reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

sdílení tiskárny v domácí síti

Magnatt (145)|31.5.2009 09:51
Tak mám jeden problém, který se až tak netýká jen W7 (na kterých teď jedu), stejný problém jsme měl i u Vist (64 bit). Takže máte někdo zkušenost s nastavením tiskárni v domácí síti (router+2 kompy), respektive s jejím sdílením, mezi 64 bit Windows (W7) a 32 bit (XP)?

Protože i když nastavím sdílení tiskárny na počítači, kde je zapojená, tak na druhém PC ji nevidím (ano můj pc je zapnutý, ale třeba ještě zapomínám něco nastavit?). Další věcí jsou ovladače, ano, nabídne mi to instalaci dalších ovladačů, ale to je vše. Když zaškrtnu x86 a zadám cestu k instalačnímu cd pro Xp (od Vist už není přímá podpora od výrobce, základní ovladače jsou součástí OS), tak je nenajde, respektive žádné podporované. Takže ovladače jsem nainstaloval na druhém kompu (XP).

Ještě jsem tak trochu pátral, jak se to má s nastavením a zjistil jsem, že počítače se nevidí. U 7 je nastavená domácí síť, to ale slouží jen pro síť složenou ze 7 OS, takže potřebuju vědět, jak je donutit, aby se přestali ignorovat (myslím že nastevení bude obdobné jako u VIST), a pak bude i tiskárna funkční...
mech13 (5526)|31.5.2009 10:39
u XP musis zapnout sdileni souboru a tiskaren, jinak ten komp neuvidis.

co je to presne za tiskarnu?

chapu tedy spravne, ze tiskarna je starsiho data, nema nove ovladace, tak je nainstalovana na kompu s XP? a z win 7 se snazis tisknout na te tiskarne pres komp s XP?
mstejska (2912)|31.5.2009 10:41
Nemáš, ve firewallu u Win 7, zakázano sdílení? Normálně se to povolí když nastavuješ sdílení souborů a tiskáren, ale už se mi stalo že sdílení bylo zapnuto ale firewall to měl pořád zakázano.
Magnatt (145)|1.6.2009 16:19
No mám NIS 2009 a ten okenácký FW vypíná.
U Xp je nastavena domácí skupina se sdílením, u W7 taktéž, ještě mě napadlo, jestli to nemůže dělat router (D-link), protže nejde o ot, že by nešlo tisknout ( ano mám HP 940c a u nich přímá podpora výrobce skončila u xp), ale prostě ty kompy se nevidí, každý ukáže v síti jen sebe + router a za ním net.