reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomoc s výběrem routeru

master222 (20)|1.6.2009 10:06
Dobrý den, chtěl jsem vás poprosit o radu při výběru routeru.
Požadavky na routr jsou takové, aby zvládal wifi, měl silný signál(aby dosáhl i ven z domu na dvorek) a aby mel jedno usb, kde lze sdílet tiskárnu respektive multufunkční zařízení hp 1110. No a s cenou tak do 3000 Kč.

Když jse to tak procházel, tak jsem narazil na tyhle ty dva, ale nevím jestli zvládnou hp 1110:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=63149
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40920
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48690

Díky za vaše rady, doporučení, klidně navrhněte co by jste braly vy.
wex (115)|1.6.2009 11:50
Co se týče toho dosahu, tak při nejhorším to jde vyřešít výměnou antény za nějakou s vyšším ziskem. Ty tři routery, co máš vybrané mají tři antény kvůli podpoře technologie MIMO, ne kvůli dosahu. Pokud nepotřebuješ 802.11n tak jsou na výběr i další routery. Problém je s tím mutifunkčním zařízením. Myslím, že je hodně malá pravděpodobnost, že zde bude někdo, kdo bude mít toto zařízení připojené k routeru. Takže jedna z možností je projít oficiální stránky výrobců routerů a dívat se do seznamu podporovaných zařítení, jestli náhodou tam nebude to HP 1110, další možnost je googlení a procházení diskuzí, ale to spíš najdeš zařízení, které to nepodporují. Potom můžeš zkusit si přes net objednat router a pokud to nebude fungovat, tak ho do 14 dní vrátit bez udání důvodu. Nebo se domluvit s nějakým prodejcem v místě bydliště, že ho když tak vymění za jiný. Poslední možnost je koupit zvlášť printserver. Ale v tom se nevyznám, takže vůbec netuším, jak je to s podporou multifunkčních zařízení.

Tak jsem se trochu díval na ty prinservery. Jeden cenově dostupný jsem našel, ale asi nebude podporovat tu HP PSC 1110. Na konci manuálu je seznam podporovaných zařízení a je tam jenom PSC 1210 a vyšší. Viz stránky produktu. Manuál je vpravo na stažení.
OvisLink eLive MFP101U
matyyy (2527)|1.6.2009 12:06
[QUOTE=master222;255194] a aby mel jedno usb, kde lze sdílet tiskárnu respektive multufunkční zařízení hp 1110. [/QUOTE]
myslíš hp psc 1110 ?
to je gdi tiskárna a tu většina printserverů nebere

printervery pro gdi tiskárny
zyxel NPS-520
LEVEL1 FPS-3003
Planet FPS-1010M

level1 umí i scanovat ale hp psc 1110 není v support listu (ale zase tam je hp psc 1210 který je velmi podobný)
EditorPO (2819)|1.6.2009 12:14
Pokial som dobre pozeral, tak z tych routerov ma printserver len ten Asus.

Mas multifunkcne zariadenie, ale pojde ti asi len tlac. Scanovanie v pripade tychto rieseni nefunguje, je to jednosmerne.

Je mozne aj riesenie samostatnym print serverom (napriklad Edimax v cene do 1000 korun). Ale tam bude tiez problem so scanovanim.

Scan po sieti ti bude fungovat asi len na zdielanej tlaciarni na PC.
Logout (4018)|1.6.2009 12:25
No, mě se s novym edimaxem s Nkovym standardem a třema anténama značne prodloužil dosah, ve kterym s Gčkovym ntb chytnu signál. Vzhledem k tomu, že předtim jsem to testoval se dvěma Gčkovejma routerama (asus, msi) a edimax je úplně nejlowend značka, tak myslim, že Nkový routery budou mít větší dosah.
Čim je to způsobený nevim, jestli pomáhá to, že má tři antény, nebo že pro Nkovej standard musí bejt čipset citlivější, ale z mý (pravda velmi omezený zkušenosti) plyne, že Nkovej router prodlouží dosah Gčkový sítě.
master222 (20)|1.6.2009 20:52
jj, trak díky za radu s tou tiskárnou, bud koupím nejakej ten printservr nebo novou tiskárnu, ješte uvidíme, ale ted zpět k tomu routeru, který by jste mi doporučily???
master222 (20)|18.6.2009 12:05
Tak jsem nakonec koupil d-link dir-655.
Když bych ho měl zhodnotit, tak má pěknj design, dobrej výkon (na zahradě v nejvzdálenejsím míste má pořád 40% signálu), celkem stabilní wifi sít ( žádné kolísání výkonu, výpadky,..), dobrý a přehledný pracovní prostředí, a to usb na který si všichni tak stěžujou,to je taky ok, funguje na tom i hp psc 1110, flaska, přenosnej hdd,... . Zatím jsem s ním velice spokojen.