reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chybejici misto na disku (Windows 2003 SBS)

Ondra_xxx (4)|17.5.2009 14:26
Zdravim. Mam disk jehoz celkova kapacita je 136GB. Disk mam rozdelen pomoci Windows na dva logicke disky (pomoci extended partition) kazdy o kapacite 68GB. Na disku C se nachazi system Windows 2003 Small business server. Na druhem disku jsou pak odkladana ruzna data. A s timto diskem mam problem, ktery nevim jak vyresit. Disk ma kapacitu 68GB. Data jez jsou na nem ulozena (vcetne skrytych systemovych slozek a skrytych souboru) zabiraji 31GB. Tzn. ze by zde melo byt jeste 37GB volneho mista. Ale Windows mi ukazuje pouze 3GB volneho mista. Kde se podelo zbylych 34GB kapacitu disku? Zkousel jsem instalovat i specialni programy pro praci s diskem a obnovu dat abych si prohledl NTFS. Zde se zda byt vse v poradku. Napadlo me jeste, ze chybejici kapacitu si muze alokovat nejaky program - zde jsem take nic nenasel. Napada nekoho neco?

Diky za jakokoliv napady.

S pozdravem Ondra
kevin00 (10238)|17.5.2009 14:28
Nevím, jestli to bude platit i pro Win 2003 SBS, ale zkus kouknout sem: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=233730#post233730
Ondra_xxx (4)|17.5.2009 15:30
Diky. Ano funguje to i ve Win 2003 ale tohle mi alokuje pouze 6GB :[
Tico_BJ (44)|20.5.2009 09:42
Děje se to pod každým uživatelem ? Nebo jen pod někým, např adminem. Je totiž možné, že máte nevědomky nastaveny nějaké kvóty na tento disk a pak se přihlášenému uživateli jeví, jako by měl jen 3GB volného místa na disku, který má normálně volný prostor daleko větší. Kvóty zkontrolujte ve vlastnostech daného disku - přidělená kvóta - tlačítko přidělené kvóty. Tam můžete nastavit limity pro každého uživatele.