reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Síťová karta IP

Geene (5)|31.5.2009 12:48
Dobrý den,

Nastavuji sousedovi internet expres od O2 a během nastavení jsem se setkal s chybou, se kterou si už 4 dny lámu hlavu.

Potřebuju se dostat do routeru, abych mohl nastavit údaje pro připojení. Jenže za boha mi DHCP na routeru nechce hodit ip na síťovku v pc. (chybe: Omezené nebo žádné připojení) Nejdříve jsem zkoušel nastavovat ip v tcp/ip protokolu pevně ale nepomohlo to. Napadlo mě, že může být chyba v síťovce, protože je integrovaná a těm já moc nevěřim. A tak jsem koupil externí a na té to taky nejde. Externí síťovku jsem zkoušel i na jiném pc a tam funguje, ale na tomto prostě ne. Prostě když mi router nedá ip adresu tak se nedostanu do jeho rozhraní, nezapnu wi-fi nenastavim připojení adsl atd.
Zkontroloval jsem všechny firewally a povypínal je, nepomohlo to. Byl jsem bezradný a tak jsem volal na O2 podporu, chtěl jsem po nich, aby mi dali nějakýho odborníka a ten mi řekl, že je chyba určitě v základní desce. Myslíte že má pravdu?

Bohužel si nevzpomenu na typ routeru, ale název ma na H a je ten nejlevnější od O2

Děkuju za příspěvky
EditorPO (2819)|31.5.2009 13:30
Tu externu sietovku si skusal na inom PC a na tom istom routeri? Tomu inemu PC IP priradi?

Pokial je to Huawei Echolife HG520i, tak ho resetni (stlac tlacitko RESET na dlhsie ako 3 sekundy), pocitac pripoj ethernet kablom do portu 3, router by ti mal pridelit IP automaticky cez DHCP v rozsahu 10.0.0.1 az 10.0.0.254. Samozrejme, ze na sietovej karte musis mat zapnute automaticke priradenie IP adresy. Overit si to mozes v DOS okne prikazom ipconfig /all.

Ak by ti nepridelil IP, tak na pocitaci nastav napriklad IP adresu 10.0.0.100 s maskou 255.255.255.0. V prehliadaci zadaj do adresneho riadku adresu 10.0.0.138. Mal by sa ti zobrazit prihlasovaci dialog, kde zadas meno admin a heslo admin.
Geene (5)|31.5.2009 13:58
ano na jinem pc se sitovce ip priradi pevnou adresu jsem take zkousel a nedostal jsem se na rozhrani routeru....neco musi byt s tim pc protoze na ostatnich to jde jen na tomto ne..
robky (3195)|31.5.2009 15:18
Beží ti na problémovom pc služba DHCP client ?

Pripájaš sa so všetkými skúšanými pc na ten istý router a tým istým káblom ?
EditorPO (2819)|31.5.2009 15:23
Skus na tomto linku http://support.microsoft.com/?kbid=299357, klikni na fix it. Uloz subor a potom ho spust. Pokial by to nepomohlo, tak skus manualne v DOS okne

netsh winsock reset catalog


a

netsh int ip reset


restartni PC.

BTW aky OS mas na tom PC?
Geene (5)|31.5.2009 15:31
kabelem to neni ten jsem zkousel na jinem funguje, zkusim zkontrolovat tu sluzbu dhcp jestli bezi