reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Neznámé zařízení ve správci Windows 7

Crixus (4)|31.5.2009 16:41
Ahoj, zjistil jsem, že Microsoft nabízí zdarma ke stažení Windows 7, tak jsem si ho stáhnul a nainstaloval. Vše v pořádku, ovladače na vše se sami stáhli. Jen zůstali dvě neznámé zařízení ve Správci zařízení. Mam notebook (HP 6735s) a nešla mi klávesa FN a funkce s ní spojené, tak jsem si doinstaloval ovladač na XP na tyto klávesy a jedno z neznámých zařízení zmizelo. Ale nemohu přijít na to, co je to druhé neznámé zařízení. Tak vás tímto žádám o radu. Přikládám screen ze Správce zařízení a z programu Everest.

Předem děkuji za odpovědi
everest.png spravce.png
Draken (1578)|31.5.2009 18:02
je to čtečka otisku prstů...
kevin00 (10238)|31.5.2009 18:02
Zkus nainstalovat zařízení Mass Storage. Stahovat by jsi měl spíše ovladače pro Win Vista. Všechny ovladače najdeš na stránkách výrobce
Crixus (4)|31.5.2009 18:42
Draken: Tak v tom případě mam problémy dva... ten druhý je, že nemam čtečku otisků prstů.

kevin00: Nainstalováno, proveden restart ntbuku a stále je tam neznámé zařízení.

Ohledně těch ovladačů pro Visty nebo pro XP... Kamarád má ntbuk jak já, jen asi o verzi novější a ovladače na Visty mu Windows 7 nechtěl vzít, ale na XP-čka ano. A dále, s mojí rychlostí netu bych stahoval ovladače dva dny + to FTP, na kterém výrobce ty ovladače má mi jednou jde a jednou ne. Tak by bylo možná lepší vědět co konkrétně stahovat.

Jsem otevřen dalším nápadům co by to mohlo být a ochoten vypomoct, jak jen budu moc.
Draken (1578)|31.5.2009 18:47
hmm a webcamera je nainstalovaná...čtečka karet funguje?
Crixus (4)|31.5.2009 18:55
Právě jsem podnikl video-hovor přes skype, takže si troufám tvrdit že web kamera funguje.

Dále jsem vložil paměťovku z mobilu do čtečky a bez problémů se načetla, takže čtečka také funguje.

Neznámé zařízení zůstává stále neznámým.
kevin00 (10238)|31.5.2009 19:24
Zkoušel jsi ve Správci zařízení vybrat z kontextové nabídky neznámého zařízení Aktualizovat ovladač a nechat si jej vyhledat na netu ? Jinak si stáhni Everest a koukni na všechna zařízení v NB a porovnej s nainstalovaným hardwarem.
Draken (1578)|31.5.2009 19:27
krom infraportu a modrýho zubu mě už nic nenapadá...
KunNy (410)|31.5.2009 19:35
Mě ještě napadá touchpad - ikdyž funguje, tak výrobce k tomu ještě často dodává různé aplikace. Kromě touchpadu by to ještě mohly být multimediální klávesy, pokud teda book nějáké obsahuje.
robky (3195)|31.5.2009 19:46
ne-ne, je to ochrana hdd. Obsahuje sensor (zrýchlenia?) a v prípade prekročenia nastaveného limitu (napr. pri páde) zaparkuje hlavičky hdd a vypne ho - chráni tým disk pred zničením ...

"Protect your data with HP Mobile Data Protection System 3D. HP has improved upon the HP Mobile Data Protection System, which mounts the hard drive directly to the notebook frame to help reduce the transmission of shock to the hard drive by adding a three-axis digital accelerometer. The accelerometer acts as a motion detector that notifies the system of sudden motion and sends a command to the hard drive to temporarily stop the drive, helping to protect data in the event of impact.

driver by mal byť na CD od ntb:notsure tak vyskúšaj vložiť CD a daj aktualizovať ovládač daného zariadenia, prípadne ho nasmeruj na to cd ...

Ovládač pre Vistu nájdeš tu, pre XP zasa tu
Crixus (4)|31.5.2009 20:45
kevin00: tak Everest už mam delší dobu, takže jsem ho stahovat nemusel. Koukal jsem, co má můj ntbuk za HW a zda je nainstalován ve správci a vše ok.

Draken: infraport nemam a bluetooth jde, našel jsem přes něj mobil plus poslal soubor.

KunNy: k touchpadu je na stránkách výrobce program a ovladač Synaptics a ten mám nainstalovaný. A pokud multimediálními klávesami myslíš ovládání zvuku a jasu pomocí kombinace tlačítek fn a nějakého jiného, tak to už jsem doinstalovával. Jiné "multimediální" klávesy nemam.

robky: tak moc děkuji, bylo to vážně ono. Zkusil jsem ovladač na XP, ale ten bohužel nešel. Pak jsem zkusil ten pro Visty a po restartu neznámé zařízení zmizelo.

Tímto všem děkuji za zájem a snahu pomoct mi v problému. A uvidíme se u dalšího mého problému.