reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitory: čištění lcd monitoru

Neregistrovaný (0)|16.5.2009 15:56
Jméno tazatele: Hana Zavřelová

Znění dotazu:
Potřebuji poradit ohledně čištění lcd monitoru, LG FLATRON W2242S. V levém rohu spodním zůstává šedá skvrna a nevím od čeho. Čistím ho vodou a pak utírám do sucha. Speciální vodička, kterou mám zanechává šmouhy. Proto ho nejdříve beru vlhkým hadříkem. Jak se pozná, jestli má monitor ochrannou vrstvu a nemůže ta skvrna s ní nějak souviset? Jak se pozná, že je vrstva poškozená. Děkuji. Zavřelová.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
LCD monitor LG FLATRON W2242S
mstejska (2912)|16.5.2009 16:01
A je ta skvrna na povrchu nebo az pod povrchem? Me se totiz stalo, ze pri oprave LCD, otisklo nejake prasatko svuj prst zespodu displaye.
Neregistrovaný (0)|16.5.2009 16:07
No napadlo mě to taky, že je to vespod, ale monitor máme s celou sestavou asi měsíc nový. Když je zapnutý tak vidět není.
EditorPO (2819)|16.5.2009 16:13
Asi niekto sahol na display a na palci mal nejaku agresivnu latku. Preto sa LCD cistia specialnymi kapalinami, ktore neobsahuju rozpustadla na bazi liehu.
vsn (140)|16.5.2009 16:17
a nemůže být poškozená ta vrstva nebo jak se to pozná

a mohlo se to stát při výrobě a nemůže být poškozená ta vrstva jak se to pozná

tak už to je možná OK.

testoval jsem jednolive moduly zvlast, nastavil jsem to "viz screen" akorat nevím jeste co nastavit do Precharge Time

memtest vyhazoval v pátem testu stále chyby ... tak jsem to pro srandu dal do bílých slotů misto modrych a ono to pomohlo zdá se ...



tak zatím díky :)

p.s. k tomu biosu ... má cenu updatovat kdyz je v relase notes akorat: Update CPU ID (for AMD NPRP)´- nevím co to je NPRP

edit: ještě snad poslední dotaz .. pomůže prepnutí z 2T na 1T? v téhle recenzi testovali s 1T .. " https://www.svethardware.cz/recenze-a-data-extreme-edition-x-series-ddr3-1600x-2x-2048-mb/24567 "

co to presne udela?