reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

monitor na výšku - na jakou stranu ho otocit? (TN)

vsn (140)|14.5.2009 22:28
Ahoj,

koupil jsem si odkládaci LCD Samsung 2343WB ktery mam napravo od hlavniho 20" LCD ... kdyz ho otocim pivotem na vysku smerem doprava tak ze mi tlacitka smerujou na stred tak ho musim mit otocenej ve vetsim uhlu nez na nej koukam aby se mi prava strana nezacla ztmavovat ....

pristi tyden ho budu davat na zed ... nebude lepsi kdyz otocim ty tlacitka tak aby smerovaly smerem ven na pravou stranu? ... koukal bych pak na nej jakoby s shora ... je nejaky duvod proc ten vesa drzak jde otocit jen na jednu stranu a na druhou ne? ...

děkuji
johny__g (6387)|15.5.2009 08:38
Vertikální pozorovací úhly jsou stejné shora i zespoda, takže nevím jaký bý mělo smysl ho věšet opačně.
Logout (4018)|15.5.2009 12:50
johny__g: To většinou neni prava... Např. na mym samsungu je zezhora vidět ze 160°, zespoda z 45° už ne.
Nicméně když monitor otočíš na bok, tak buď neni vidět zleva nebo zprava, takže to je asi jedno, nanejvejš se rozhodni podle orientace stolu.... (když je vlevo zeď, tak monitor otoč tak, aby nejhorší úhel byl vlevo).
vsn (140)|15.5.2009 19:40
ok, díky odzkousim to ... kdyztak neni problem ten drzak presroubovat ...
Draken (1578)|22.5.2009 14:54
mno u drtivé většina monitorů je nejhoší spodní pozorovací úhel...
horizontální (boční levý a pravý) úhly jsou stejné a zároveň i nejlepší a horní pozorovací úhel bývá o něco horší než boční ...
v reálu pak
monitor v pravo, otočený doleva (tlačítky ven)..... je orientován lépe než opačně protože když se na něj díváš z středu stolu má horní pozorovací úhel lepší než spodní tudíž se méně stmavuje...
vsn (140)|22.5.2009 22:21
děkuji draken :) držák ještě ale nemam pže sme u t-cz neobjednavali tento tyden zadné zbozi tak snad pristi tyden ...
Adrb (23)|31.5.2009 01:04
[QUOTE=johny__g;249240]Vertikální pozorovací úhly jsou stejné shora i zespoda, takže nevím jaký bý mělo smysl ho věšet opačně.[/QUOTE]

Ono z té jedné strany je ale to zkreslení přeci jenom příjemnější, takže to otáčení docela chápu :D