reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zobrazeni frekvence AMD 64 X2

miika (3)|25.12.2006 20:30
Dobry den, jsem zacatecnik s notebookem i s dvoujadrovym procesorem(AMD Turion 64 X2 T-52) a mam takovej mozna blbej dotaz. Kdyz dam vlatnosti u Tento pocitac, tak mi to tam ukaze frekvenci jen jednoho jadra cili 800 MHz. Je to dobre,nemelo by to tam ukazat frekvenci celeho procedoru tedy konkrete 1,6 GHz? Dekuji Miika
eraser (0)|25.12.2006 21:15
Skorej by som povedal, že to ukazuje aktuálny takt, ja mám Dothan, čiže Pentium-M 1.6 GHz a väčšinou času mi tiež beží procesor na 800 MHz. V tomto prípade ide o intelácku technológiu SpeedStep, takže obdobné je to i u teba, no pre technológiu AMD, takže určite sa nejedna o chybu.
Petr S. (1220)|25.12.2006 21:54
U AMD se jedná o technologii PowerNow!. Jen mě trošku zaskočil fakt, že ji měly už i procesory AMD K6-2+ a K6-III+, jak píší na wikipedii...

To se jen potvrzuje stará pravda: Člověk se stále učí! :idea
mech13 (5526)|26.12.2006 01:43
ja bych to jenom shrnul trochu vic laicky (vzhledem ke zneni otazky):
kdyz ti bezi NB jen tak naprazdno, tak se ti procesor sam zpomali aby tolik nezral baterky a at netopi. takze kdyz procesor zatizis, tak sam zvedne frekvenci podle potreby. to cos videl byla aktualni snizana frekvence. jestli si s tim chces trochu pohrat, stahni si CPU-Z, tam toho zjistis mnohem vic.

jo a trochu pletes hohromady paty pres devaty s tim ze to je dvoujadro - kdyz mas 1,6GHz dvoujadro, tak kazde jadro bezi na 1,6GHz (pokud teda zrovna nejsou zpomalene) a ne ze je to 800+800 - kdyby to tak fungovalo tak dnes asi nemame jen dvoujadra:)
Frog (510)|4.1.2007 18:50
to je normalne, keby to tak nebolo mal by si dovod na reklamaciu :)
Presne ako vravi Petr S. - ide o power now.
Neboj sa, tvoj turion pracuje aj na 1,6 GHz len to asi nemas cim sledovat, ja pouzivam RMclock na sledovanie teploty a aktualnej frekvencie CPU, tiež mi beži core duo na 900 MHz v klude, a v zaťaži na 1,67 GHz. Procesory ktore stale bežia na svojej frekvencii su CeleronM, a Sempron od AMD, preto su z nich väčši žruti energie.