reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Firefox - ukládání dočasných souborů

Zeus(CZ) (318)|21.5.2009 13:25
Dobrý den všem,

mám problém při stahování většího množství dat přes prohlížeč (FF 3.0.10, ale i u ostatních verzí), protože i když ukládám hezky třeba na disk 'T:\', tak dočasné soubory se mi hážou na C:\, kde na ně nemám dost místa [SIZE="1"](ano, je to smutné, ale nemám tam ani těch 5GB volných a zvětšovat C:\ je horší úděl než smrt ...)[/SIZE]. Proto bych se chtěl zeptat, jestli je možné nějak přesunout ukládací místo pro dočasné soubory (tam se to ukládá, ne?) třeba na volný disk T:\, abych mohl v klidu stahovat například 8GB najednou přes prohlížeč?

Díky a hezký den,

Z.


EDIT: Jen ještě taková zajímavost, možná to nebude tak horké, protože stahování se nepřerušuje, vše normálně běží, až na to, že mám na disku C:\ 0,0 bajtů volného místa a PC mě každých přibližně 20 nanosekund bombarduje hláškou o nedostatku místa … Zvláštní, tak teď už jsem vážně mimo :-)
kocourleo (110)|26.5.2009 20:02
Firefox používá adresáře temp, které jsou nastaveny právě na systémový disk. Ty můžeš tyto složky přesunout na jiný disk (ale bude to pro všechny programy, nejen pro Firefox). Spusť "Ovládací panely", tam vyber "Systém", na něm běž na záložku "Upřesnit" a na ní dole je tlačítko "Proměnné prostředí". To stiskni a poedituj si cestu k adresářům temp na jiném disku, kde máš dost místa. Taky můžeš na jiný disk nastavit swap, který se cpe automaticky na systémovou partition.
Zeus(CZ) (318)|27.5.2009 18:56
Děkuju moc za radu, vše jsem přenastavil a zjevně to funguje.

Ještě jednou děkuju a rád přidávám bod. Hezký den