reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Seagate SATA 320GB

Zaskar (16)|26.12.2006 19:35
Ahoj mám dotaz je normální že XPčka udávají velikost disku 300GB a přitom kapacita tohoto disku má být 320GB. Bios mám nový, sp2 nainstalovaný, drivery k desce jsou nový. V čem je problém? Díky.
boboco (1987)|26.12.2006 19:37
[quote=Zaskar]Ahoj mám dotaz je normální že XPčka udávají velikost disku 300GB a přitom kapacita tohoto disku má být 320GB. Bios mám nový, sp2 nainstalovaný, drivery k desce jsou nový. V čem je problém? Díky.[/quote]

Žádný problém nemáš, je to normální, po naformátování je kapacita vždy menší. 320GB disk má po naformátování typicky 298,09GB
Zaskar (16)|26.12.2006 19:55
Díky to mám radost! Ještě jedna otázka disk je SATA 3.0 Gb/s ale když zapnu PC tak se hlásí jako ultra ATA nemá tam být S-ATA?
boboco (1987)|26.12.2006 23:48
[quote=Zaskar]Díky to mám radost! Ještě jedna otázka disk je SATA 3.0 Gb/s ale když zapnu PC tak se hlásí jako ultra ATA nemá tam být S-ATA?[/quote]
záleží na nastavení BIOSu, pokud chceš aby se Ti v systému hlásil jako SATA (SCSI) je potřeba v biosu zapnout AHCI (případně vypnout něco ve smyslu "SATA work in IDE mode" - v každém biosu se to jmenuje jinak:) ) Počítej ale s tím, že pokud zapneš AHCI, budeš muset opravit windows (nebo ho znovu nainstalovat) a především budeš potřebovat vytvořit disketu s ovladači pro Windows... -tj. nepouštěj se do toho, pokud vyloženě netoužíě s počítačem experimentovat. To, že se Ti ve Windech hlásí SATA jako disk PATA disk pracující v UATA módu je taky normální:)
ICEBOSS (3435)|28.12.2006 16:31
o tech 20GB jsi prisel kvuli vyrobci, ktery definuje kB jako 1000B a ne 1024B, takze ono se to hezky nascita. V americe se o tohle lidi se seagatem soudili a vyhrali -> seagate vsem poskytl nejakou utilitu za 30USD zdarma...
Jirka_h (5)|1.2.2007 06:16
Zdravím, koupil jsem si tento disk, ale bohužel mám s ním jeden problém, při startu počítače se mu nechce naskočit, a tak několikrát po sobě restartuje komp a až se chyti, terpve dovolií počítači začít bootování, deska je 7VT600 od Gigabytu, je 4 roky stara, ma na sobe jen SATA, chci se zeptat, zda kromě zavády disku je možné, že to nezvládá deska či zdroj (350 W). Díky.
mech13 (5526)|1.2.2007 08:42
zkousels ten disk pripojit na jine datove kabel pro jistotu? u SATA by s tim problem byt nemel, to na PATA delaly polamany kabely problemy, ale clovek nikdy nevy. zdrojem by to snad byt nemelo, disk zere cca 10W ale mohlo by to byt napajecim konektorem - zkus vsechny molexy co tvuj zdroj ma, tim to taky nekdy je. jinak zkusit v jinym PC -> reklamace
wizaard (913)|1.2.2007 09:26
[QUOTE=mech13]zkousels ten disk pripojit na jine datove kabel pro jistotu? u SATA by s tim problem byt nemel, to na PATA delaly polamany kabely problemy, ale clovek nikdy nevy. zdrojem by to snad byt nemelo, disk zere cca 10W ale mohlo by to byt napajecim konektorem - zkus vsechny molexy co tvuj zdroj ma, tim to taky nekdy je. jinak zkusit v jinym PC -> reklamace[/QUOTE]
Jenom dodám, že při startu počítače odebírá HDD mnohonásobně víc než 10W, ale přesto si nemyslím, že by právě tohle měl být onen problém. Zkontroloval bych nastavení BIOSu (zda máš vypnutý RAID a aktivované SATA větve). Sice by to nemělo dělat problémy, ale ve kterém SATA to máš zapojeno? Zkus to zapojit do jiného.
Jirka_h (5)|12.6.2007 05:51
[QUOTE=wizaard;26148]Jenom dodám, že při startu počítače odebírá HDD mnohonásobně víc než 10W, ale přesto si nemyslím, že by právě tohle měl být onen problém. Zkontroloval bych nastavení BIOSu (zda máš vypnutý RAID a aktivované SATA větve). Sice by to nemělo dělat problémy, ale ve kterém SATA to máš zapojeno? Zkus to zapojit do jiného.[/QUOTE]

tak po čase mi začal stejným způsobem PC blbnout i s původním diskem, dal jsem svůj původní "hlasitý" zdroj a jede to i s novým diskem, takže to bylo skutečně ve zdroji ...
Jezevec (607)|12.6.2007 11:24
Co mas za ten "tichy" 350W zdroj a ramcove sestavu? Pokud to teda neni tajne;)