reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nezobrazuje se Power-on Self-Test

MarPit (12)|26.12.2006 20:20
Zdravím (ano, opět já :-) )
Nevěděl jsem kam to dát, tak jsem to hodil sem.
Mám desku M2N-E a přestal se zobrazovat Power-on Self-Test (POST). Flashnul jsem BIOS, z Windows, na nejnovější verzi 0502 pomocí utilitky Asus Update. PC funguje naprosto bez problémů, dříve (BIOS 0304) nefungoval tzv. soft restart a pod. . Teď, při startu PC, jediné co se objeví je GK a pak mám přes celou obrazovku nějaké logo (asi k desce) a pod ním nápis M2N-E, pak chvíli černá obrazovka v levém horním rohu s blikající pomlčkou a pak už naskočí Win XP. Tak nevím jestli je to chyba, nebo to tak má být ?

Opět předem díky.
P@pi (1519)|26.12.2006 20:59
Pokud chceš POST, musíš jeho zobrzení zapnout v BIOSu vypnutím loga.

Hledej položku:
fullscreen logo
boot logo
...

Bývá to pod položkou s BOOTováním.
MarPit (12)|26.12.2006 22:14
[QUOTE=P@pi]Pokud chceš POST, musíš jeho zobrzení zapnout v BIOSu vypnutím loga.

Hledej položku:
fullscreen logo
boot logo
...

Bývá to pod položkou s BOOTováním.[/QUOTE]

Díky,
s tímhle jsem se ještě nesetkal, přitom jsem v BIOSu nic nenastavoval. Vždycky jsem měl desky od Gigabyte a nikdy jsem nic neřešil, až s Asusem........
Petr S. (1220)|27.12.2006 08:56
jj, tohle je standardní vlastnost některých Biosů. Většinou to tak mají nastaveno počítače prodávané jako celé značkové sestavy. Ale pokud chceš tak si to touhle položkou můžeš nastavit taky...

Jinak v Biosu jsi nic nastavovat nemusel, ta nová aktualizace to asi měla nastaveno jako default...