reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vizualizace - jak na ně

Smeli (2302)|27.5.2009 14:58
A mám na mysli vizualizace jaké jsou v různých hudebních programech - jak na ně? Provázaní s hudbou je teď vedlejší.
mstejska (2912)|27.5.2009 15:27
Máš trošku nepřesnou otázku. Co tím máš na mysli?
Jak udělat plugin?
Jak vykreslit 'čmáranice'?
Jaké mají čmáranice matematické vyjádření?
Co z toho vlastně chceš
Smeli (2302)|27.5.2009 15:44
Všechno. Jak tohle funguje, programuje se to, jak (jazyk, návod, ukázka?)? Potřebuju vytvořit řekněme časově neomezený samostatný .exe. Teda, chtěl bych.
mstejska (2912)|27.5.2009 16:01
[QUOTE=Smeli;253482]Všechno. Jak tohle funguje, programuje se to, jak (jazyk, návod, ukázka?)? Potřebuju vytvořit řekněme časově neomezený samostatný .exe. Teda, chtěl bych.[/QUOTE]

Něco podobného jsem dělal, ale jako screensaver. Bylo to podobé mystify saveru z windows. Psal jsen to v C (Visual C) a pomoci directx. Zkusím doma pohledat zdrojáky.
PS: výkonná rutina pro screensaver se neliší od rutiny od exe, pouze je jiný 'startovaci bod'
CommanderZ (512)|27.5.2009 17:59
[QUOTE]Všechno. Jak tohle funguje, programuje se to, jak (jazyk, návod, ukázka?)? Potřebuju vytvořit řekněme časově neomezený samostatný .exe. Teda, chtěl bych.[/QUOTE]

Vetsinou to jsou DLL, takze v cemkoliv, co umi vyplivnout nativni DLL, nejlepe samozrejme C++.

Vykreslovani by pak melo byt pokud mozno akcelerovane grafikou, takze to chce pouzit OpenGL nebo dnes pro windows lepe DirectX (pro 2D konkretne DirectDraw).

A k tomu samotnemu vykreslovanemu obsahu...to je ciste na tobe, treba jestli to bude 2D nebo 3D. Myslim, ze to vetsnou bude jen hrani si s analytickou geometrii (vykreslovani ruzne rotovanych tvaru, plynule prechody mezi nimi...).

Sam jsem nicmene nikdy nic takoveho nedelal. Asi, protoze nejsem uplne fanda vizualizaci.

[QUOTE]
PS: výkonná rutina pro screensaver se neliší od rutiny od exe, pouze je jiný 'startovaci bod'[/QUOTE]

Ani to ne. Screensaver je exe s koncovkou scr. Jenom - aby se to chovalo jako screensaver - by to melo prijimat nektere command line parametry ve windows formatu (tedy oznacene lomitkem, nikoliv pomlckou) aby to rozpoznalo screensaver mod, config mod a preview mod.

Pred nekolika hry jsem takhle udelal OpenTTD screensaver - pridal jsem podporu techto parametru (ve screensaveru nacist danou ulozenou hru a rovnou spustit), v config modu jit normalne do menu a v preview modu vratit nulu (nepodporovano). Pak si samozrejme musis zajistit jeste aby se to vyplo pri pohybu mysi a pro Win 98 a starsi i sam osetrit vyzadani hesla (to jsem neresil).
mstejska (2912)|27.5.2009 19:31
Tady mám nějaké starší příklady
snad ti pomužou
Smeli (2302)|27.5.2009 19:53
[QUOTE=mstejska;253563]Tady mám nějaké starší příklady
snad ti pomužou[/QUOTE]

Díky ti, ale, potřebuju něco doslova pro "debily" - tedy doslova, stáhni tohle, koukni támhle, vidíš tamto... Příklady jsou super, jenom než se k nim dostanu chvilku to potrvá :notsure
mstejska (2912)|27.5.2009 20:04
Jo to si vzpomínam. Zkus vzít visual studio express a directx sdk a přímo v sdk je dost příkladů od úplného začátku. Samozřejmě to předpokládá znalost C/C++
Smeli (2302)|27.5.2009 20:20
[QUOTE=mstejska;253582]... Samozřejmě to předpokládá znalost C/C++[/QUOTE]

Hele, poslední, na co sem koukal bylo Deplhi na střední, od té doby ani ťuk a vyhýbal sem se tomu jak čert kříži :D Jiný způsob asi neexistuje, co? ;)
mstejska (2912)|27.5.2009 21:22
[QUOTE=Smeli;253588]Hele, poslední, na co sem koukal bylo Deplhi na střední, od té doby ani ťuk a vyhýbal sem se tomu jak čert kříži :D Jiný způsob asi neexistuje, co? ;)[/QUOTE]

A jak si to jinak představuješ? Nějak to naprogramovat musíš.
Je samozřejmě možné použít i pascal nebo javu. Co vím tak i do javy se dají zapojit knihovny, které akcelerují grafiku pomocí directx / openGL.
Smeli (2302)|27.5.2009 22:15
[QUOTE=mstejska;253624]A jak si to jinak představuješ? Nějak to naprogramovat musíš.
Je samozřejmě možné použít i pascal nebo javu. Co vím tak i do javy se dají zapojit knihovny, které akcelerují grafiku pomocí directx / openGL.[/QUOTE]

Natahuju ruku, ty mě za ni chytneš a povedeš a budeš ukazovat prstem :D

Asi takhle - předpokládám, že bych k tomu použil něco odtud - http://www.microsoft.com/express/vb/Default.aspx ideálně kdybys mi napsal, co by na to stačil a bylo zároveň dostatečně jasné pro mě (rozuměj člověka, který když programoval, nikdy mu to nefungovalo, i když měl příkazy logicky správně - hádám chyba byla už v těch vývojových diagramech, které sem nikdy nepochopil). Nikde tam nevidím jak je to s licencemi, nebude mi pak Bill posílat nějaký ten bill :D

Čoveče, ani nevíš, jakou sis na sebe ušil boudu :D
CommanderZ (512)|27.5.2009 23:36
Na VB se vykasli, je uplne k nicemu. C# je o dost pouzitelnejsi a neni o nic tezsi, stejne je to vsechno jen syntakticka obalka pro dot net.

Visual Studio Express jsou opravdu zadara, myslim ze i pro komercni pouziti, maji ale oproti lepsim edicim nektere nevyhody (nic co by te melo trapit). Jestli jsi student a mas ISIC, tak si muzes stahnou zadara z DreamSparku plnou verzi Visual Studia Pro i s MSDN pro nekomercni pouziti zadara.

Ale tak jako tak to nejak naprogramovane byt musi. Necekej, ze ve VB budes mit funkce jako
[CODE]Visualisation.Create();
Visualisation.FadeTo(Color.Red);[/CODE]
:D

A priprav se, ze k tomu budes potrebovat spoustu hodin studia dokumentace grafickych knihoven a hromadu matiky :p
mstejska (2912)|28.5.2009 07:28
To co jsem ti poslal jsou právě projekty do visual studia (myslím že dokonce express).
Pokud aspoň trochu vidíš do C/C++/C# , tak ti může pomoci toto. http://www.developer.com/net/csharp/article.php/10918_1435391_1
Na G najdeš mraky jednoduchých příkladů. Ale jak psal CommanderZ, najdi si hodně času a připrav pod stůl kýbl na nervy. :)