reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Klávesnice - otázka za milion bodů

nonevim (81)|21.5.2009 17:54
Zdarec mám otázku, která míří přímo na základní otázku Života Vesmíru a vůbec. Takovou tu otázku co může slabším povahám změnit celý život...
A to:
Co to znamená když je klávesnice "slim"? Menší rozměry kláves, menší mezery mezi nima nebo je jenom placatější? Co je "slim"? Fakt sorry nikde to nemůžu najít a docela to spěchá.
jrx (1880)|21.5.2009 18:02
Otázka za 2 milióny bodů: Když slim znamená "tenký", jak asi vypadá taková klávesnice?

Příště tedy používáme vyhledávače + píšeme dotazy normálně ;)
speedsnail (4876)|21.5.2009 18:28
Je tenká a má obvykle notebookový - nízký zdvih kláves, připadně i rozdíly v rozložení.
nonevim (81)|21.5.2009 18:55
Díky Speedsnaile

Jiri dík za tip. Vyhledávač, kdo by to byl řekl, že něco takového existuje :O. Ale z obrázku poznám prd jestli to nemá menší klávesy nebo mezery mezi nima. Je to pro dědu a ten by se pak nemusel trefit - už takle mu to dělá problémy... Takže 0 bodou
speedsnail (4876)|21.5.2009 19:00
Myslim že jsou vhodné jen pro někoho kdo je dlouho zvyklý psát na NB, případně komu to příjde víc Cool nebo In. Pro normální psaní mi to nepřijde vhodné.
nonevim (81)|21.5.2009 19:18
Pls můžeš být konkrétnější speede? Rozložení kláves by mělo být u vybrané klácesnice klasické.(GEMBIRD CZ KB-7400 PS2 slim) Máš na mysli zdvih kláves že by mu mohl vadit?
speedsnail (4876)|21.5.2009 19:30
No tak zrovna tohle není vůbec slim klávesnice. Zdvihem kláves, jejich tvarem i rozložením je to klasická klávesnice. Nevidím tedy jediný problém.

Jak vypadají slim klávesnice vidíš v druhém příspěvku (a na každém ntb).
Jiziii (796)|21.5.2009 19:34
Já mám slim klávesnici a tlačítka i rozložení je stejný jako u normálních klávesnic
akorát ty tlačítka nejsou tak vysoký takže klávesnice i s tlačítky má na výšku jen něco málo přes 10mm
ale je to o zvyku, prostě nemáš tak vysoko dlaně
mstejska (2912)|21.5.2009 20:08
Pro me je pohodlnejsi, ma nizsi zdvih klaves, a nemlatis do ni tolik jako do normalni. Teda aspon ja ne.
pas!k (3765)|22.5.2009 07:32
Slim klavesnice bych moc nedoporucoval pokud jsi hrac .. tedy aspon ja kdyz hraji a mackam klavesy po slepu protoze hledis na lcd je proste lepsi ty klavesnice kolem sebe citit ... prijde mi ze pak lepe odhadnes kam sahnout ale muze to byt problem jen me jako jedince :)
Jiziii (796)|22.5.2009 12:27
[QUOTE=pas!k;251574]Slim klavesnice bych moc nedoporucoval pokud jsi hrac .. tedy aspon ja kdyz hraji a mackam klavesy po slepu protoze hledis na lcd je proste lepsi ty klavesnice kolem sebe citit ... prijde mi ze pak lepe odhadnes kam sahnout ale muze to byt problem jen me jako jedince :)[/QUOTE]

No nevim já mám na F,J,5 takový malý výstupky a pokud si na ně člověk zvykne tak hned vi kde má jaký tlačítko
Mě se na ni hraje bezproblemově, mám na tlačítkách F J 5 takový jemný výstupky takže se člověk hned zorientuje
A má ji zřejmě pro dědu takže hry asi hrát nebude