reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rada ohledně koupě 1TB disku

Kozouš (500)|21.5.2009 05:31
Zdravím,
jaký mi doporučíte disk a proč?

Výběr je možný prakticky jen z následujících disků
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?compareitems=N9SIUWFQ2KHB

Disk bude provozován 24/7, čili kladu důraz na spolehlivost, energetickou nenáročnost a výkon (což se bohužel navzájem vylučuje :thumbdown).

Děkuji za vaše rady.
pas!k (3765)|21.5.2009 06:34
spatny odkaz
KunNy (410)|21.5.2009 09:03
Mě teda odkaz funguje.
K výběru - ideální se mi zdá Samsung F1, mám s nimi dobré zkušenosti (resp 320 a 640GB verze), navíc je proti 1TB WD Caviar Black o 600Kč levnější. Taky jsem narazil na špatné F1ky které byly poměrně hlasité a jeden byl poškozený, ale je to o štěstí - můžeš narazit jak na špatný tak dobrý kousek.
Výkonově na tom bude nejlépe právě WD Caviar Black, ale tady bych se už opravdu bál při třech plotnách vibrací a i docela hlasitého seeku.
Seagate opravdu ne, a o 5400RPM disku od WD bych taky neuvažoval (vzhledem k výkonovému rozdílu proti WD Black).
Zkus se podívat na EHW, většinu těchto disků tam mají otestováno.
Škoda že tvoje požadavky se navzájem vylučují, ale zajímalo by mě na co potřebuješ u tak velkého disku (datové úložiště) vysoký výkon? IMHO je jedno jestli data kopíruješ rychlostí 80 MB/s nebo 90 MB/s, nebo jaké máš pro disk využití?
Kozouš (500)|21.5.2009 09:13
2 KunNy Proč ne Seagate? Je dvouplotnový, výkon +- WD black... Klidně bych do něj šel, ale proti v mém případě hovoří pouze 3y záruka.
mstejska (2912)|21.5.2009 09:15
Pokud se nepletu, tak seagate mel ted nejake problemy s firmwarem.
KunNy (410)|21.5.2009 10:21
Vzhledem k tomu že kladeš důraz na spolehlivost bych do Seagatu nešel, třeba už jen kvůli toho co uvedl mstejska - pokud vím tak to sice postihlo jen disky řady 7200.11, ale i tak to na dobré reputaci značky rozhodně nepřidá. Aplikační výkon Seagatu často drží s konkurencí, ale v praktických testech pokulhává - někdy i dost výrazně, zkus se podívat na EHW. I z osobní zkušenosti bych na Seagate disky moc nevsázel.
kevin00 (10238)|21.5.2009 15:27
[QUOTE=Kozouš;251193]Zdravím,
jaký mi doporučíte disk a proč?

Výběr je možný prakticky jen z následujících disků
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?compareitems=N9SIUWFQ2KHB

Disk bude provozován 24/7, čili kladu důraz na spolehlivost, energetickou nenáročnost a výkon (což se bohužel navzájem vylučuje :thumbdown).

Děkuji za vaše rady.[/QUOTE]

Ten HDD má být systémový nebo jako úložiště dat ? Pokud systémový, vzal bych WD1001FALS. pokud má sloužit jako úložiště dat, koupil bych WD10EADS.