reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sikme postaveny chladic

Rindos (7)|25.12.2006 11:51
Zkoušel jsem tento chladic (PrimeCooler PC-VGAHG2 CU Blue LED HyperGraphic (S.E.) - na V) na moji grafice (GeForce FX 5900). Sel sice krasne namontovat, ale diry do kterych jsem ho srouboval jsou v rozich jadra grafiky. Takze chladic lezi na tom jadre zesikma. To znamena, ze neprekryva cele jadro (jako ctverec na ctverci) ale jen jeho cast (kosoctverec na ctverci). Vadi to pri chlazeni? Myslim ze odvod tepla musi byt o dost mensi :-( Nebo je to tak zpravne?
P@pi (1519)|25.12.2006 12:08
Já mám ten samej (AL verzi) a neměl jsem tento problém, co si pamatuju. No jo no, jiná rozteč děr a jiná GK.

Kolik z GPU je vidět? Pokud se nepletu, tak i když je na kosočtverec, tak musí překrývat skoro celé jádro, ne? Jak velké rohy jsou vidět? Už jsi to zkoušel zapnout?
Rindos (7)|25.12.2006 12:11
No ono uz samotna plocha toho chladice, ktera ma byt na tom jadre je mensi nez samotne jadro a takhle to prekryva jeste min.

Nezkousel jsem to zapojit, jelikoz takhle mam jeste moznost vymeny, ale kdyz na to napiplam pastu, tak mi to nikdo uz nevymeni.

Jadro ma rozmery cca 35mm x 35mm a ta plocha chladice 22mm x 22mm
P@pi (1519)|25.12.2006 12:45
Tvoje grafická karta má pravděpodobně heatspreader (rozvaděč tepla), to ovšem neznamená jádro. Heatspreader je zde, aby se lépe rozprostřelo teplo a aby se nepoškodilo jádro při nasazování chladiče. Jádro je menší čtvereček uprostřed toho heatspreadru.

Jestli je jádro větší či menší než 22mm jsem nenašel, protože jsem neviděl rozdělanou 5900 bez heatspreadru.

Dle Zalmana (který vyrábí originál tohoto chladiče) tento typ chladiče podporuje nVidiu 5900:
http://www.zalman.co.kr/product/cooler/VF700_compatiblelist_eng.html
http://www.zalman.co.kr/product/cooler/VF700_incompatiblelist_eng.html

EDIT: tlačítko EDIT slouží k úpravě již napsaného příspěvku. Když si vzpomeneš na něco, co chceš napsat a už jsi svůj příspěvek odeslal, tak na to tlačítko stačí kliknout. Všechno do jednoho příspěvku!!!
Rindos (7)|25.12.2006 13:06
Aha s tim heatspreaderem me to nenapadlo. No takze jsem to premeroval a zjistil jsem, ze ta plocha chladice se vleze na ten heatspreader. Mozna ruzky kousek presahuji. Nevadi teda, ze ten chladic nelezi na celem tom heatspeaderu a docela velka plocha je volna?

za ty 3 prispevky se omlouvam
P@pi (1519)|25.12.2006 13:49
Pokud chladič sedí na vršku, potom je to v pořádku.