reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

prepojenie 2 pc

otam85 (9)|28.12.2006 17:42
spojil som priamo s kablom 2 PC s win XP cez sietove karty...vypise mi, ze PC su spojene ked zapinam PC, ale neviem sa dostat ani na jeden PC z toho druheho...mam zapnute aj zdielanie suborov, ale aj tak mi nechce najst ani jeden PC...treba tam este nieco nastavit? dakujem...
ICEBOSS (3435)|28.12.2006 18:08
nastav si rucne IP adresy na: 192.168.0.1 a druhe PC na 192.168.0.2, masky podsite 255.255.255.0, oba musi mit stejnou pracovni skupinu. Po zapnuti sdileni souhoru by bylo dobry taky nejaky soubory nasdilet :)
otam85 (9)|28.12.2006 18:23
vsetko som nastavil, restartoval a stale nic...dam miesta v sieti a nic nenajde..
ICEBOSS (3435)|28.12.2006 18:57
se nenajdou, ani kdyz das start - hledat - pocitac ? kabel mas doufam krizenej.
Lamak (96)|29.12.2006 10:08
Jak pise ICEBOSS. potrebujes krizenej kabel a pokud ho nemas, tak swich. Rucne ip nastavovat "nemusis" protoze xp ma [SIZE=-1]Automatic Private IP Adressing (APIPA), ktery prvne hleda DHCP a ceka na prideleni adresy a pak da vlastni...
Ale lepsi mas nastavit si vlastni IP.
Hlavne se podivej, jestli je pocitac ve stejne skupine...to by sice vadit nemelo, ale vetsinou vadi. Potom pokud se chces pripojit, mel bys mit nastavena spravne prava u te slozky a pokud mozno i vytvoreneho uzivatele ve tvem PC, ktery k tomu ma mit pristup.
Pokud si nejses jistej jestli to je spravne propojeny, tak vyzkousej ping a popripade se dostat k te slozce pres spustit z nabidky start...je to \\server\slozka kde server je nazev pocitace a slozka je nazev pod kterym slozku sdilis.
Kazdopadne se podivej jak mas nastaveny prava pro tu slozku...tam asi bude zakopanej pes.
btw. ted me jeste napadlo, zkus vypnout firewall...

ale nejjistejsi je nainstalovat FTP server a k souborum se dostavat pres FTP
[/SIZE]
otam85 (9)|29.12.2006 11:53
takze ked som isiel cez start-hladat-pocitac, tak mi to uz naslo druhy PC...potom som pridal miesto v sieti a naslo to aj tam...dakujem ludia za pomoc...
wizaard (913)|31.12.2006 14:31
[QUOTE=otam85]takze ked som isiel cez start-hladat-pocitac, tak mi to uz naslo druhy PC...potom som pridal miesto v sieti a naslo to aj tam...dakujem ludia za pomoc...[/QUOTE]
Taky jsem s tím malinko zápasil, když jsem to dělal (vážně ale jenom malinko ;)). Prostě 2 LANky, 1 kabel, 2 PC => vytvořit skupinu => vytvořit síť => vytvořit instalační disketu sítě => nainstalovat pomocí ní síť na druhý PC => restart => sdílet složky/soubory => restart => a je to ;).