reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

:( PC jede, porty ne

Tommula (232)|29.5.2009 05:42
Zdravím pánové,
mám takový problem: Dostal se mi do roky PC, taková malá žabka(dřív to bylo snad jako server čico). Problém je v tom že po spuštění se začal bootovat linux což jsem nechtěl, tak si říkam nastavím bootovaní a ouha kamen urazu.. nejela mi klavesnice, zkousim druhou, treti nic... porad jen sviti scroll lock :( zkousel jsem USB klavesnici ta se taky nechyta, ani flash nejde... ale pritom co mam info tak ten pc driv normalne jel... jinak deska je tam ITX, moniotr a tak jede co je integrovany na desce..
Tak jsem PC rozebral, vycistil, prepastoval apod (zbytecnosti ale kdyz uz to mam venku :D) smazl bios, říkal jsem si že to třeba je nastavene :notsure v biosu... no nebylo :rolleyes: horší je že teď už se nedostanu ani k bootovaní jelikoz to chce loadnout bios po tom co jsem ho smazal a bez klavesnice to dost dobre nejde :( :cry

Nemáte někdo tip? :idea

Jeste me napada dat tam radic na USB, jenze ten BIOS neuvidi a tezko mi dovoli klavesnici ho ovladat pres radic pridavny... :(

Edit: pro upresneni je to tento PC. Standartni verze
matyyy (2527)|29.5.2009 08:03
ono existuje i
http://www.axago.cz/cz/produkty/pci--pcie-adaptery/pci-adaptery/PCIC-10.html
ale je otázkou je vidět už při biosu

[QUOTE]horší je že teď už se nedostanu ani k bootovaní jelikoz to chce loadnout bios po tom co jsem ho smazal a bez klavesnice to dost dobre nejde [/QUOTE]
a co že to chce?

koukám že to má vyndavací bios asi jediná šance pro tebe je nechat někde flashnout nový a pak nějaký řadič
johny__g (6387)|29.5.2009 08:16
[QUOTE=matyyy;254048]
a co že to chce?

koukám že to má vyndavací bios asi jediná šance pro tebe je nechat někde flashnout nový a pak nějaký řadič[/QUOTE]

Já to chápu tak, že po resetování (nikoli smazání) BIOSu jen něco ve stylu "Default settings loaded, please press F1 to continue or DEL to enter BIOS". Takže v BIOSu problém nebude, v tom bych se nevrtal. Spíš buď odešel nějaký čip co se stará PS/2 a USB, nebo jen shořela nějaká pojistka, tuším že je někde na desce poblíž portů. -HoNY- by mohl vědět přesně.
EditorPO (2819)|29.5.2009 09:49
Mrkni sa, ci nemas zapojeny BIOS Write-Protect Jumper.

Verim, ze si nezapinal PC, ked si mal prepojeny jumper na reset BIOSu.
Tommula (232)|29.5.2009 09:56
Ne nezapinal jsem pc kdyz jsem resetoval bios, spatne jsem se vyjadril, nesmazal jsem bios jen resetl ( smazal puvodni nastaveni) a ted to po me chce loadovat nastaveni biosu ale bez klavesnice se k nemu nedostanu... :(

Editor PO: na ten jumper s tim writem mrknu, ale ten by na to mohl mit vliv ze nejede klavesnice? a sviti jen scroll lock? :/

Edit1: presne to pise: to jeste pise PS2 keyboard connected incorrectly krom toho s biosem ze mam jet dal pomoci F2 nebo vlezt do biosu pomoci F1..vtipalek :D :(

Edit2: BIOS Write-Protect Jumper sem nenasel.. :(
EditorPO (2819)|29.5.2009 10:17
Suvis s klavesnicou to nema. Len mi napadlo, ci to nesuvisi s resetom BIOSu.

Nerozumiem tomu, ze to "chce loadnut" BIOS. Tu je nieco o BIOSe a jeho recovery http://www.msi.com/index.php?func=html&name=service_note#recovery , mozno by ti pomohla ta disketa s BIOSom.
Tommula (232)|29.5.2009 10:27
Nee to jsem asi spatne napsal nebo nevim...
Jelikoz jsem resetoval bios tak potrebuje obnovit nastaveni (bootovani atak podobne) proto preci po kazdem resetu biosu pres jumper musis do biosu a idelane dat load defaut bios nebo si ho nastavit dle sveho...a to muzu udelat jen s klavesnici...

jak koukam tak koukam a ten writer jumper na te desce proste neni :(
xmarek (1676)|29.5.2009 10:41
Možná je to mimo mísu. :mistake
Předpokládám, že laborujete s PS2 klávesnicemi, protože USB klávesnici v default módu desky fungují málokdy. Několikrát jsem byl v situaci, že jsem musel nejprve připojit klasickou klávesnici a v biosu jsem nastavil možnost USB klávestnice a pak už problém nebyl. Taky se mi stalo, že jsem nechtě ohnul jeden pin na konektoru PS2 a problém byl na světě.
Tommula (232)|29.5.2009 10:41
[QUOTE=matyyy;254048]ono existuje i
http://www.axago.cz/cz/produkty/pci--pcie-adaptery/pci-adaptery/PCIC-10.html
ale je otázkou je vidět už při biosu

tak jsem prave vyzkousel USB radic do PCI slotu a nic... vubec se nic enchyta ani flash.. takze to potrebuje win.. nejspis...

jeste me napadlo zda neni spatny ten slot PCI ale ten jede, sitovka v nem zije v pohode..teda aspon blika.. :D

Sitovka na zakl. desce nejspis taky funguje prtooze signalizuje cinnost pri pripojenem kabelu..
Tommula (232)|29.5.2009 10:43
[QUOTE=xmarek;254086]Možná je to mimo mísu. :mistake
Předpokládám, že laborujete s PS2 klávesnicemi, protože USB klávesnici v default módu desky fungují málokdy. Několikrát jsem byl v situaci, že jsem musel nejprve připojit klasickou klávesnici a v biosu jsem nastavil možnost USB klávestnice a pak už problém nebyl. Taky se mi stalo, že jsem nechtě ohnul jeden pin na konektoru PS2 a problém byl na světě.[/QUOTE]

zkousel jsem nekolik klavesnic a vsechny tam sly tak jak maji a nepredpokladam ze by byly vsechny spatne kdyz jsem je vzal od druheho pc... USB klavesnici sem taky zkousel.... a do biosu se bez zadne klavesnice nedostanu... ;)
Tommula (232)|29.5.2009 10:45
chjo tak kdyby byl PS2 port uplne mrtvy tak by tam nejel zadny signal ne? a vzhledem k tomu ze klavesnice normalne problikne vsemi tremi lid a pak se rozne scroll lock tak je mi to divne.. :(
xmarek (1676)|29.5.2009 10:46
Některé desky měly v minulost možnost jumprem ovlivnit možnost zapnout počítač myší nebo klávesnicí, ale o možnosti vypnout PS2 port nevím. Reset BIOSu to určitě nemohl způsobit.
EditorPO (2819)|29.5.2009 10:47
[QUOTE=Tommula;254084]Nee to jsem asi spatne napsal nebo nevim...
Jelikoz jsem resetoval bios tak potrebuje obnovit nastaveni (bootovani atak podobne) proto preci po kazdem resetu biosu pres jumper musis do biosu a idelane dat load defaut bios nebo si ho nastavit dle sveho...a to muzu udelat jen s klavesnici...

jak koukam tak koukam a ten writer jumper na te desce proste neni :([/QUOTE]
Reset BIOSu cez jumper je to iste ako volba default nastaveni v BIOSe.

Popis blizsie tu hlasku, co sa teraz objavuje, alebo to odfot.

Default nastavenia nemusis menit, PC musi byt schopne nabootovat (pri standardnej konfiguracii).
xmarek (1676)|29.5.2009 10:48
[QUOTE=Tommula;254090]chjo tak kdyby byl PS2 port uplne mrtvy tak by tam nejel zadny signal ne?[/QUOTE]Stačí špatný pin a k probliknutí může dojít. RS232 a USB jsem odvařil, ale PS2 se mi zrušit nepovedlo.
Tommula (232)|29.5.2009 10:56
Ten bios jsem resetoval az po tom co jsem zjistil ze nejde klavesnice tak jsem to rozebral vycistil (pc), a resetoval bios zda to nepomuze ... nepomohlo...

abych to shrnul, potrebuji zda nekdo nevi jak se pres toto dostat kdyz klavesnice nehodla kamaradit s PC...
xmarek (1676)|29.5.2009 11:02
A není omylem v konektoru od myši? Taková blbost.:D I když to by asi klávesnice neproblikla, ale jen by tlumeně svítila.
Tommula (232)|29.5.2009 11:05
[QUOTE=xmarek;254097]A není omylem v konektoru od myši? Taková blbost.:D I když to by asi klávesnice neproblikla, ale jen by tlumeně svítila.[/QUOTE]

:)...:mistake ehm.. neni :D
Vinie (163)|29.5.2009 14:10
Zkusit znovu clear cmos a zapnout pc bez připojené klávesnice a připojit ji až po zapnutí, opravdu klávesnice v bisu nefunguje? někdy se stává že to tu hlášku píše a přitom to funguje normálně pak bych ještě zkusil nejnovější bios pokud tam není to by mohlo pomoct jinak opravdu už nevim co s tím. PS: zahodit ;-)
EditorPO (2819)|29.5.2009 14:31
To mi pripomina staru hlasku "Keyboard error, pressF1 to continue" :)

Pozri sa poriadne na PS/2 konektor na doske, ci tam neostal nejaky zalomeny pin. Pripadne skus pohybat s celym PS/2 panelom, ci nie je volny, alebo ci tam nie je nejaky blby spoj.
Skoda, ze v default nastaveni BIOSu je stop pri keyboard errore. Ja to normalne vypinam, hlavne na serveroch, kde klavesnica nie je pripojena. To by po restarte nenabehol.

Ked nepripojis klavesnicu a zapnes PC, tak aku hlasku to vyhodi?
Tommula (232)|29.5.2009 14:50
[QUOTE=Vinie;254166]Zkusit znovu clear cmos a zapnout pc bez připojené klávesnice a připojit ji až po zapnutí, opravdu klávesnice v bisu nefunguje? někdy se stává že to tu hlášku píše a přitom to funguje normálně pak bych ještě zkusil nejnovější bios pokud tam není to by mohlo pomoct jinak opravdu už nevim co s tím. PS: zahodit ;-)[/QUOTE]

hehe nejnovejsi bios asi nenahraju kdyz se pres prvni post biosu nedostanu... :) ne opravdu to nefunguje ;) to jsem zkousel s tim biosem.. no asi to tak dopadne ale je mi to lito takove male reseni.. :)

Editor PO: zkousel jsem se na to divat, v pondeli to jeste prohlednu detailne pod lupou, ale co jsem se dival bylo to ok... ty porty se v jiste mire hybou vsechny ale ne ze by to bylo nejak extra mimo normu..

Uvidim diky moc letim z prace.. :)

bez pripojene klavesnice to zustane viset na uvodni obrazovce MSI a zatim nic...
tak uz se to pohlo.. vyskocila hlaska CMOS Settings Wrong
Vinie (163)|30.5.2009 15:37
S PS/2 portem nic nebude, ale spíš určitě BIOS chtěl by nechat někde nahrát znova, ale u takhle staré vecičky je to zbytečné nabootuje ti cd při vložení a zmáčknutí F11 či tak něco? např win. Psal jsi že tam máš linux tak bys tam nainstaloval win a zkusil přes MSI live aktualizovat ten bios přímo z win. jinak s tim asi už nic nenaděláš

edit: ještě mě napadlo zkus vyměnit baterku na MB a resetovat bios to by mohlo pomoct za pokus nic nedáš
Tommula (232)|1.6.2009 06:48
[QUOTE=Vinie;254519]S PS/2 portem nic nebude, ale spíš určitě BIOS chtěl by nechat někde nahrát znova, ale u takhle staré vecičky je to zbytečné nabootuje ti cd při vložení a zmáčknutí F11 či tak něco? např win. Psal jsi že tam máš linux tak bys tam nainstaloval win a zkusil přes MSI live aktualizovat ten bios přímo z win. jinak s tim asi už nic nenaděláš

edit: ještě mě napadlo zkus vyměnit baterku na MB a resetovat bios to by mohlo pomoct za pokus nic nedáš[/QUOTE]

Bios je nejspis v poradku, nenabootuje to z niceho protoze po restartu biosu to chce potvrdit a bez te klavesnice s tim nic neudelam... tudiz mi uz ani linux nenabootuje...

s tou baterkou jsem to zkousel a nic... stale to same... chce to klavesnici abych nastavil defaultne bios..:(
Vinie (163)|1.6.2009 08:41
Vážně deta nevim čím by to ještě mohlo být zkoušel jsi nějakou opravdu stařičkou klávesnici (bez multimediálních tlačítek) od nějaké 386? :D našel jsem taky na nějaké diskuzi

__Na starsich doskach som videl jumper na aktivovanie funkcie "keylock", nemoze sa jednat o nieco podobne? Neviem vsak ako je to s novsimi modelmi, dopodrobna som to neskumal :)

nemáš třeba manuál od ty desky případně co je to přesně za typ?
Tommula (232)|1.6.2009 08:59
manual je tady reseny v 6 postu, ale tam jsem to nenasel... jinak tady je ke stahnuti primo ze stranek vyrobce. je tam i typ... Dival jsem se do manualu i primo na desku a takovy jumper tam nenasel.. starou klavesnici jsem zkousel, nejakou prachstarou acer, pak i normalni novejsi, vetsinou nemultimedialni a nic...

jeste me napadlo zda k tomu treba nemusi byt nejaka specialni klavesnice od MSI ale to je asi blbost nic jsem nikde o nejake takove teorii nenasel...
EditorPO (2819)|1.6.2009 11:13
Na jednom fore som nasiel toto:
[QUOTE]I have had this exact problem once before - it did not matter what KB you tried.

The solution(for me) was to investigate deeper into the hardware of the PC.

I pulled out everything, and lifted the m/board from the case.

When I turned it over, and examined the soldered connections to the PS/2 KB port, I found that there were a couple of "Dry-joints".

A dry-joint, is a soldered joint, which has suffered a fracture of the solder, or the component leg to the solder, resulting in intermittant or total loss of conductivity. This can be an issue, if the plugs are pushed in and pulled out hard or often. I resoldered the joints, and the problem vanished.

The BIOS was reporting no KB, because it did not receive a responce from the KB when it polled it during the POST(Power-on self test).

It did not receive a responce, as there were dry-joints; one on the GND(earth/negative) for the power supply to the KB, and one on the DATA line.

I'm not saying this is 100% your problem, but it would be worth taking the m/board out of the case, turning it over, and examining the PS/2 port soldered connections VERY CAREFULLY with a magnifying glass, to see if you can spot any cracks in the soldered joint.

Only do this, if you are happy driving a soldering iron, and do not do this EVER, if you have no electronic soldering experience - the 100W garage soldering iron for the spouting is NOT an option here!!![/QUOTE]Ak som to dobre pochopil, tak sa jedna o studeny spoj na PS/2 bloku na maticnej doske. Skontroluj to a mozno by bolo dobre vybrat dosku mimo skrinku a skusat na stole.
Zaroven (ak si aj menil baterku) skus znovu resetnut BIOS. Nepripajaj HDD, len CD/DVD mechaniku. Ak PC nenajde HDD, bude sa snazit bootovat z mechaniky. Ak je to defaultne povolene. Vtedy by sa snad aj dalo reflashnut bios z bootovacieho media. Uz to tu niekde bolo spominane, ako sa flashuje davkovym scriptom.

Mohol by si odfotit zadnu stranu skrinky s pripojenou klavesnicou?
Tommula (232)|1.6.2009 11:26
nj ale pokud tam bude studenak tak s tim asi opravdu nic neudelam..a tezko odhalim kde se nachazi... ale jak bude chvila casu tak se na to podivam, vyhodim ji znova z case(problem je ze chladic CPU se sroubuje primo na cast casu) nejak to vymyslim a budu testovat venku.. pak dam vedet... :)
EditorPO (2819)|1.6.2009 11:28
Ked ju budes mat vonku, mozes skusi pohybanim celeho PS/2 panelu, ci ti neprebliknu LED na klavesnici.