Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: Výkonná sestava na vše

Nováček
    Registrace
    May 2009

Tento měsíc si budu kupovat novou sestavu.
    Účel je práce - programování a s tím související některé náročné výpočty velice silně závislé na velikosti paměti a rychlosti disku a také hry + samozřejmě takový ten běžný domácí provoz, budu to mít na koleji, takže odběr mě také zas tak netrápí.

Vycházel by jsem ze sestavy založené i7 do 30k pro měsíc květen http://www.svethardware.cz/pruvodce-...veten/26637-11 s následujícími vylepšeními.
    12Gb DDR3 CL7 set místo těch 4Gb (cca + 2 300)
    Navíc OCZ Vertex 120 Gb ssd disk na systém a vyrovnávací data (cca + 11 500)
    + nějakou lepší grafickou kartu, asi třeba GeForce 295 GTX (cca + 6200)
    Takže by to mělo být dohromady pod 50k, což je dost, ale snad mi ten comp zase pár let vydrží.

Otázky
    1. bude ten zdroj co tam je - tedy Etermax Pro 625W dostatek (i pro případné přetaktování), nebo mám sáhnout po něčem trochu výkonějším.
    2. Nikdy jsem celý počítač neskládal, a vzhledem k nemalé investici se bojím, že to nějak zničím, takže, když k tomu budu mít ty manuály, jaká je šance že se něco zvrtne, nebo si mám radši najít někoho kdo mi to složí, kolik by to tak mohlo stát ?
    3. Jakákoliv další připomínka je vítána

Díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

pokud chces 12GB pameti, musis vymenit desku, UD3R ma jen 4 sloty ... takze ber DS4 http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4008M0982HJMC0
    Jinak zdroj staci, SSD bych moc nedoporucil, ale jestli po nem touzis ....

Nováček
    Registrace
    May 2009

Co je špatného na ssd ? Podle toho co o tom zatím vím to znamená řádové zkrácení přístupové doby a zrychlení přenosu, ztišení počítače a zmenšení odběru.
    Podle nějakých recenzí by to mělo i dost urychlit normální práci, je tu nějaký háček který nevidím ? Kromě ceny samozřejmě, která není malá.

Ta deska vypadá fajn, má rozšiřitelnost na 24Gb, takže někdy až nebudou 4Gb DDR3 moduly stát astronomický peníze tak to půjde rozšířit, a rozsah frekvencí taky dobrý.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Draken
    Registrace
    Aug 2007

já bejt tebou tak si pořídim zatim dva 1TB disky do raidu a na SSD si tak rok počkám
    protože přichází na trh už 512MB SSD disk...myslím že celá platforma velmi brzy začne zlevňovat a
    za dva roky si budeš ťukat na čelo a říkat "proč jsem nepočkal mohl jsem mít terabajtový, 3x rychlejší disk za poloviční prachy"...zvlášť když ten 120GB nebude žádný velký terno... v raidu ten ssd disk jistě dohoníš...
    Naposledy upraveno uživatelem Draken: 31-05-2009 v 18:11

Nováček
    Registrace
    May 2009

Jo, za dva roky budu mít takovej počítač celej za poloviční prachy, mě je jasný že to půjde dolů, a asi rychleji než ostatní věci normálně jdou, ale takhle bych si nikdy nic nekoupil, raid je fajn, ale přístupovou dobu mi to pořád nezmenší.

Registrace
    Aug 2007

nevim no... když myslíš že nižší přístupovou dobu využiješ... jestli jo tak jdi směle do něj...
    s SSD disků je teď opravdu asi nejvýhodnější (né, že by byl nějakej extra výběr)

ale když si vezmu, že před dvěma roky v létě jsem koupil 2GB flasku za 1200
    a teď mam 16GB corsair voyager za 1100... a 2GB maj u nás v kauflandu za 119kč
    tak mi to prostě přijde jako hodně velkej rozdíl (i oproti všem ostatním komponentám)...
    toť můj názor...

Registrace
    May 2006

No, ono tady nejde ani tak o tu cenu ...

Citace Původně odesláno od Stratos-Pctforum
    Bohuzel SSD disky zatim na system nedoporucuju mel sem doma na testy OCZ V1 140/90 MB/s a na System nepouzitelne.

Takhle to vypada kdyz disk neni jako systemovy

Jakmile na nej ale nainstalujete WIN a cca po 2 hodinach instalaci driveru a ruznych SW se zacne disk chovat dost zvlastne. WIn jako neodpovidaji a chvilkama zamrzaji. A vyjde vam toto.

Proste jakmile na disk zaroven zapisujete a ctete data coz WIN delaji skoro furt dojde ke spomaleni az na 200Kb/s coz je nepouzitelne.

Bohuzel nebyla to vada meho kusu podobnych problemu je OCZ forum plne.

Registrace
    Aug 2007

Tak to je další důvod proč přestávám vůbec pomýšlet na SSD ...
    Ale neni to třeba firmwarem? Pokud se to stává hromadně tak je to fakt tragický...
    je to u všech výrobců nebo jen u OCZ?

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Draken Zobrazit příspěvek
    Tak to je další důvod proč přestávám vůbec pomýšlet na SSD ...
    Ale neni to třeba firmwarem? Pokud se to stává hromadně tak je to fakt tragický...
    je to u všech výrobců nebo jen u OCZ?
    Tak udajne je to vyresene v novych modelech vetsi vyrovnavaci pameti a u Intel SSD novym firmwarem ...
    ale dokud neuvidim testy, tak tomu neuverim

Podobná témata

1. Nova vykonna grafika
    Od Georginek v sekci Grafické karty
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 20-11-2009, 21:36
  2. Vykonna "vedecka" sestava, hledam.
    Od glondrej v sekci PC - archiv
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 07-09-2009, 19:18
  3. výkonná sestava do 80k