reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SP2 mate uz nekdo?

Liqid (410)|28.5.2009 07:07
Tak jsem si vsim ze vysel SP2 pro vistu http://technet.idnes.cz/microsoft-vydal-druhy-service-pack-pro-vistu-a-windows-7-dostaly-cestinu-14x-/software.asp?c=A090528_011932_software_jza
mate ho uz nekdo ? Jsou zmeny znatelne? Mam pocestelou vistu jednim softem jakou SP si mam stahnout ENG bo CZ
CommanderZ (512)|28.5.2009 12:33
[QUOTE=Liqid;253703]Tak jsem si vsim ze vysel SP2 pro vistu http://technet.idnes.cz/microsoft-vydal-druhy-service-pack-pro-vistu-a-windows-7-dostaly-cestinu-14x-/software.asp?c=A090528_011932_software_jza
mate ho uz nekdo ? Jsou zmeny znatelne? Mam pocestelou vistu jednim softem jakou SP si mam stahnout ENG bo CZ[/QUOTE]

Pockej si, az bude k dispozici na Windows Update, tak nebudes muset nic resit. A myslim, ze En SP na CZ Vistu nebude dobry napad :rolleyes:
astec (1823)|28.5.2009 17:16
On je již pro českou mutaci???
CommanderZ (512)|28.5.2009 17:20
[QUOTE=astec;253886]On je již pro českou mutaci???[/QUOTE]

Prave ze ne.
r34ktor (7477)|28.5.2009 17:42
[QUOTE=Liqid;253703]Mam pocestelou vistu jednim softem jakou SP si mam stahnout ENG bo CZ[/QUOTE]
Pokud se jedná o nějakou pokoutnou aplikaci jazykového balíčku (oficiálně to lze jen u verze Ultimate), tak bych měl vůbec obavu o korektní funkčnost po aplikaci SP. Každopádně doporučuji před jeho aplikací provést kompletní zálohu systému.
Dojigiri (1629)|29.5.2009 10:45
SP2 pro češtinu zatím nevyšel, a aplikovat eng na českou instalaci možná ani nepůjde nebo to může mít neočekávaný následky (nefunkčnost celýho systému). I když co jsem teď tak našel, tak SP2 beta anglická šla na českou Vistu aplikovat "bez problému" (ale pouze offline stažená verze, ne přes WinUpdate).

Je otázka, nakolik jsou novinky v SP2 pro koho tak důležitý, aby to musel mít neprodleně nainstalovaný a nemohl počkat na jazykovou verzi s podporou češtiny (např. - kdo vypaluje DVD přímo ve Windows, aby potřeboval nutně podporu vypalování BluRay? kdo má zařízení BlueTooth vyžadující novou verzi protokolu? atd.)

Pro toho, kdo má instalačky v angličtině (a aplikovaný MUI balíček pro češtinu), by bylo nejčistější řešení nová instalace Visty, do ní nainstalovat SP1 (pokud není integrován), volitelně zavolat "vsp1cln.exe" (vyčištění souborů a zmenšení velikosti Windows), pak SP2 (volitelně opět "compcln.exe" - vyčištění), a pak nainstalovat language pack pro češtinu pro SP2 (obsahující soubory SP2 RTM - není k dispozici "oficiálně" od MS, ale po chvíli googlení lze stáhnout ISO o velikosti cca 3GB obsahující language packy pro jazyky včetně češtiny).


Lze také provést integraci SP2 do instalaček, bohužel vLite to zatím nepodporuje, takže je potřeba to udělat ručně nástrojem SysPrep instalací nové kopie Visty na čistou partition (postupem obdobným integraci SP1 - není to až tak složitý, jak to vypadá na první pohled) a pak do nich klidně ještě naintegrovat češtinu (protože při instalaci jiný verze než Ultimate není pak instalace jazykovýho balíčku k dispozici, ale pomocí integrace do instalaček to udělat lze). Dělal jsem to zrovna tenhle týden, už mám instalačku s naintegrovaným SP2 v češtině připravenou a vyzkoušenou (budu to teď instalovat na jeden novej počítač). Integraci češtiny jsem musel také provést ručně protože vLite si s tím nějak neporadil (ani do SP1 mu to nešlo), ačkoliv by to umět měl - lze to udělat "ručně" pomocí dávkovýho skriptu, příklad zde: http://www.msfn.org/board/How-to-integrate-a-language-pack-in-vist-t99648.html

Lze takto např. nainstalovat Vista Business v češtině z anglických instalaček.


// EDIT ještě jsem zjistil že odkaz na slipstreaming teď nefunguje (pravděpodobně shozenej server), stejnej postup je zmiňován zde: http://www.mydigitallife.info/2008/02/15/how-to-integrate-and-slipstream-sp1-into-windows-vista-rtm/ (integraci SP1 sice zvládne i vLite, ovšem stejný postup lze použít i pro slipstreaming SP2)
CommanderZ (512)|29.5.2009 12:56
Nekde jsem cetl, ze ma Vusta byt po aplikaci SP2 podstatne mene nenazrana na misto, ze pry si bude umet svoje soubory nejak procistovat. Na to jsem hodne zvedavy, moje instalace ma po dvou mesicich 20 giga...