reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Heslo BIOS

johnnyknoedelmann (15)|28.12.2006 15:25
Mam tento problem. Zakoupil jsem novy notebook Acer Aspire 5101. Do BIOSU je pozadovano heslo. User password neni vytvoreno, ale Supervisor password bylo vytvoreno jiz vyrobcem, kym jinym. Pokud chci zmenit nacitani PC ne z hard disku ale z DVD-ROM, je pozadovan prave pristup Supervisora do biosu. Pokud vstoupim do biosu jako User, nemohu nic menit. Nechapu, kde toto heslo zjistit!? Nebo jsem neco spatne pochopil? Prosim o radu.
tequilla (1015)|28.12.2006 15:50
Uplne jako prvni vec bych se obratil na prodejce toho noteboku, ten by mel takovou informaci vedet. Pokud ne, tak bych jim to omlatil o hlavu :stupid.
ICEBOSS (3435)|29.12.2006 12:37
Neda se bootvaci zarizeni vybrat pri postu nejakou F klavesou? Jinak bych se taktez obratil na prodejce.
first.indian (683)|29.12.2006 13:24
Dalo by se mozna pouzit nejake univerzalni.
http://searchwindowssecurity.techtarget.com/tip/1,289483,sid45_gci1124083,00.html?int=off&Offer=W2SLBbiotip
Primo k Aceru jsem bohuzel nenasel. :(
Petr S. (1220)|29.12.2006 15:22
[QUOTE=first.indian]Dalo by se mozna pouzit nejake univerzalni.
http://searchwindowssecurity.techtarget.com/tip/1,289483,sid45_gci1124083,00.html?int=off&Offer=W2SLBbiotip
Primo k Aceru jsem bohuzel nenasel. :([/QUOTE]

Pokud by výše uvedená hesla nezabrala, můžeš vyzkoušet ještě tuhle další várku. :thumb

Úplně nejdřív se ale určitě zeptej prodejce! Co když to tam nastavil schválně, aby ses v tom nemohl vrtat a pokud to heslo změníš a on to pak zjistí tak Ti skončí záruka?? :eek:

Vím, zní idiotsky :stupid sám jsem se toho lekl, ale možný je všechno... :thumbdown
Ritchie83 (369)|29.12.2006 16:07
[QUOTE=Petr S.]Úplně nejdřív se ale určitě zeptej prodejce! Co když to tam nastavil schválně, aby ses v tom nemohl vrtat a pokud to heslo změníš a on to pak zjistí tak Ti skončí záruka?? :eek:

Vím, zní idiotsky :stupid sám jsem se toho lekl, ale možný je všechno... :thumbdown[/QUOTE]
Čím to je, že je právní povědomí v této zemi tak špatné? Zákonem daná dvouletá záruční lhůta při uzavření kupní smlouvy podle občanského zákoníku nemůže být zrušena změnou hesla v BIOS nebo "odpečetěním" skříně. Zrušena může být pouze záruka poskytnutá prodejcem nad rámec zákona (např. tříletá záruční lhůta) a kupující musí být dopředu srozuměn s tím, že např. odpečetěním skříně o tuto záruku přichází. Přidání komponenty do PC nebo změna nastavení v BIOS totiž není užití věci v rozporu s jejím účelem.

Když už jsme u toho, stejně nesmyslné je i potvrzování záručních listů. K uplatnění reklamace v zákonné době dvou let není potřeba mít potvrzený záruční list.
Petr S. (1220)|29.12.2006 17:19
Možná jsem se špatně vyjádřil, myslel jsem jestli to nemá napsáno ve smlouvě...

Tak to je divné :cool: Sám jsem již slyšel o pár případech, kdy dotyčnému nechtěl prodejce uznat záruku, protože se v pc vrtal... Jak jsem psal výše, to s tím Biosem se mi samotnému zdá jako volovina, ale odpečetění skříně? To jsem měl vždycky zato, že pak hned padá záruka...

Tohle se přesně stalo mému známému - stavěl zákazníkovi počítač a samozřejmě mu dal dvouletou záruku. To bylo ještě v době, kdy počítače nepečetil...

Po roce se ale onen zákazník ukázal a chtěl po něm záruční opravu, protože mu PC sám od sebe "odešel". Po kontrole vnitřností bylo zjevné že se v něm dotyčný šťoural a tím zničil některé komponenty (Na tehdejším velmi žhavém procesoru - Duronu - nebyla žádná teplovodivá pasta, krom toho byl možná i špatně nasazen chladič :notsure to už si bohužel nepamatuji). Nakonec ze zákazníka dostal informaci, že se mu pc zdál již strašně zaprášený a tak ho rozdělal, vzal vysavač, všechno odmontoval a "velice důkladně" vyčistil... :eek:
joachimwedel (56)|30.12.2006 20:34
[QUOTE=johnny9]Mam tento problem. Zakoupil jsem novy notebook Acer Aspire 5101. Do BIOSU je pozadovano heslo. User password neni vytvoreno, ale Supervisor password bylo vytvoreno jiz vyrobcem, kym jinym. Pokud chci zmenit nacitani PC ne z hard disku ale z DVD-ROM, je pozadovan prave pristup Supervisora do biosu. Pokud vstoupim do biosu jako User, nemohu nic menit. Nechapu, kde toto heslo zjistit!? Nebo jsem neco spatne pochopil? Prosim o radu.[/QUOTE]


A co takhle CLEAR CMOS.Pomoci manualu najdi JUMPER ktery resetuje cmos.
eraser (0)|1.1.2007 13:57
[quote=joachimwedel]A co takhle CLEAR CMOS.Pomoci manualu najdi JUMPER ktery resetuje cmos.[/quote]
To nebude také jednoduché, keďže ide o notebook od Aceru. :)
joachimwedel (56)|3.1.2007 20:13
[QUOTE=eraser]To nebude také jednoduché, keďže ide o notebook od Aceru. :)[/QUOTE]

Hmm,tak jeste vyndat baterii.
Petr S. (1220)|3.1.2007 23:05
[QUOTE=joachimwedel]Hmm,tak jeste vyndat baterii.[/QUOTE]
[QUOTE=eraser]To nebude také jednoduché, keďže ide o notebook od Aceru.[/QUOTE]

Měl bych jednu otázku trošku vedle: Jak je to u notebooků s resetovacími jumpery a baterií zálohující CMOS obecně? Jsou volně přístupné?
phillipus (5)|12.3.2007 10:35
[QUOTE=joachimwedel]Hmm,tak jeste vyndat baterii.[/QUOTE]
Jak dlouho by mela byt baterie vytazena, aby se nastaveni smazlo?
Petr S. (1220)|12.3.2007 11:27
Viz. Databáze řešených problémů.

Čas potřebný k výmazu paměti CMOS by měl být o něco delší, některé zdroje hovoří až o několika hodinách (tak ale platilo spíše jen u velmi starých desek).

Podle mých vlastních zkušeností stačí půl minuty až minutu...