reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Firefox - automatické doplňování adresy

honzarejlek (72)|16.5.2009 21:11
Ahoj, chci se zaptat, dříve mě u firefoxu stačilo do adresového pole zadat třeba seznam nebo stahuj apod. a sama se doplnila celá adresa, teď mi to skočí na Live Search a musím tu správnou vybrat a odkliknout.. Jak s toho zbavit a dát tam to starý inteligentní doplňování? Díky za rady.
EditorPO (2819)|16.5.2009 21:35
Skus toto

honzarejlek (72)|16.5.2009 22:06
to tam mám zaškrtnutý, tak asi bude chyba jinde. Ta Live Search se mi tam nainstalovala, tak jsem jí zrušil ve správci vyhledávacích modulů, ale tady otravuje pořád..
Jiziii (796)|16.5.2009 22:29
možná to je i jako doplněk
odinstaluj to ve správci doplňků
EditorPO (2819)|16.5.2009 22:37
Aha, uz viem co myslis :-)

1. Otvor Firefox
2. do adresneho riadku napis about:config, potvrd ENTERom
3. odklikni pripadnu bezpecnostnu otazku
4. zobrazi sa ti config Firefoxu, do filtrovacieho okienka napis browser.search.defaultenginename
5. zostane ti zobrazeny jeden zaznam, klikni na neho pravym tlacitko a vyber moznost obnovit

Thats all ? :-)
honzarejlek (72)|16.5.2009 22:43
tak to není ani jako doplněk, ani nepomohlo config firefoxu. Tam se přepsal řádek na google, myslel jsem že mám vyhráno, ale pořád je to stejný. Je to nějaký zarputilý..
EditorPO (2819)|16.5.2009 23:27
Nemas na mysli ten maly search box vedla adresneho riadku?

Ked ho rozbalis (sipkou vedla ikonky vyhladavaca), tak uplne dole mas "Sprava vyhladavacich modulov". Otvor a odstran LiveSearch.

edit: zistil som, ze ja mam ako default vyhladavac winamp.search.com. Teda ked napisem do adresneho riadku napriklad seznam, tak sa mi otvori stranka winamp.search com s vysledkami hladania. To iste mi robi aj v IE. Nedavno som totiz instaloval Winamp.
Skus sa pozriet v adresari C:\Documents and Settings\nazov_konta\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\............default\searchplugins\ a hladaj nieco podobne ako search.live.com.xml.... skus ten subor premenovat, aby si to vedel obnovit, keby bol nejaky problem
honzarejlek (72)|17.5.2009 07:37
Nene, otamtud jsem ten live search už dostal pryč, tam už mám opravdu google. Taky jsem odinstaloval z windows všechno co mělo co společnýho s tím live search ale pořád se drží. Ani přeinstalací firefoxu jsem se toho nezbavil..
S tím adresářem to je dobrej nápad, podívám se na to. Teď jsem v práci..
Díky
Janeks (221)|17.5.2009 12:13
mě to jde přes ctrl+enter
Pokud nemyslíš toto, tak sorry
honzarejlek (72)|17.5.2009 21:54
[QUOTE=EditorPO;249887]Skus sa pozriet v adresari C:\Documents and Settings\nazov_konta\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\............default\searchplugins\ a hladaj nieco podobne ako search.live.com.xml.... skus ten subor premenovat, aby si to vedel obnovit, keby bol nejaky problem[/QUOTE]

tak na tomhle umístění žádný searchplugin není. Nechám to koňovi. Přesto díky.
EditorPO (2819)|17.5.2009 22:43
[QUOTE=honzarejlek;250170]tak na tomhle umístění žádný searchplugin není. Nechám to koňovi. Přesto díky.[/QUOTE]
Skus vyhladavanie, napriklad v TC. Hladaj textovy retazec searchplugins. Na systemovom disku.
r34ktor (7477)|18.5.2009 13:12
Zkus vytvořit nový profil, zda se problém bude objevovat i tam.
honzarejlek (72)|22.6.2009 21:12
Díky všem za snahy mi pomoci, už mi to funguje zase jak má! :thumb Pomoc je následující: pro ty kterým microsoftí Bing taky udělal tu radost a zabydlel se jim v PC tak důkladně ze se nedal dát pryč NEpomůže přeinstalace ale nejprve se musí firefox ODINSTALOVAT VČETNĚ cookies a vše tomu podobné :idea. Doporučuji předem zálohovat záložky přes Xmarks - super plugin! Následovná opětovná instalace je dílem okamžiku včetně nahrání záložek ze serveru Xmarks.
Možná jsem blbec a všen je to jasný ale já jsem se toho Bingu za boha nemohl zbavit a dost mě to přivádělo k šílenství. Tak pro všechny stejně postižený co nevědí co s tím :D
trodas (1753)|23.6.2009 10:03
Pouceni plyne - Bingu se vyhnout na 100 honu.
Zaznamenano, diky :D

PS: obycejne zalohovani zalozek v Firefoxu mi funguje skvele, ulozi se i s nastavenim - Xmarks je zalohuje nekde na webu? Hmmm, to je teoreticky vyhoda a prakticky male bezpecnostni riziko...
EditorPO (2819)|23.6.2009 16:57
Xmarks pouzivam dost dlho, nakolko sa presuvam medzi cca 5 pocitacmi. Bookmarky sa mi synchronizuju na vsetkych. Popritom ich najdem aj na webe.