reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chyba při instalaci Win XP

KunNy (410)|18.5.2009 13:09
Stroj kterého se problém týká je přibližně této konfigurace: nejspíš MSI KT880 Delta, Athlon XP 1900+, grafika snad nějáký pasivní Radeon 9200, Seagate Barracuda IV 20GB (opravdu už má asi hodně najeto, IMHO je to zdroj problému), jeden 512MB DDR modul, Red Star 350W, combo mechanika.
Jde o to že se mi na sestavu nedařilo nainstalovat systém Windows XP, vyzkoušeny 2 originální média (ani jedno nevypadala poškrábaně), vyzkoušena taky jiná mechanika a pořád ten samý problém: ve fázi kopírování instalačních souborů se instalace na chvíli sekne při 17% a pak napíše nelze zkopírovat soubor gpedit.dll, na další pokus se to myslím sekla u souboru drivers.cab (možná kecám). Disk je rozdělený na 3 partitions, zkoušel jsem je úplně formátovat jak na FAT tak NTFS, ale bez výsledku (a že to formátování sakra dlouho trvalo).
Disk i mechanika byla každá na jiném kanálu.
Jak už jsem psal, IMHO je problém v disku - přece jenom Barracuda IV už je sakra starý disk, zítra dopoledne bych měl mít k dispozici jiný ATA disk na vyzkoušení.
Napadá vás někoho jiný problém který by to mohl způsobovat?
kevin00 (10238)|18.5.2009 13:14
Pokud si myslíš, že je to v HDD, není nic jednoduššího, něž stáhnout utilitu SeaTools a HDD pomocí této utility výrobce otestovat.
Instalace "zkolabuje" vždy na stejném místě u obou médií ?
KunNy (410)|18.5.2009 13:23
Tak tak, přes zmíněných 17% jsem se nikdy nedostal ani s jedním médiem ani na jedné z mechanik.
Právě jsem stáhl zmíněný SeaTools pro DOS, zítra až se dostanu ke zmíněnému PC tak ho vyzkouším.
Myslíš že to může být i otázka nekompatibility?
kevin00 (10238)|18.5.2009 13:32
Napadla mě ještě operační paměť. Pokud by harddisku "nic" nebylo a nepomohla by výměna za jiný, otestoval bych právě operační paměť pomocí GoldMemory.
KunNy (410)|19.5.2009 10:47
Projel jsem to hodinu MemTestem a bez výsledku, zato SeaTools těch chyb našel habaděj - problém vyřešen, kevin RP+ :) - díky za radu