Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 22 PrvníPrvní 123412 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 316

Téma: Tvorba vlastních Trackmania map

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Deee-aN Zobrazit příspěvek
    O to mi v podstatě šlo. Jen jestli jsem to nepřehnal a taky jestli by to stejně viděl člověk s rankem 1000x horším než ty. A to je to na co se snažím přijít. Chtěl bych tam dotlačit pár map pro ""slabší"" jezdce, kteří se tam vyskytují nejčastěji. Jde o to, jakou cestou se dát. Jestli tak, že bude každá zatáčka viditelná s předstihem, aby se na ní mohl jezdec přirychtovat. Nedávat tam zatáčky za zlomem, aby dotyčný pokaždé nevyletěl, protože si to není schopný zapamatovat a pak nadává na trať... Vím, že to vypadá jako ústup k podlézání stádu, ale úspěšnost serveru se řídí do značné míry jeho návštěvností a návštěvnost se může zvyšovat, když se jezdcům budou líbit mapy. Náš server má zatím limit 0-50k a od toho se odvíjí úroveň zkušenosti drtivé většiny návštěvníků. Dejme jim pár lehčích tratí, zabalme je do "slušivého" kabátku (jj, šaty dělaj člověka a hogofogo okolí tratě jí taky může pomoci) a zařiďme, aby se každou chvíli objevovala žádost o ohodnocení mapy. Oddělme "zrno od plev". Ať tam jsou jen mapy, které se budou lidem líbit a za kterými budou chodit a ty náročnější si dáme na turnaji.
    To jsem se ňák rozkecal...
    Ako by si mi cital z duse....

Robim s game servermi uz dlhu dobu. Aby bola dobra navstevnost a aby sa o nasom serveri "rozpravalo" v dobrom, tak k tomu treba pristupovat ako pises. A je jedno, ci je to CS, UT, COD alebo TM. Proste tam musia byt trate prijatelne pre beznych hracov, ktore sa daju cele prejst hned na prvy, maximalne na druhykrat. Vacsina hracov TM nie su pretekari, co maju odjazdene stovky trati a v hlave uz maju zafixovanu nejaku logiku. Chcu sa hlavne odreagovat, to znamena, ze ich nema nic znechutit, skor naopak, ma ich to povzbudit do dalsieho jazdenia a navstevovania nasho servera.

Na turnaj si mozeme dat trate ake chceme. Ked sa rozhodneme, ze si dame same kaskaderske trate, alebo take, ze treba pomaly GPS aby ich clovek presiel, tak to uz je nasa vec. Ale v casoch, ked je server volny, tak dajme fun trate. Fun v zmysle, ze su jednoduche a mozu medzi sebou pretekat aj slabsi. Aj vy, ako konstrukteri trati, sa mozete "pohrat" pri stavbe takychto trati. Mozno by sa dala postavit kazda trat v dvoch verziach. Easy a hard. To uz necham na vas.

Citace Původně odesláno od Kirk1 Zobrazit příspěvek
    nemôžem ich dať na ftp lebo mi to nejde
    ked kliknes na tento link, tak co sa stane? ftp://195.80.178.195
    Naposledy upraveno uživatelem EditorPO: 01-06-2009 v 18:43
    Odpovídat lze po přihlášení

jrx jrx je offline
    Starousedlík SHW / Pilot TMF
    Registrace
    Feb 2009

Někdy je dobrá věc dělat na tratí i "alternativní cesty". Dejme tomu že máme nějaký skok, docela náročný na provedení a jistý hráč s rankem 750 000 ho neskočí. Místo toho, aby spadl ale někde do vody nebo do trávy, spadne na alternativní cestu, která ho stejně jako cesta za tím skokem dovede k dalšímu CP byť pomaleji. To se hodí i v Cupu, člověk má pak pořád šanci na umístění a nemusí to hned vzdávat.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Kirk1
    Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od miCHi Zobrazit příspěvek
    Tak jsem opět něco postavil...snažil jsem se aby to bylo co nejlíp sjízdné. Zkuste projet:
    Imho aj keď tam trochu postrádam viacej značena a to že to majú byť jednoduché trate neznamená že majú byť "holé" ja by som ju trochu oživil nejakými .... ozdobami

Citace Původně odesláno od EditorPO Zobrazit příspěvek
    Robim s game servermi ...
    Úplný súhlas

ked kliknes na tento link, tak co sa stane? ftp://195.80.178.195
    HALELUJA HALELUJA HALELUJA neviem ako si to ale doteraz pokaždé keď som to nahodil tak že nemám neviem čo ale to už je minulosť

jrx jrx je offline
    Registrace
    Feb 2009

Tak jsem opět něco postavil...snažil jsem se aby to bylo co nejlíp sjízdné. Zkuste projet:
    Jednoduchá trať by měla být jednoduchá na projetí, né pár placatých zatáček Na mě možná málo eye-candy Ale já taky nejsem zrovna nejlepší stavitel a nerad bych nějak kritizoval něčí práci

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

A este mam jeden poznatok. Je napriklad usek, nejaky skok s dopadom na plosinu. Je na to potreba urcitu rychlost, inak clovek nedoskoci. Nestavajte tie doskoky v extremnej vzdialenosti, aby nebolo az tak tazke dopadnut na plosinu. A ked clovek nahodou nedoskoci a vrati sa na posledny CP, tak aby sa to z toho CP aj dalo dostatocne rozbehnut a skocit. Pretoze teraz je na serveri jedna mapa, kde sa to z posledneho CP jednoducho neda. Kym na to hrac pride, ze musi ist celu trat od zaciatku, tak je polovica kola prec.
    A extrem je, ze ked sa vybura po uspesnom doskoku na nejakej inej zakrute, tak ho to vracia na CP pred tym hnusnym skokom, s ktorym sa tak trapil.

Edit: prave je na serveri ca 15 hracov, tak tam mozete ist a pozriet sa, ze kedy zacnu odchadzat hraci :-)
    Naposledy upraveno uživatelem EditorPO: 01-06-2009 v 19:12

Občasný diskutér / Pilot TMF Avatar uživatele miCHi
    Registrace
    Feb 2009

Už som to písal vyššie ja chcem replaye

A teraz k tým tratiam konečne som sa dostal k LoGi-ho tratiam myslím že všetky z "nations" sú na servery ale ak moja maličkosť môže do toho prehovoriť chcel by som pridať na server tieto trate z balíka "United" myslím že sú plne zjazdné pre všetky kategórie jazdcov počnúc tými najmenejskúsenými po semiprofesionálov jedná sa o tieto trate:

Laura
    E 55
    Sparing
    Like the _skillers_
    Jeu de terre
    [/SIZE]
    Už sem to psal Edimu a tratě jsou na ftpku, snad budou i co nejdřív na serveru

Ps: Už jste někdo zkusili tu moji trať ?
    Naposledy upraveno uživatelem miCHi: 01-06-2009 v 19:23

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Edit: prave je na serveri ca 15 hracov, tak tam mozete ist a pozriet sa, ze kedy zacnu odchadzat hraci :-)
    Tam bych se znovu přimluvil za nucení lidí do hodnocení právě ježděné/projeté tratě.

Registrace
    Jan 2009

Tam bych se znovu přimluvil za nucení lidí do hodnocení právě ježděné/projeté tratě.
    Ozaj nedá sa tam niekde na servery dať neaká hláška alebo niečo podobné kde by sa nabádal hráč aby nezabudol ohodnotiť trať či sa mu páčila alebo nie viem že je tam Karma ale tú imho skoro nik nevyužíva alebo niektorý ani nevedia načo to slúži a že sa s tým dá manipulovať.

@Michi vyššie

Obyvatel SHW Avatar uživatele CommanderZ
    Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od LoGi.CZE Zobrazit příspěvek
    Jak už jsem psal, já, jakožto jezdec, pohybující se v TM už nějakej ten pátek, mam radši tratě, kde je jasně vidět cesta od startu, po cíl a nemusim čekat kdejaký záludnosti. Takovýhle tratě jsou spíš 4Fun a se závoděním nemají nic společnýho. U tvojí trati se o plynulosti moc hovořit nedá.. Třeba úvodní skok - je tam sice cedule jak kráva WARNING, ale, když je tam obrovskej kopec, kterej tě nakopne až do.., tak je tam ta zatáčka opravdu nevhodně zvolená. Takovýhle věci se dají udělat v MediaTrackeru, jako Text vloženej přímo do závodu a můžeš tam třeba hodit "BRZDI!". Další taková část je ta, kdy se skáče na platformu, kde je milion šipek směřujících doleva - stačily by dvě-tři. Pak se proskakuje CP a dopadá do protisvahu, kde mi to 4x z 10 případů zabugovalo a vykoplo až kamsi.. Dále pak seskok z platformy do zatáčky neni pravý ořechový a ani mi to nepřišlo moc dobře označený. Dále pak díra - to je věc, která mě neskutečně vytáčí - sjezd, kde mam určitou rychlost a nevidim před sebe a najednou LUP! - díra... Pak tam byla tušim poslední zatáčka střihnutá , jakoby vracečka - použít delší díle na výjezdu, neměl bych k ní námitek. Celkově se mi ta trať, pardon, nelíbila a opět řikám, že pokud chcete opravdu závodit a nejen stavět tratě typu, "Kdo vyletí v první zatáčce, je lama", tak byste k tomu měli stavět i odpovídající tratě. Děkuji za váš čas, při přečtení tohoto komentáře. Psáno na záchodě, v dlouhé chvíli.. :-D
    Diky za kritiku. Tvrdou zachodovou, ale prece

Muzete se prosim kouknout na prilozenou mapu. Je to zatim jen nahrubo, neco jako ta DeaNoob. Zadne eyecandy zatim.

Zkusil jsem se poucit a udelat to plynulejsi a prehlednejsi. Dejte prosim vedet, jestli se to povedlo (a jestli je dostatecne jezdecky zajimava). Diky

Jednoduchá trať by měla být jednoduchá na projetí, né pár placatých zatáček Na mě možná málo eye-candy Ale já taky nejsem zrovna nejlepší stavitel a nerad bych nějak kritizoval něčí práci
    Vzdyt rikal, ze je to jen koncept.

Za jednoducho mapu povazuji takovou, kterou projedu na poprve, je jedno, s jakym casem.
    Připojené soubory Připojené soubory

Registrace
    Jan 2008

Je otázka nakolik budou sjízdné ty vracáky pro lidi 750k.... Jinak ta mapa neurazí, ale ani nenadchne. Působí trochu nedokončeným dojmem. A to nemluvím o jen o prázdném okolí (vím, není to pro jízdu samotnou podstatné, ale obal prodává...). Hlavně bych dodělal ty běhací šipky na mantinelech a když už ne všude, tak aspoň na těch malých segmentech mezi velkými, už "šipkujícími" ().
    Tys mi s tím Nelsonem dal . Schválně, pánové, kdo se ještě chytil?

EDIT: co je to eye-candy?
    Naposledy upraveno uživatelem Deee-aN: 01-06-2009 v 19:40

Registrace
    Jan 2009

Tys mi s tím Nelsonem dal . Schválně, pánové, kdo se ještě chytil?
    Neviem o čom hovoríš
    Asi vypúlené oči

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od CommanderZ Zobrazit příspěvek
    Zkusil jsem se poucit a udelat to plynulejsi a prehlednejsi. Dejte prosim vedet, jestli se to povedlo (a jestli je dostatecne jezdecky zajimava). Diky
    Za jednoducho mapu povazuji takovou, kterou projedu na poprve, je jedno, s jakym casem.
    IMHO mnohem lepší než ta první. Teď to bylo napínavé a zajímavé místo frustrující a otravné. Jen to sloupořadí na tom kopci je docela nepříjemné překvápko. IMHO tam bude končit pravidelně 95%lidí nezávisle na tom, jak dobře budou mapu znát. Ale jinak dobré.
    Neviem o čom hovoríš
    Nelson u falešného cíle...

jrx jrx je offline
    Registrace
    Feb 2009

oční-cukroví Né, takový výraz znamenající něco jako "balzám na oči"

HA HA

Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od CommanderZ Zobrazit příspěvek
    Muzete se prosim kouknout na prilozenou mapu. Je to zatim jen nahrubo, neco jako ta DeaNoob. Zadne eyecandy zatim.
    o 100% lepšia ako tá predtým mne osobne sa páči a aj tie stĺpy na tom kopci by som tam nechal.
    Tak toho som si ale vôbec nevšimol

@miCHi potom už iba detaily tie šipky a podobné panely visia vo vzduchu imho ok a trochu by som to okrášlil.

Obyvatel SHW Avatar uživatele CommanderZ
    Registrace
    Nov 2007

Diky za pozitivni slova

Jen to sloupořadí na tom kopci je docela nepříjemné překvápko
    To bude oznacene a navic...sloupy nezabiji, jen cloveka o par vterin zpomali. Puvodne tam byly diry

EDIT: Da se nekde postavit separatne takovy den modry pokryv zeme, kterym se tam vyplnuji haly?

Strana 2 z 22 PrvníPrvní 123412 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Trackmania Forever
    Od Deee-aN v sekci Trackmania Forever
    Reakcí: 2577
    Poslední příspěvek: 19-08-2018, 18:17
  2. Trackmania 2: Canyon
    Od Deee-aN v sekci Trackmania Forever
    Reakcí: 56
    Poslední příspěvek: 27-01-2012, 11:35
  3. Trackmania Forever - patch 2.11.19