reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

"NO INPUT SIGNAL" Zatuhnutí GK?

sandlberg (4)|17.5.2009 01:11
SESTAVA:
Zdroj: Antec Phantom 500W https://www.svethardware.cz/recenze-antec-phantom-tichych-500w/15915
Základní deska 1: ASUS M3A78-EM
Základní deska 2: Gigabyte 78GM-DS2H
Procesor: AMD X2 5600+ (65W)
RAM: 2x2GB A-DATA EXTREME EDITION DDR2-800+
Grafika: ASUS ATI RADEON HD 3870
HDD 1: WD 650 GB
HDD 2: WD 1 TB
Chlazení: Vodní Zalman RESERATOR 2 http://www.zalman.co.kr/ENG/product/Product_Read.asp?idx=184 + proudění vzduchu ve skříni obstarávají dva 120mm ventilátory.
OS: Windows XP - SP3


PROBLÉM: Po zapnutí PC normálně běží asi 20 sekund, pak se zhasne monitor s hláškou "NO INPUT SIGNAL". Je jedno, jestli je to při nabíhání OS, nebo v BIOSU. Problém trvá na obou uvedených základních deskách. I s různými verzemi BIOSU. Vyzkoušena snad všechna myslitelná nastavení BIOSU.
Dělá to pouze s externí GK ASUS ATI 3870. Při přepnutí na interní grafiku vše OK. To přepnutí musím stihnout v BIOSU provést do těch asi 20 sekund od zapnutí PC.
Problém přetrvává i po odpojení všech nezbytných komponent.
S jinou grafikou (GF 9800) vše OK. Použitá grafika ATI testovaná jinde na desce Gigabyte GA-MA790X-DS4 jede bez problému.
Zapojit do grafiky i originál chladič, aby se točil větrák nepomohlo, stejně tak zapojení ventilátoru chladiče procesoru do základní desky. Měl jsem zapojeny oba chladiče současně. Samozřejmě navíc, procesor i GK jsou chlazeny vodou.
Více monitorů jsem taky zkoušel, dělá to se všemi. Po zobrazení hlášky na monitoru už PC nereaguje na CTRL+ALT+DEL, takže se asi nejedná o pouhou absenci videosignálu na výstupu grafické karty.

Nakonec otázka, co s tím? Vzhledem k ceně vodního chlazení a tomu, že chladící modul grafické karty je použitelný pouze pro layout řady 38xx bych GK nerad měnil.
Deee-aN (3834)|17.5.2009 15:24
Kompletní reinstal (odstranění, vyčištění, instalace nových) ovladačů GPU jsi asi zkoušel... Není od věci reinstalovat i monitor.
kevin00 (10238)|17.5.2009 15:38
Je dobře nasazen vodní blok ? Nedochází k nedostatečnému ochlazení GPU ?
Richmond (8084)|17.5.2009 15:43
Nemas zapnuty Hybrid CF?
Kozouš (500)|17.5.2009 18:47
[QUOTE=Richmond;250051]Nemas zapnuty Hybrid CF?[/QUOTE]

To lze zapnout pouze s ATI Radeon™ HD 3400 Series bo ATI Mobility Radeon™ HD 3400 Series GPU.
Zde chyba nebude. Spíš bych zkontroloval kabely, zda je vše řádně zacvaknuté/připojené.
sandlberg (4)|17.5.2009 21:05
[QUOTE=Deee-aN;250046]Kompletní reinstal (odstranění, vyčištění, instalace nových) ovladačů GPU jsi asi zkoušel... Není od věci reinstalovat i monitor.[/QUOTE]

Ten problém není závislý na OS. Dělá to po zapnutí PC za asi 20 vteřin, bez ohledu na to, co se děje. Když BIOS na černé obrazovce zobrazí základní informace o verzi, procesoru atd a já to zastavím klávesou BREAK, udělá to za těch 20 s taky. Když vlezu do BIOSU a chci tam něco nastavit, tak taky. Když nechám bootovat OS, tak taky. Prostě asi 20 vteřin PC jede a pak konec, lhostejno, jak je těch 20 sec. využito.
Mimo to, když jsem psal, že jsem PC zkoušel pustit pouze s nutnými komponentami, HDD ani optická mechanika mezi nimi nebyly. Pouze 1 modul RAM, procesor a grafika. Odpojil jsem i čelní panel (USB porty, display, firewire, audio, prostě všechno...). A stále stejný problém.

[QUOTE=kevin00;250049]Je dobře nasazen vodní blok ? Nedochází k nedostatečnému ochlazení GPU ?[/QUOTE]

První co mě napadlo. Několikrát kontrolováno, není možné.

[QUOTE=Richmond;250051]Nemas zapnuty Hybrid CF?[/QUOTE]

Ty desky to asi neumožňují. Je tam integrovaná ATI Radeon HD 3200. V BIOSU jsem zkoušel všechno. Reset BIOSU na defaultní hodnoty několikrát. To by asi zaplý nebylo, ne?

[QUOTE=Kozouš;250096]To lze zapnout pouze s ATI Radeon™ HD 3400 Series bo ATI Mobility Radeon™ HD 3400 Series GPU.
Zde chyba nebude. Spíš bych zkontroloval kabely, zda je vše řádně zacvaknuté/připojené.[/QUOTE]

Mnohokrát rozpojeno a zase zapojeno, s jinou grafikou to šlo, po výměně zase ne, tam chyba asi nebude. A jak jsem už psal, tahle grafika v jiném PC a AMD 790 chodí jak dělo.

Díky všem za ochotu pomoci, ale nemáte ještě nějaký nápad? Nějaké konkrétní nastavení BIOSU, nebo tak? Těžko něco reklamovat, když to jinde jede. Ještě zkusím tu grafiku s referenčním chladičem, jak byla, když jsem ji zkoušel na jiný desce, ale moc tomu nevěřím, připojenej vedle, aby si karta myslela, že tam je jsem ho měl, a nic.
mstejska (2912)|17.5.2009 21:29
Nevsiml jsem si jestli jsi to zkousel i na jinem monitoru. Pokud mas moznost, vyzkousenim nic nezkazis.
Jak byl monitor pripojen? Pokud pres DVI, zkus i DSub. (Meli jsme take nejake problemy s DVI a Samsung LCD)
sandlberg (4)|17.5.2009 21:51
[QUOTE=mstejska;250163]Nevsiml jsem si jestli jsi to zkousel i na jinem monitoru. Pokud mas moznost, vyzkousenim nic nezkazis.
Jak byl monitor pripojen? Pokud pres DVI, zkus i DSub. (Meli jsme take nejake problemy s DVI a Samsung LCD)[/QUOTE]

Bohužel jsem zkoušel 3 LCD, DVI i D-SUB, s redukcema i bez nich, a ještě televize SONY přes HDMI, všechno stejné.
kevin00 (10238)|17.5.2009 21:58
Zkusil bych v BIOSu nastavit frekvenci PCIe na 100 nebo 101 MHz místo Auto
Richmond (8084)|18.5.2009 11:06
[QUOTE=sandlberg;250146]Ty desky to asi neumožňují. Je tam integrovaná ATI Radeon HD 3200. V BIOSU jsem zkoušel všechno. Reset BIOSU na defaultní hodnoty několikrát. To by asi zaplý nebylo, ne?[/QUOTE]
A jak to mam vedet? Me se stavalo to samy s M3A79-T... (a uprime receno AMD chipset je spis za trest nez jako konkurence)
Draken (1578)|18.5.2009 15:22
a můžeš vyzkoušet nějakou jinou grafiku do PCI-e...jestli není chyba v PCI-e slotu?
kevin00 (10238)|18.5.2009 15:40
[QUOTE=Draken;250404]a můžeš vyzkoušet nějakou jinou grafiku do PCI-e...jestli není chyba v PCI-e slotu?[/QUOTE]

[QUOTE]S jinou grafikou (GF 9800) vše OK[/QUOTE]

Uživatel vyzkoušel jak jinou grafiku u sebe v počítači, tak tu svou jinde ;)
sandlberg (4)|19.5.2009 22:12
Tak nakonec problém vyřešen. Po nainstalování originál chladiče na grafiku systém funguje. Zbývá dořešit, proč vodní modul nemaká, kontakt mezi chladičem a čipem byl (demontáž to potvrdila) a po rozebrání modulu se ukázala jako lichá i domněnka, že je zacpaný vodním kamenem, nebo tak.
Ale to už se nějak vyřeší.
Díky všem, kteří se snažili pomoci.
kevin00 (10238)|19.5.2009 22:14
[QUOTE=sandlberg;250888]Tak nakonec problém vyřešen. Po nainstalování originál chladiče na grafiku systém funguje. Zbývá dořešit, proč vodní modul nemaká, kontakt mezi chladičem a čipem byl (demontáž to potvrdila) a po rozebrání modulu se ukázala jako lichá i domněnka, že je zacpaný vodním kamenem, nebo tak.
Ale to už se nějak vyřeší.
Díky všem, kteří se snažili pomoci.[/QUOTE]

Nejsem odborník na vodní chlazení, ale napadá mě, jestli bylo čerpadlo schopno korektně dodržet cirkulaci vody.
robky (3195)|19.5.2009 22:31
[QUOTE=kevin00;250889]Nejsem odborník na vodní chlazení, ale napadá mě, jestli bylo čerpadlo schopno korektně dodržet cirkulaci vody.[/QUOTE]

Alebo originál chladič ofukuje aj napájaciu časť grafiky:notsure - čo vodník asi nerobí ... aj keď na druhú stranu rovnakú grafiku nemám problém s AC S1 prevádzkovať čisto pasívne ...
Draken (1578)|20.5.2009 21:21
hmm já bych to rovněž viděl na nějakou část karty která nebyla chlazená vodníkem oproti referenčnímu chlazení...