reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vlastní ikonka složky na CD

LuSil (27)|28.5.2009 22:29
Zdravím,

netuší někdo jak docílit toho, aby se na vypáleném CD zobrazovala vlastní ikonka určité složky? Soubor *.ico bych umístil na vypálené CD do složky, u které chci, aby se vlastní ikonka zobrazovala. Akorát nevím, jak v souboru desktop.ini zadat cestu k souboru *.ico. Pravděpodobně se tam bude muset zadat nějaká proměnná pro CD/DVD mechaniku. Mohlo by to vypadat takto:

[CODE]IconResource=%PROMENNA%\Složka\*.ico,0[/CODE]

Jenže nevím, jak zadat tu proměnnou. Nemá s tím někdo zkušenosti a nemohl by mi poradit?
kevin00 (10238)|28.5.2009 22:33
Ve vlastnostech složky si lze nastavit i ikonu, jaká se bude místo klasické složky zobrazovat.
mstejska (2912)|28.5.2009 22:34
Nejde použít autorun.inf?:notsure
obsah souboru:
[autorun]
icon=autorun\autorun.ico
LuSil (27)|28.5.2009 22:40
To kewin00: Jenže po vypálení se zobrazuje klasická ikona složky, protože v souboru desktop.ini zůstane původní cesta k souboru *.ico.


To mstejska: Tohle určuje ikonu, která se bude zobrazovat u mechaniky po vložení CD/DVD.
mstejska (2912)|28.5.2009 22:53
Teoreticky by mělo fungovat tohle, ale zkoušel jsem a nefunguje. Tak nevím
LuSil (27)|28.5.2009 23:02
Kam si umístil soubor *.ico?
mstejska (2912)|28.5.2009 23:04
desktop.ini byl ve složce kterou jsem chtěl oikonkovat a inkonka v podsložce autorun té samé složky. Ještě je možné plácnout ji přímo do měněné složky. Zkusím
PS: tak nepomohlo to, ani absolutní cesta.
LuSil (27)|28.5.2009 23:13
To je škoda. Ale určitě to nějak jít musí, protože jsem jednou stahnul ISO image na kterém jedna složka měla vlastní ikonu. Jenže už nevim co to bylo zač :mad:

Jinak díky za ochotu se tímhle vůbec zabývat.
mstejska (2912)|28.5.2009 23:26
[.ShellClassInfo]
IconResource=D:\Storage\Software\Oracle 10\autorun.ico,0

Takhle vypadá Desktop.ini ve složce oracle. Ale musel jsem to nastavit přes properties složky a na záložce customize, změnit ikonu. Když jsem ale desktop.ini překopíroval do jiné složky, tak to nebylo bráno v potaz a tvrdošíjně to stále ukazuje původní ikonku složky
Richmond (8084)|28.5.2009 23:31
Mno v tom prvnim prispevku to mate spravne, ale ne pro vymenna media - ty musi zacinat vzdy dvemi teckami. Prikladam muj autorun.inf (v zipu je skryty) + slozku s ikonou - podle potreby zmente cestu a nazev disku v .inf :thumb
LuSil (27)|28.5.2009 23:34
Já bych řek, že se musí v desktop.ini zadat do cesty k souboru *.ico nějaká ta proměnná pro mechaniku.
Richmond (8084)|28.5.2009 23:39
[QUOTE=Utek;254003]Já bych řek, že se musí v desktop.ini zadat do cesty k souboru *.ico nějaká ta proměnná pro mechaniku.[/QUOTE]
Neresi se to pres dektop.ini (jako u slozek nebo zastupcu u kterych se ikona bere z .dll nebo .exe a dale pak specifikuje cislo ikony) ale pres autorun.inf - viz. muj archiv - stahnete si ho a mrknete do nej (opet podotykam, ze ma atribut "skryty" - to kvuli tomu, ze je to karta z fotaku...)

edit: u tech desktop.ini se navic ikony cachuji takze muze byt problem pri dosazeni limitu (matne si vzpominam, ze kolem 500)

edit2: promennou nemusite pouzivat protoze se cesta bere z disku, kde je autorun.inf a ty dve tecky na zacatku supluji "promennou" ;)

edit3: nemate cirou nahodou Windows 7 ve kterem je autorun zakazan u vymennych disku?
LuSil (27)|29.5.2009 00:08
Ten můj příspěvek o desktop.ini byla reakce na mstejska, jenže než sem to odeslal, tak si mě předběhl :-).

Do tvého archivu jsem koukal a matně si vzpomínám, že takhle nějak to bylo i v ISO image, který jsem kdysi stahnul. Ale zajímalo by mě, která složka v cestě..\DCIM\CANONMSC na CD by měla po vypálení vlastní ikonku. Myslím si, že to mění jenom ikonu která se zobrazí u mechaniky v "Tento počítač". Já měl na mysli aby vlastní ikonku měla některá ze složek na vypáleném CD jako takovém.

Windows 7 nemám. Vlastním Windows Vista Ultimate.

Edit: Tak jsem z obsahu tvého archivu vytvořil ISO image i s jmenovkou, kterou si zadával do souboru Autorun.inf a vložil sem ho do virtuální mechaniky. Dopadlo to jak sem předpokládal. Změnila se pouze ikona u mechaniky v "Tento počítač"
mstejska (2912)|29.5.2009 00:12
[QUOTE=Richmond;254005]

edit3: nemate cirou nahodou Windows 7 ve kterem je autorun zakazan u vymennych disku?[/QUOTE]

Jo mám. Ale zkouším to na harddisku.
r34ktor (7477)|29.5.2009 00:26
[QUOTE=Utek;253985]netuší někdo jak docílit toho, aby se na vypáleném CD zobrazovala vlastní ikonka určité složky?[/QUOTE]
Postupuješ následovně:
  • V inkriminované složce vytvoříš např. pomocí Poznámkového bloku soubor desktop.ini.

  • Do něho vložíš následující:
  • [CODE][.ShellClassInfo]
    IconFile=%PROMENNA%\Složka\*.ico
    IconIndex=0[/CODE]
  • Pomocí příkazu attrib (či jinak) nastavíš soubor jako systémový a skrytý (není nutné).
LuSil (27)|29.5.2009 00:47
[QUOTE=r34ktor;254021]Postupuješ následovně:
  • V inkriminované složce vytvoříš např. pomocí Poznámkového bloku soubor desktop.ini.

  • Do něho vložíš následující:
  • [CODE][.ShellClassInfo]
    IconFile=%PROMENNA%\Složka\*.ico
    IconIndex=0[/CODE]
  • Pomocí příkazu attrib (či jinak) nastavíš soubor jako systémový a skrytý (není nutné).
[/QUOTE]


A co mám zadat místo %PROMENNA%? Respektive v jakém tvaru se zadává proměnná pro mechaniky CD/DVD?
r34ktor (7477)|29.5.2009 01:01
Použij relativní cestu. Tzn. budeš mít kupř. v kořenu disku dvě složky Ikony a Data. Složce Data chceš přiřadit vlastní ikonu s názvem my.ico, která bude umístěna ve složce Ikony.

Obsah souboru desktop.ini bude tedy vypadat následovně:
[CODE][.ShellClassInfo]
IconFile=..\Ikony\my.ico
IconIndex=0[/CODE]
Richmond (8084)|29.5.2009 01:30
Tak tak - viz muj post s dvouma teckama ;) (ale priznavam ze jsem mel na mysli ikonu disku a ne ikonu slozky - ta se resi pres desktop.ini :mistake)
r34ktor (7477)|29.5.2009 07:43
[QUOTE=Richmond;254029]Tak tak - viz muj post s dvouma teckama ;) (ale priznavam ze jsem mel na mysli ikonu disku a ne ikonu slozky - ta se resi pres desktop.ini :mistake)[/QUOTE]
Až na to, že tvoje ukázková složka nefunguje ve Windows XP. Ovšem nevím, jak je to s mým kódem ve Vistě (otestuji až večer). :notsure
Richmond (8084)|29.5.2009 09:19
No to je mozny - v desktop.ini je jeste specifikovany zpusob zobrazeni, ktery v XP chybel...
Tzn. umazat tohle:
[CODE]
[ViewState]
Mode=
Vid=
FolderType=NotSpecified[/CODE]

edit: Nemam XP takze ruku do ohne bych za to nedal. Sice jsem jeden cas taky menil ikony slozek ale linkoval jsem na ikony v %SystemRoot%\ShellRes.dll a ty fungujou i ve Vistach...
LuSil (27)|29.5.2009 16:39
Tak jsem to zkoušel s těma dvěma tečkama, ale nefunguje to. Vytvořil jsem jenom ISO image a vložil ho do virtuálky, ale myslím si, že ikdybych ho vypálil na medium byl by výsledek stejný. Operační systém mám Vista Ultimate.
mstejska (2912)|29.5.2009 16:46
Zkoušeno i na Windows 7. V properties -> customize složky to nastavit jde. Dokonce to udělá stejný soubor desktop.ini. Ale když ho překopíruju do nějaké jiné složky tak nic. Možná se změnou přes properties jestě updatuje icon cache
Richmond (8084)|29.5.2009 17:46
Me to funguje i v DaemonTools... V nekterych vypalovacich softech je potreba zaskrtnout pridavani skrytych a systemovych souboru... Prikladam .iso - vypalovano ImgBurnem (zasktrnuty systemove a skryte soubory), nasledne nacteno opet ImgBurnem :thumb
LuSil (27)|30.5.2009 22:23
Takže mám další poznatky.

1.) Načetl jsem si tvůj iimage do Daemon Tools a složka měla vlastní ikonku. Překopíroval jsem tu složku na HDD a ikonka zmizela.

2.) Vypálil jsem složku z toho tvého archivu, který byl o 5 postů výš v Neru jako ISO CD-ROM a ikonka tam nebyla. Pak jsem jí vypálil jako UDF/ISO CD-ROM a ikonka byla v pořádku. Že by musel mít CD-ROM formát UDF, aby se ikonka ukazovala?
pas!k (3765)|2.6.2009 14:33
Přesunuto z OS do spravne sekce.
r34ktor (7477)|7.6.2009 18:26
Tak po otestování na OS Windows Vista, jsem dospěl k následujícímu zjištění:

Zápis (č.1)
[CODE][.ShellClassInfo]
IconFile=..\Ikony\my.ico
IconIndex=0[/CODE]
funguje korektně na obou OS (XP i Vista).

Zapis (č.2)
[CODE][.ShellClassInfo]
IconResource=..\Ikony\my.ico,0
[ViewState]
Mode=
Vid=
FolderType=NotSpecified[/CODE]

nefuguje na XP, pouze na Vistě.

Pro korektní zobrazení ikony složky v obou OS je tedy potřeba použít zápis č.1!
Richmond (8084)|7.6.2009 18:36
[QUOTE=r34ktor;257271]Pro korektní zobrazení ikony složky v obou OS je tedy potřeba použít zápis č.1![/QUOTE]
Jj, psal jsem to o 6 postu vys... View State urcuje zpusob zobrazeni obsahu slozky (dokumenty, videa, obrazky apod.) ale to v XP chybelo resp. neni kompatibilni s XP <-> Vista
r34ktor (7477)|7.6.2009 18:42
[QUOTE=Richmond;257274]Jj, psal jsem to o 6 postu vys... View State urcuje zpusob zobrazeni obsahu slozky (dokumenty, videa, obrazky apod.) ale to v XP chybelo resp. neni kompatibilni s XP <-> Vista[/QUOTE]
ViewState na to nemá vliv.

Zápis
[CODE][.ShellClassInfo]
IconResource=..\Ikony\my.ico,0[/CODE]
nefunguje v XP také.
Richmond (8084)|7.6.2009 18:52
A nebude to tim, ze XP neumi 256x256pix ikonu? Rad bych to vyzkousel, ale ten kram s XP nema DVD a nemam u sebe cdrw...
r34ktor (7477)|7.6.2009 18:56
[QUOTE=Richmond;257283]A nebude to tim, ze XP neumi 256x256pix ikonu?[/QUOTE]
Tím to není. Zkoušel jsem linkovat i systémovou knihovnu SHELL32.dll. ;)
Richmond (8084)|7.6.2009 19:56
[QUOTE=r34ktor;257287]Tím to není. Zkoušel jsem linkovat i systémovou knihovnu SHELL32.dll. ;)[/QUOTE]
Tak na ten mi to prave funguje - to jsem delal uz za dob xp a dokonce bych nasel i to cdcko... momentik - ja tu kraksnu zapnu a hodim screen. Ty ikony fungujou i na Vistach...

edit: je to linkovany na %SystemRoot%\System32\Shell32.dll + cislo ikony, akorat na Vistach se nektery nezobrazujou (zrejme nejsou pod Vistama vsechny co pod XP)
Bez názvu.png
r34ktor (7477)|7.6.2009 20:16
[QUOTE=Richmond;257301]Tak na ten mi to prave funguje - to jsem delal uz za dob xp a dokonce bych nasel i to cdcko... momentik - ja tu kraksnu zapnu a hodim screen. Ty ikony fungujou i na Vistach...[/QUOTE]
A o čem se tu celou dobu bavíme? :mistake Že zápis z XP funguje i na Vistách! Schválně se podívej, jaký je obsah souborů desktop.ini.
Richmond (8084)|7.6.2009 20:30
TJ, ale na tech XP nefunguje ikona umistena na CD (tedy tecky, ne %SzstemRoot% - ten facha). V desktop.ini na XP mi funguje pouze pokud je na dalsim radku specifikovana "IconIndex=188" coz zase nefunguje na Vistach, kde se cislo ikony pise hned za .ico a oddeli se carkou (napr. \my.ico,188)
r34ktor (7477)|7.6.2009 20:52
[QUOTE=Richmond;257320]TJ, ale na tech XP nefunguje ikona umistena na CD (tedy tecky, ne %SzstemRoot% - ten facha).[/QUOTE]
Tečková konvence funguje. Jinak bych ji neuváděl jako ověřený příklad.

[QUOTE=Richmond;257320]V desktop.ini na XP mi funguje pouze pokud je na dalsim radku specifikovana "IconIndex=188" coz zase nefunguje na Vistach, kde se cislo ikony pise hned za .ico a oddeli se carkou (napr. \my.ico,188)[/QUOTE]
Zápis z XP (IconIndex=X) funguje i na Vistách. To mám samozřejmě také otestováno.