Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 42

Téma: Víkendová diskuze: Praktiky Intelu

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Praktiky Intelu

Společnost Intel byla nedávno komisí EU odsouzena za poškozování konkurenčního AMD a ovlivňování svých zákazníků k zaplacení astronomické pokuty ve výši více než 1 miliarda EUR. Je podle vás Intel vinen, nebo je kauza pouze důsledkem konkurenčního tržního prostředí? Ať už jsou vaše názory jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Obávám se, že to není nikdo, kdo není obeznámen s pozadím věci, schopen objektivně posoudit.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

viz r34ktor a navíc je mi to celkem buřt ...

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Tak já sem dám pár citací z tisku, ať to nemusí každý hledat.

Firma podle Evropské Komise poskytovala výrobcům počítačů slevy za to, že omezovali používání čipů konkurenčního výrobce Advanced Micro Devices (AMD), čímž porušila pravidla hospodářské soutěže.
    Brusel již předloni Intel obvinil, že poskytuje výrobcům počítačů slevy za to, že omezovali používání čipů konkurenčního výrobce AMD. Loni firmu navíc obvinila, že platila maloobchodníkům, aby neprodávali počítače s čipy AMD.
    Jihokorejský regulační úřad loni vyměřil firmě Intel pokutu kolem 26 milionů dolarů za zneužívání dominantní pozice na místním trhu. Intel podle úřadu v letech 2002 až 2005 nabízel jihokorejským výrobcům počítačů slevy pod podmínkou, že nebudou nakupovat procesory od AMD.
    Určitě je to jednání značně neetické. Když chce Intel tolik prosazovat prodeje svých čipů, tak místo aby platil obchodníkům za to, že nebudou používat čipy konkurence, ať raději slevní. Na druhou stranu, z pohledu Intelu - jsou silná společnost, mají úspěch, mají zisky, jsou prostě ta nějvětší ryba v rybníce, tak proč by jim měl někdo diktovat co si budou se svými penězi dělat? Není jedno, jestli zaplatím obchodníkovi aby upředostňoval moje výrobky, nebo mu ty samé výrobky dodám levněji, takže konkurence přestane být kokurenceschopná? Peníze jako peníze, ne?

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Myslím si, že praktiky firmy Intel jsou mezi lidmi, kteří jsou obeznámeni s touto firmou víc než známé. Na tomto místě by bylo dobré zmínit jejich spor s firmou Transmeta. [url]http://notebook.cz/clanky/kratke-zpravy/2006/061012-transmeta-intel-ukradl-nase-patenty[/url] [url]http://www.svethardware.cz/transmeta-zaluje-intel/15134[/url] A výsledek se dal taky očekávat: [url]http://www.cdr.cz/a/22706[/url]

Prostě mimosoudní vyrovnání s firmou Transmeta pouze poukazalo na fakt, jak to s jejich technologii v tolik opětovaných Centrinech vlastně je. A tak nezbývá než říci Cimrmanovské ... a tak dovednost firmy Transmeta pomohla zase jednou k vítězství borcům z Intelu.:(

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

No jenom jestli v tom nema prsty spis EU - proste z intelu vynda ranec a kdyby se intel cukal tak vytahnou "omezovani pouzivani cipu amd"

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    ... Není jedno, jestli zaplatím obchodníkovi aby upředostňoval moje výrobky, nebo mu ty samé výrobky dodám levněji,.... Peníze jako peníze, ne?
    Pokud jsem informován, tak problém je v tom, že Intel platil obchodníkům, ne za to, že bodou brát jeho výrobky, ale že budou brát POUZE jeho výrobky. Je ale možné, že jsem to špatně pochopil.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Vinie
    Registrace
    Mar 2009

Člověk který do toho nevidí to nemůže soudit.

Obyvatel SHW Avatar uživatele xstreetfighter
    Registrace
    Nov 2007

Sice Intel porušil pravidla hospodářské soutěže,ale pokuta se mi zdá nepřiměřeně vysoká, sice si nemyslím, že by je to nějak položilo, ale přijde mi to zároveň neetické i od EU

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Vinie Zobrazit příspěvek
    Člověk který do toho nevidí to nemůže soudit.
    Nikdo přece nechce, aby se tu vynášely 100% přesné závěry na základě 100% pravdivých informací....

Diskuze je imho hlavně o výměně názorů na danou problematiku, takže pokud vlastní názor mám a chci ho sdělit ostatním, zapojím se do ní. Toť vše

Nováček Avatar uživatele james008
    Registrace
    Jun 2007

..tak me se praktiky intelu nelibily nikdy.... a asi nidky libit nebudou, protoze
    nadeje ne zmenu je podobna jako u druhych hovadek a to Microsoftu :-)
    ...z podobnych duvodu nemusim ani nVidii a ty jejich vecne benchmarkove podvody....
    ale je nutno rici ze Intel je v tom byt znacne sprosty a v hodne pripadech
    protizakonny jakymsi nekorunovanym kralem.

Kdyz se clovek zamysli.. nelze rici ze by na trhu existovala firma
    ktera by byla cista jak lilie... byznys je hold spinavy...ale to co predvadi casto
    Intel a nVidie je mnohdy k neuvereni jindy pouze k zvraceni....

Penezni samnkce apod na takove firmy vubec nemaji vliv....
    bylo by vhodne zacit se chovat k nim podobne jako k lidem.....
    nemam sice rad fotbal..ale dat jim parkrat zlutou a kdyz budou stale
    podvadet tak cervenou a papa... embargo na prodej na pul roku..to by
    bylo efektivnejsi... nekteri jsou totiz nepoucitelni a maji dojem ze jsou pupkem sveta.

Jenze... on s tim stejne nikdo nic neudela.. Intel ma penize...a penize umi podplacet...
    a vsde se najde nejaky idiot ktery si je vezme.....

Takze... moh bych to formulovat i tak jako nekde vyse..je mi to jedno..jemi to burt....
    protoze v zakladu s tim nic neudelame..jen nas to muze stvat....a v mem pripade
    jde boj jen tak daleko jak muzu..a to sice cca 1000-5000 produktu rocne...
    ktere nekoupim od nich..ale od konkurence :-) ...coz me ani nepali..protoze
    konkurence mi sedi lip i parametrama a uzitim :-)

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od james008 Zobrazit příspěvek
    Tak konkretne pokuta od Evropske unie je mastna i pro takoveho obra jako je Intel a rozhodne zanedbatelna neni.

bylo efektivnejsi... nekteri jsou totiz nepoucitelni a maji dojem ze jsou pupkem sveta.
    Bude to znit blbe, ale Intel je defakto pupkem sveta. Dnesni spolecnost je na pocitacich zcela zavisla. A intel ovlada 70% trhu. Dokazes si predstavit, ze by najednou nebyl? AMD by toto urcite nestihlo pokryt. Proste nemaji takovou vyrobni kapacitu. Neni to tak davno, co meli problem dodavat na trh, protoze poptavka po jejich procesorech byla prilis velka. A kdo je dalsi? Via, IBM? Bez Intelu by to zkratka neslo, stejne tak jako by to neslo bez Microsoftu a kazdy z nich si to moc dobre uvedomuje.. Takze pokuty budou muset zkousnout, ale pojede se dal ve stejnem duchu..

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

..tak me se praktiky intelu nelibily nikdy.... a asi nidky libit nebudou, protoze
    nadeje ne zmenu je podobna jako u druhych hovadek a to Microsoftu :-)
    ...z podobnych duvodu nemusim ani nVidii a ty jejich vecne benchmarkove podvody....
    ale je nutno rici ze Intel je v tom byt znacne sprosty a v hodne pripadech
    protizakonny jakymsi nekorunovanym kralem.

Kdyz se clovek zamysli.. nelze rici ze by na trhu existovala firma
    ktera by byla cista jak lilie... byznys je hold spinavy...ale to co predvadi casto
    Intel a nVidie je mnohdy k neuvereni jindy pouze k zvraceni....

Jenze... on s tim stejne nikdo nic neudela.. Intel ma penize...a penize umi podplacet...
    a vsde se najde nejaky idiot ktery si je vezme.....

Takze... moh bych to formulovat i tak jako nekde vyse..je mi to jedno..jemi to burt....
    protoze v zakladu s tim nic neudelame..jen nas to muze stvat....a v mem pripade
    jde boj jen tak daleko jak muzu..a to sice cca 1000-5000 produktu rocne...
    ktere nekoupim od nich..ale od konkurence :-) ...coz me ani nepali..protoze
    konkurence mi sedi lip i parametrama a uzitim :-)
    Embargo neni az tak dobrej napad. Pro me by to napriklad znamenalo nemoznost si koupit novej procak v pripade ze by me soucasny shorel (a kupovat kvuli tomu celou zakladovku+AMD bych nechtel). Celkove se vetsina spolecnosti snazi zadusit ostatni (potkaval sem lidi co nevedeli co je procesor a nezyvali ho "pentium" at to bylo cokoliv, u OS zas velka cast lidi ani nevi ze nejakej system existuje ,natoz ,ze existuje alternativa a v pripade chyby windows si myslej ,ze je rozbitej HW). Kazdej neco porusuje ,vetsinou stale vic a vic az to nekomu zacne opravdu vadit a vznikaji tyhle zaloby.

Co se tyce intelu, tak platit nekomu ,ze prodava pouze jejich cipy je podle me fakt velka prasarna.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Jedinym resenim a demonstrovanim nespokojenosti je si vyrobek od firmy proste nekupovat

Nováček Avatar uživatele Lobobery
    Registrace
    Dec 2006

Já si myslim, že je zbytečný tady používat argumentace typu, že mi to nemůžem soudit apod. Stačí fakta, když budete vědět, že někdo někoho zabil a budou důkazy, taky je vám jedno, že to udělal, protože má sklony k agresivitě nebo malou sebekontrolu, prostě je to vrah a to je fakt! A podobné je, že Intel prosazoval nekalou politiku uplácení a jiného vymáhání si, aby se prodávaly počítače jen s jeho čipy. A to je fakt!
    Jak někdo píše, že to na ně odněkud "vytáhli", tak to taky neni pravda. Tenhle spor se táhne několik let a už před několika lety, když tohle vyplulo na povrch, jsem si říkal, že jsem zvědavej, jak to dopadne. Jen jsem nečekal, že to bude trvat tolik let.
    Závěrem chci říct, že nejsem zastáncem ani AMD ani Intelu (kdybych teď kupoval PC, tak s procákem od Intelu), že chápu situaci Intelu, kdy se snažili co nejvíc omezit konkurenci a tím zvýšit svoje prodeje, ale měli to udělat legální cestou! Nemám jim to za zlý, je mi to fuk, ale trest si zasloužili sami..

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  2. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 11:06
  3. Víkendová diskuze: Freemail?