Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: Nový Hdd

Nováček
    Registrace
    May 2009

Prosím o pomoc,mám ZD FIC KT-600 Pro, s čip sadou VIA VT8377 Apollo KT600,starý Hdd WDC WD800BB-00JHA0 (74 GB).
    Koupil jsem nový,Samsung 250Gb HD252HJ,Sata.Deska podporuje Sata,ale i po povolení v Biosu mi tento nový disk nedetekuje,nevím kde by mohl být problém. prosím poradí někdo?
    Díky Milan
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Nedetekuje znamena ze ho nevidis ani v bious/behem bootovani nebo ho jen nevidis v tomto pocitaci?

Mas na tom disku vytvorenej oddil? Nejspis, ne, takze pravym na tento pocitac -> spravovat -> sprava disku -> vybrat hdd a vytvorit novy oddil.

Nováček
    Registrace
    May 2009

nevidím ho ani v biosu/běhěm bootování-když jsem zkoušel připojit ho přes kartu i-tec sata150 raid,dopadlo to stejně......

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Problém môže byť v tom, že doska má asi radič podporujúci SataI a hdd je SataII. Hdd Samsung sa pomocou softu ES-Tool dajú prepnúť na SataI - musíš to však spraviť na doske, ktorá podporuje SataII

Nováček
    Registrace
    May 2009

Chlapi díky za rady,v počítači už je vidět,mám ho jako E,naformátovaná NTFS,ale bohužel Bios ho nedetekuje stále-je připojen přes PCI Sata 150 Raid,mám povolen IRQ11 na kterém ta karta je,Sata nastaveno na Raid,ale Bios stále nic,ni,nic,potvora,jinak je to Sata I.........

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Už je přepnutej tou utilitkou na SATA I (tou co psal Robky) ?

Nováček
    Registrace
    May 2009

Mám ještě dotaz,po konzultaci s odborníkem který dříve servisoval matky od FIC mi bylo sděleno,že stačí na HDD jumperem snížit rychlost na 1,5Gb/s ze 3Gb/s-kterým v pořadí?neví to někdo-nechci dělat pokus - omyl pokud by to někdo věděl.....

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od hydrovany Zobrazit příspěvek
    Mám ještě dotaz,po konzultaci s odborníkem který dříve servisoval matky od FIC mi bylo sděleno,že stačí na HDD jumperem snížit rychlost na 1,5Gb/s ze 3Gb/s-kterým v pořadí?neví to někdo-nechci dělat pokus - omyl pokud by to někdo věděl.....
    Co třeba číst

Citace Původně odesláno od robky Zobrazit příspěvek
    Problém môže byť v tom, že doska má asi radič podporujúci SataI a hdd je SataII. Hdd Samsung sa pomocou softu ES-Tool dajú prepnúť na SataI - musíš to však spraviť na doske, ktorá podporuje SataII

Nováček
    Registrace
    May 2009

Jasně,díky,mám už ES-Tool na CD,jen budu asi muset použít našich PC.....

Podobná témata

1. Novy HDD
    Od Queedo v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 10-09-2012, 19:07
  2. Nový PC
    Od Roman008 v sekci PC - archiv
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 14-08-2009, 23:10
  3. Nový PC
    Od Chromečka v sekci PC - archiv
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 02-09-2008, 14:17
  4. Nový PC
    Od robotic v sekci PC - archiv