reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Poraďte s xD

Adrb (23)|31.5.2009 02:58
Ahoj, mám svou xD 512MB do fotoaparátu. Jednoho dne, jsem ji na počítači zdefragmentoval a od té doby mi ji nechce foťák přečíst. Vždy jen napíše ať ji naformátuji, ale když to udělám, tak mi to nahlásí chybu. Karta přitom vadná není, jde použít jako přenašeč dat a jiné přístroje ji také v pořádku přečtou. Tou defragmentací se smazala i její pevně daná složka, tedy DCIM. Možná že pravě kvůli tomu nelze ve fotoaparátu přečíst. Že se něco, co ji rozponalo smazalo. (Zřejmě jakási ochrana výrobců, před použitím jinačím způsobem než na jejich výrobky.) Poradil by mi někdo, co bych měl udělat, aby mi ji fotoaparát zase četl???
Jiziii (796)|31.5.2009 09:02
a formátovals ji v počítači nebo foťáku?
když ji sformátuješ ve foťáku tak by to mělo šlapat
a nebo pak foták podvíst a na kartě vytvoř složku DCIM třeba to bude fungovat
Adrb (23)|31.5.2009 20:35
[QUOTE=Jiziii;254777]a formátovals ji v počítači nebo foťáku?
když ji sformátuješ ve foťáku tak by to mělo šlapat
a nebo pak foták podvíst a na kartě vytvoř složku DCIM třeba to bude fungovat[/QUOTE]

Abych to řekl naprosto přesně. Karta se po vložení do fotoaparátu hned chtěla naformátovat, ale místo toho se pak zobrazila Chyba. Podvést fotoaparát tvou radou jsem také zkoušel, ale bylo to marné. Mě osobně napadlo jen ještě.. zkopírovat vnitřek jiné 512Mb xD karty a vložit jej na tu mou, jinou 512Mb kartu ale bohužel nemám k dispozici.