reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pozor! Kaspersky, McAfee a Trend Micro mohou být považovány za Malware!

StD (1963)|18.5.2009 11:59
Nevím, jestli jste si toho všimli, ale Spybot Search & Destroy 1.6.2 po poslední aktualisaci varuje následující hláškou:

Caution! Products from Kaspersky, McAfee and Trend Micro might be regarded as Malware!

According to the Antispyware coalition's definition, programs such as Kaspersky, McAfee and Trend Micro might be considered Spyware and/or PUPS, which it defines as:

"Technologies [...] implemented in ways that impair user control over [...] Material changes that effect [...] system security."
wanrouter (126)|18.5.2009 12:43
A su o tom nejake detaily? Myslim nieco konkretne? Lebo som pozeral na ich weby a nic moc tam nepisu...
StD (1963)|18.5.2009 12:51
[QUOTE=wanrouter;250344]A su o tom nejake detaily? Myslim nieco konkretne? Lebo som pozeral na ich weby a nic moc tam nepisu...[/QUOTE]

Ne, je to pouze Varování (konstatování) při probíhající kontrole. Nic z toho nepoužívám, takže jsem po tom nepátral.

Nevím, jestli je něco tady:
http://www.antispywarecoalition.org/
optim (391)|18.5.2009 14:27
Tu mate neco ke cteni.

Je to o tom, ze pred instalaci produktu x se zada odinstalace produktu y (nebo se dokonce sama provede bez vedomi uzivatele - proto to odpovida te definici spyware) ackoliv pri rozumne konfiguraci mohou koexistovat. Imho to ale neni mezi temito programy nic neobvykleho, at uz je za tim snaha o poskozeni konkurence nebo o zaruceni bezproblemoveho fungovani vlastni aplikace.

2StD: Mozna by bylo vhodne priste takovou skandalni informaci overit, ja v tom vidim jen FUD za ucelem konkurencniho boje.
StD (1963)|18.5.2009 14:44
[QUOTE=optim;250378]...Mozna by bylo vhodne priste takovou skandalni informaci overit, ja v tom vidim jen FUD za ucelem konkurencniho boje.[/QUOTE]

Já na tom tedy nic "skandálního" nevidím - pouze jsem předal dál, jak jsem koupil. Jestli je to tak či onak, je mi celkem jedno, ale ten "konkurenční boj" za tím zřejmě bude, v tom máš zřejmě pravdu.

BTW: Pro mne je spyware třeba i PCInfo...

Ale v jednom má ta tvá nalinkovaná diskuse pravdu, kterou podepisuju:
The solution to this "problem" is very easy; simply boycott products from Symantec, McAfee, Kaspersky and Trend Micro. End of problem!