4X
lobster (3)|27.12.2006 09:20
Problém neni jen u tebe. Poslední dobou se množí stejné problémy i u jiných lidí. Není to jen konfigurací počítače, nebo ovladači atd... Já mám stejný problém a v mém okolí je taky několik lidí se stejným problémem u různých her. Prostě z ničeho nic se počítač chová tak, že po několika minutách hra spadne. Neni to po změně hardware a ni změně ovladačů. Prostě po nainstalování nějaké hry (u mě konkrétně NFS:Carbon, ale slyšel sem i o C&C:Generals, S.W.I.N.E. ...). Už sem prošel hodně fór a všechny to řeší úplně stejně. Nainstaluj nové ovladače, nekompatibilní hardware, nestíhá karta... Někde se to povede. Mě se to pořád nedaří. Nainstaloval sem novej systém, jen ovladače a Directy. Nepomohlo. Kdyby se někdo tímto problémem zajímal, tak bych byl rád, kdyby taky napsal své poznatky.
LukasK (9)|30.12.2006 13:39
Problem už se snad vyřešil. Nainstaloval sem ovladače Catalyst 6.12, vyndal a znovu zandal ramky a všechno už běží jak má.....konečne :)
wizaard (913)|31.12.2006 14:26
[QUOTE=LukasK]Problem už se snad vyřešil. Nainstaloval sem ovladače Catalyst 6.12, vyndal a znovu zandal ramky a všechno už běží jak má.....konečne :)[/QUOTE]
No, škoda, že jsem teď přes svátky nebyl na SHW (a ještě pár dní nebudu ;) - sorry), protože bych Ti okamžitě bez váhání poradil prohození RAMek nebo zkusit jet jen na jednu, protože to je podle mě nejpravděpodobnější příčina, když člověk přikoupí novou RAMku. Paměti jsou hrozně choulostivé, takže vážně někdy stačí je jenom vytáhnout a znovu zapojit. Hlavně, že to šlape! :thumb