Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 22 PrvníPrvní ... 2345614 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 316

Téma: Tvorba vlastních Trackmania map

Občasný diskutér / Pilot TMF Avatar uživatele LoGi.CZE
    Registrace
    Aug 2008

Hezká Dirt trať, sice některý místa jsou dost zákeřný, ale jako celek, to působí sjízdně. Akorát konec by moh někdy bugovat, jinak by to byl jeden z adeptů na turnaje :-)
    Přikládam replay, zajetej v dlouhé chvíli ve škole :-D
    Připojené soubory Připojené soubory
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od LoGi.CZE Zobrazit příspěvek
    Hezká Dirt trať, sice některý místa jsou dost zákeřný, ale jako celek, to působí sjízdně. Akorát konec by moh někdy bugovat, jinak by to byl jeden z adeptů na turnaje :-)
    Přikládam replay, zajetej v dlouhé chvíli ve škole :-D
    Který místa jsou zákeřný? Myslíš, že je teda lepší tam tyhle kamerové efekty nedávat?

Občasný diskutér / Pilot TMF Avatar uživatele LoGi.CZE
    Registrace
    Aug 2008

Třeba ta zatáčka před a po loopu a celej ten loop mi tam nějak moc neseděl.. Na hlíně těch pár 90° zatáček, kdy člověk nenajde v rychlosti ideální stopu :-) Po tý zatáčce po loopu do kopce je taky né moc čekaná zatáčka. Pak je tam seskok na hlínu, kde je, podle mě, dílek navíc, kterej tě může rozhodit. Spíš bych tam dal dílek 5-5-1 ;-) A na ty klopený nájezdy a výjezdy používej 4-1-4/5, protože 4-1-2/3, jsou moc kopající :-)
    Jo a na konci se spíš jedná o ten skok, ale vlastně zároveň i o tu kameru. Ten dílek, použitej k odrazu, má tendenci bugovat a ten dopad neni taky zrovna ideál :-)

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od LoGi.CZE Zobrazit příspěvek
    Třeba ta zatáčka před a po loopu a celej ten loop mi tam nějak moc neseděl.. Na hlíně těch pár 90° zatáček, kdy člověk nenajde v rychlosti ideální stopu :-) Po tý zatáčce po loopu do kopce je taky né moc čekaná zatáčka. Pak je tam seskok na hlínu, kde je, podle mě, dílek navíc, kterej tě může rozhodit. Spíš bych tam dal dílek 5-5-1 ;-) A na ty klopený nájezdy a výjezdy používej 4-1-4/5, protože 4-1-2/3, jsou moc kopající :-)
    Jo a na konci se spíš jedná o ten skok, ale vlastně zároveň i o tu kameru. Ten dílek, použitej k odrazu, má tendenci bugovat a ten dopad neni taky zrovna ideál :-)
    Nejdřív ti poděkuju za komentář. A pak na něj budu reagovat...
    Na úvod: nesnažím se mapy stavět tak, aby se daly celé projet na plný plyn.
    Líbí se mi, když je občas potřeba přibrzdit. To jsou ty 90°-ky a i 180°-ky na vyvýšené šotolině a občas i bez "zábradlí". Tam se oddělí zrno od plev a pokud to někdo neprojede ani napopáté, bude problém někde jinde. Je to naprosto běžný prvek. Stejně tak pravé úhly a vracáky na úrovni země. Už jsem viděl i pár map, kde bylo skoro jen tohle, ale to už je na palici...
    Co se zatáček kolem loopu týče, po té před loopem jsou boosty, takže ho každý projede, i kdyby mu ta zatáčka nevyšla optimálně. Zatáčka za loopem je možná trochu oříšek, ale nejpozději napotřetí jí musí většina lidí projet.
    Tu další pasáž jsem předělal až po ten skok, je to trochu plynulejší. Použil jsem ty mírnější klopené nájezdy i když mě osobně nevadí ani ty ostřejší.
    Odstranil jsem tu kameru na konci. Ať tam radši není, než aby to dělalo někomu problémy. Mě se někdy stávalo, že barevný efekt od tvůrce mapy mi rozhodil barvy tak, že jsem musel hru restartovat. Se závěrečným skokem hýbat nebudu. Rotace v letu se dá regulovat a pokud člověk správně trefí odraz, do cíle se dostane.
    Ještě jednou díky za připomínky a připojuji upravenou verzi.

EDIT: BTW, co byste řekli na příštím turnaji tomuhle krátkému dvoukolovému dirtu?
    Naposledy upraveno uživatelem Deee-aN: 03-06-2009 v 16:58

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Kirk1
    Registrace
    Jan 2009

Vážený stavitelia chcem vás poprosiť a to nie iba ja ale pripája sa aj miCHi a Elpsycho aby ste v čo najväčšej miere pokiaľ je to možné obmedzili vkladanie svetla (teda mám na mysli tie svetelne panely čo aj cez noc ale aj cez deň svietia) do vašich tratí najmä pri týchto tratiach väčšine hráčov padá fps na nehrateľné (napr. ja som mal včera okolo 20-21 a miCHi myslím že okolo 17-19 čo je už nehrateľné na druhú a to sa neda povedať že by som mal nejakú slabučkú GK) väčšinou je to u tratí ktoré su stavané v noci - cez deň nič podobné zatiaľ nebolo až tak markantne zaznamenané.

Ďakujeme.
    Naposledy upraveno uživatelem Kirk1: 03-06-2009 v 20:40 Důvod: Oprava textu

jrx jrx je offline
    Starousedlík SHW / Pilot TMF
    Registrace
    Feb 2009

Zdravím. Zde můžete ochutnat něco z mé "nové" tratě NiteLife II. Jen bych rád upozornil, že trať není dokončená a asi ani nebude. Zhruba někde za tím wallridem a následným průjezdem tím "potrubím" či jak to nazvat, je trať jen provizorně dostavěna aby šlo dojet do cíle. Důvod je ten, že mi jaksik docházejí nápady jak udělat trať co nejvíce zábavnou a také ten, že tento koncept trati je docela graficky náročný. Pokud jste hráli první verzi, nemohli jste si nevšimnout pěkné řádky světel a pokusů o přechod světlo/tma (což jsem měl v plánu i s druhou tratí). Nerad bych aby došlo k propadům FPS na méně výkonných sestavách hráčů. Bohužel světla, tabule, budovy a voda k té trati prostě od začátku patří, takže udělat jen holou trať bez "očního cukroví" se mi vážně nechce.

jrx jrx je offline
    Registrace
    Feb 2009

Tak jsem tu zase a s novou tratí. Wallridy, loopy, rychlost a nechybí ani shw reklama. Snad nebude příliš lehká ani těžká (pro 750k jezdce), ztratit se snad neztratí nikdo.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: ScreenShot44png.png 
Zobrazení: 139 
Velikost: 2.50 MB 
ID: 11364   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: ScreenShot53png.png 
Zobrazení: 98 
Velikost: 1.99 MB 
ID: 11365   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: ScreenShot52png.png 
Zobrazení: 92 
Velikost: 2.26 MB 
ID: 11366   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: ScreenShot49png.png 
Zobrazení: 98 
Velikost: 2.25 MB 
ID: 11367   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: ScreenShot51png.png 
Zobrazení: 110 
Velikost: 2.55 MB 
ID: 11369  

Obyvatel SHW Avatar uživatele CommanderZ
    Registrace
    Nov 2007

Tam pres ty dvoje sipky se ma jet proti smeru tech sipek(turba)? Nejak jsem tam uplne ztraceny.

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Jiri@tncm Zobrazit příspěvek
    Tak jsem tu zase a s novou tratí. Wallridy, loopy, rychlost a nechybí ani shw reklama. Snad nebude příliš lehká ani těžká (pro 750k jezdce), ztratit se snad neztratí nikdo.
    Jsi říkal, že se k tomu nedostaneš.... Vypadá to hezky, ale budeš k tomu asi muset udělat GPS. Na prvním wallridu nevím, kam mám jet....

@ ostatní: vidíte všichni billboardy SHW?

jrx jrx je offline
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od Deee-aN Zobrazit příspěvek
    vidíte všichni billboardy SHW?
    Tak doufám že jo. A asi udělám GPS, nebo blbuvzdorné značení

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Jiri@tncm Zobrazit příspěvek
    Tak doufám že jo. A asi udělám GPS, nebo blbuvzdorné značení
    Jak říkávám: dělej to pro Američany (rozuměj - pro blbce). Když to pochopí Amík, tak pak už každej...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

No nevim, ja to zkousel tak 10x ale stejne jsem ji nedojel
    Trubo v protismeru sucks - jako kdyby se tam jelo z nejakyho hroznyho krpalu tak budiz, ale na rovine
    Zaskatulkoval bych ji do prumeru s vyssim obsahem zmatenosti (musi se zajet do svinarny, pak zas ke svinarne a tak porad postupne svinarny odhalovat...) - takova nemastna, neslana

jrx jrx je offline
    Registrace
    Feb 2009

A ty spomalovače tam mají význam, ono ten stadion prostě není nafukovací a mít 600km/h na některých úsecích tratě by nebylo zrovna super. Proto jsem tak přidal ty brzdy, aby auto jelo tak nějak pořád "vhodnou" rychlostí, která umožní snadné projetí dalších úseků tratě.

Registrace
    Jan 2008

Už se mi to povedlo dojet. Ta mapa není špatná, v podstatě se mi líbí, ale... Není pro 750k lidi. Po třetím marném pokusu projet první wallride 95% lidí odejde. Zvlášť když je enter hodí až zpátky na start. Aspoň bych tam přidal nad to ještě jednou tolik, aby ten oblouk bylo širší. Když si vzpomenu, jak jsou lidi zničený z mých IMHO jednodušších wallů... Chtělo by to víc CP. Ty protiturba tam nevadí, když se tam vjede aspoň trochu rozumnou rychlostí, dají se projet. V případě, že se tam někdo vřítí moc rychle, umožní mu průjezd bez toho, aby vyletěl z tratě. Jo a je to už dost dlouhé...

EDIT: budeš muset vložit GPS přímo do mapy, aby si to mohl každý spustit.

jrx jrx je offline
    Registrace
    Feb 2009

Ono tam moc míst, kde by se dali přidat CP není. Startování z nich by už nemuselo umožňovat dojet trať. Ale tu je fuk, pro mě to sice náročné není, spíše naopak, ale pro lidi hrající na serveru to asi problémová trať už bude, tedy prostě a jednoduše - nepujde na server Až budu mít zase čas, zkusím udělat něco ízy, co projedou i newbies.

Strana 4 z 22 PrvníPrvní ... 2345614 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Trackmania Forever
    Od Deee-aN v sekci Trackmania Forever
    Reakcí: 2577
    Poslední příspěvek: 19-08-2018, 18:17
  2. Trackmania 2: Canyon
    Od Deee-aN v sekci Trackmania Forever
    Reakcí: 56
    Poslední příspěvek: 27-01-2012, 11:35
  3. Trackmania Forever - patch 2.11.19