reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nahrávání z internetového rádia

mpkarlin (6)|18.5.2009 06:55
prosím o radu, jak nahrávat z internetového radia bez použití mikrofonu.Dle návodu jsem chtěl nastavit Realtek, ale chybí mi složka směšovač stereo, vůbec ho nemůžu ani zaškrtnout, protože tam nikde není.Dá se tato položka přidat do realteku, nebo je to typem zvukové karty?
pas!k (3765)|18.5.2009 08:45
Toto by mel zvladnout i winamp .. kdyz zagooglis urcite najdes spousty odkazu jak ho pro nahravani nastavit.
Marenek (239)|18.5.2009 09:17
svého času jsem našel spoustu různých softíků a některé i vyzkoušel. ale už to všechno vodnééés čas... zagoogli
shapet (29)|21.5.2009 09:16
Smesovac stereo je sice v zakladni instalaci driveru, ale nemuselo to tam hopnout.

Temer vse nahraje FREE program
[CODE]http://www.instaluj.cz/cz/katalog/audio-video/mp3-nastroje/mp3mymp3-recorder/[/CODE]

Na te same strance je moznosti o hodne vice.
mpkarlin (6)|22.5.2009 09:12
zkoušel jsem ten program, ale taky to nenahrává.
meeee (1110)|22.5.2009 09:33
Jak už psal pas!k - Winamp+Streamripper.
shapet (29)|23.5.2009 15:34
Je vubec Realtek spravne nainstalovany !? Nepises o OS, zato o chybejicim smesovaci. Ten ma byt dostupny z Multimedii, kdyz uz ne z Panelu Realteku.
Nejak se mi nezda, ze by to normalne nebehalo.
mpkarlin (6)|26.5.2009 06:32
mám OS windows XP profesional, ale nevim nic o multimediích, zas takový odborník přes zvuk nejsem.Poraď , jak tam dostat ten směšovač.Teď právě nejsem na tom počítači doma, kde mi to nenahrává, jsem v práci, tady mám taky OS XPprofesional a tady směšovač je a nahrávání funguje.
StD (1963)|26.5.2009 07:41
[QUOTE=mpkarlin;252839]mám OS windows XP profesional, ale nevim nic o multimediích, zas takový odborník přes zvuk nejsem.Poraď , jak tam dostat ten směšovač.Teď právě nejsem na tom počítači doma, kde mi to nenahrává, jsem v práci, tady mám taky OS XPprofesional a tady směšovač je a nahrávání funguje.[/QUOTE]

Co takhle se na to podívat přes DXDiag? Tj.

Start - Programy - Systémové informace - Nástroje - Nástroj pro diagnostiku rozhraní DirectX

Zkontroluj především záložky Zvuk + Hudba. Výpis si ulož do Logu (tlačítko Uložit všechny informace). Pak se na to podíváme, ať se hneme z místa.
mpkarlin (6)|26.5.2009 16:33
tak mám uložené informace ze systému
StD (1963)|27.5.2009 08:04
Mno, tedy, mě osobně z toho jímá děs. Hned první dvě poznámky:

DirectX Files Tab: The file qasf.dll is an old version, which could cause problems. You should reinstall DirectX to get the latest version.

Display Tab 1: The system is using the generic video driver. Please install video driver provided by the hardware manufacturer. Direct3D functionality not available. You should verify that the driver is a final version from the hardware manufacturer.

Ten OS respektive prvky HW prostě nejsou korektně nainstalované = VGA, HDD řadič, myš+KBD (PS/2).

To audio ti zřejmě "krade" ta USB Camera (Sound Capture Device), přestože není default. =můj názor.

Já bych tedy postupoval cestou nové instalace OS úplně od 0 (Format C: a změnit ho při té příležitosti na NTFS). Navíc nepovažuji ze "příliš dobrý nápad" používat vedle sebe Cyberlink a Nero aplikace pro totéž - viz sekce kodeky/filtry - merity.
shapet (29)|28.5.2009 17:43
Ten smesovac tam neni -- a zrejme nemuze byt, viz rozbor Dx.

Navic se jedna o WIN XP SP1, pekne,.. nevim jak jsi na tom se zaplatama, ale bude to bidne.
Realtek s driverem RtkHDAud.sys teto verze je podporovan az s HDbusem od verze SP2 (UAA), Realtek ma samozrejme i pozadovanou verzi i pro SP3, ale s tou byva potiz, instalace pres SP2 je rozumnejsi.

Nepodporovane drivery pro SP2 a SP3 ma Microsoft na svych strankach, u audio driveru je uveden Realtek jako prvni (do verze 6.50.xx).

Reinstall je vazne dobra rada.
mpkarlin (6)|28.5.2009 19:35
odinstaloval jsem nero 7, odinstaloval jsem realtek, nainstaloval SP2, nainstaloval realtek, ale pořád se nedá nahrávat. dle rady naformátuju C a začnu od 0.počítám tak v pondělí, teď mám jiné priority.Jinak XP s SP1 funguje bez problémů, až na to nahrávání.
shapet (29)|1.6.2009 12:51
Po instalaci SP2 vznikne u Realteku vzdy problem. Ve spravci zarizeni se objevi Bus driver UAA. Ten je nutno odinstalovat. Nejdrive kliknout na "Zakazat", pak teprve "Odinstalovat". V rozb. slozce driveru Realteku je slozka "MSHDQFE". Z ni je treba spustit fix Microsoftu KB888111 (kb888111xpsp2.exe).
Pokud dodame jeste bus driver KB835221 (kb835221.exe), je to jen dobre (stahuje se extra).
Teprve pak je mozno spustit instalaci driveru, bez ohledu, ze system bude vnucovat driver po nepoznane hardwarove zarizeni.
Po restartu uz musi byt vse spravne, vcetne smesovace a poznaneho hardw.zarizeni.
mpkarlin (6)|10.6.2009 21:30
tak už jsem to vyřešil, zkoušel jsem to dle výše uvedené rady, ale neělo mi najít Bus driver UAA,přesto jsem spustil kb888111xpsp2.exe ale pořád stejné, tak jsem skusil nainstalovat z netu "Screamer Radio", a ačkoliv se nainstaloval tanto prográmek v maďarštině, celkem snadno , ale né podle nápovědy na netu, jsem přehodil na češtinu, našel z velmi širokého výběru svoje rádio, a nahrává to do souboru bez možnosti zvolit hlasitost nahrávání, nahrává při jakékoliv hlasitosti pořád stejně, takže je to super.Díky za účast.