reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

notebook do 25k max

Droffar (7)|25.12.2006 18:24
požadavky:

aby sli vsechny kancelarske aplikace, hry starsiho data ale treba i novinky ne tak narocny :), samozrejme filmy, disk 100g+, ramky 1024 nejlepe, DVd mechaniku, OS nemusí bejt, asi 15+ monitor, wifi, sitovku, vydrz hmotnost me tak az nezajima
eraser (0)|25.12.2006 21:17
Nebudem konkrétny, no skusil by som sa zamerať na Lenovo IBM Thinkpad.
Droffar (7)|25.12.2006 23:15
jakej nazor mate na tyhle dva notebooky ?

http://www.alza.cz/asus-a6m-q089h-turion64-x2-tl52-15-4-wxga-cs-2gb-120gb-5-4k-dvd-rw-dl-ram-wifi-bt-cam-xp-ho-d69534.htm
http://www.alza.cz/notebook-asus-a6m-q089-d69533.htm

a pak na tenhle
http://www.alza.cz/notebook-asus-f3t-ap008-d68597.htm

o poslednim notebooku jsem zatim cetl ze je dost problemovej, hodne lidem se seka na 5s, prestanou fungovat reproduktory a BT nejede
Withman (1337)|26.12.2006 21:27
S Asusama mám velmi dobré zkušenosti, vím, že na servis příliš nechodí, takže by měly být tak nějak spolehlivé. Osobně jsem spíše zastánce HP, Lenova, či Toshiby. Osobně bych bral od HP nějakou nx6310. ;) Bohužel jsou ale "předražené" vůči Asusům.
P@pi (1519)|26.12.2006 21:53
Mám Asus M6VA a moje hodnocení je následující:

aplikace => nestabilní nebo problémové. Power4Gear => problém mezi přechodem baterky a síť, ATKOSD => nekompatibilita s utilitami třetích výrobců (RMClock...) apod.
design => moc pěkný, mnohem hezčí než většina Acerů co jsem viděl
podpora => vcelku slabá, například 7. BIOS dodávaný v noteboocích někdy od roku 2005 není možné nikde stáhnou, ani ho z notebooku dostat ven. Uživatelé, co jsi koupili notebook před vydáním tohoto biosu mají prostě smůlu a updatovat BIOS si nemůžou.
chlazení => naprosto tristní, notebook není možné normálně používat bez úprav. Todle je spíš záležitost jedné série, ale člověk nikdy neví (btw jsem to samé viděl i Acerů, kdy po 10 minutách hraní se notebook kvůli přehřátí vypnul). Tento Asus se sice nevypne, ale přes 90°C na procesoru a 110°C na grafické kartě je o život těch komponent, navíc to prostě nejde mít na nohou (jestli si je nechete uvařit)...
hluk => z výroby prakticky nenastaveno = víceméně furt řev

ALE, aplikace lze nahradit a hluk a chlazení lze vždy upravit (nastavení napětí procesoru, nastavení ventilátorů). Jsem s Asusem spokojený, ale až po úpravě, předtím je na tom poměrně špatně. K úpravě se musíte přiklonit téměř v každé případě, protože notebooky mají spoustu serepetiček, které Vám poběží na pozadí (bluetooth, infra, wi-fi, "šetřící aplikace" apod.). Pokud je nevypnete, tak notebook poběží jak šnek.

Poslední výtkou, kterou nelze odstranit je touchpad. Ten je sice citlivý a bezproblémový, ale to se už nedá říct o slideru. Slider (posuvník) je napravo a je ve stylu touchpad. Není to tlačítko, ale klasický touchpad => citlivost je na škodu, protože to lítá jak vítr v bedně a navíc to nefunguje v množství SW (opera, čtečky ebooků...).
jirka.jirka (17)|28.12.2006 15:37
ICEBOSS (3435)|28.12.2006 20:38
ne neni. je to acer.
jirka.jirka (17)|29.12.2006 00:12
co je spatnyho na Aceru?
Lamak (96)|29.12.2006 01:06
[quote=jirka.jirka]co je spatnyho na Aceru?[/quote]
Velka poruchovost.....proste te znacce se neda verit. Hadne lidi na ni neda dopustit, dokud ji nejde 3x reklamovat. Videl jsem uz peknach par kousku a nic moc. Ulamujici se plast z pantu je to mesi zlo...pokud neprestanou drzet, ale nefungujici wifi, nebo touchpad uz jsou horsi. Jedina vyhoda je, ze maji nove servisni stredisko v Brne.
Ze svych zkusenosti muzu asi nejvic doporucit IBM. Je sice potreba si priplatit za znacku, ale ta investice se vyplati. A hned potom v zavesu je Dell. Osobni zkusenosti nemam, ale zatim jsem slyseljen chvalu.

EDIT: Koukal jsem na ty DELLy a jako dobrej zaklad se zda Inspiron 6400 Medium....s 1GB ram, 120GB diskem, a ATI X1400 se dostanes nekam na 25000 bez DPH
http://commerce.euro.dell.com/dellstore/config/frameset.asp?s=czbsd&l=cs&m=csk&c=2982&n=6820&cu=czbsd&v=d&cc=&ogn=&kcd=&ad=&mc=&rs=&cuid=&cg=&pch=1&demo=&gc=&sbc=czbsdinspn&co=&b=71562