reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Board GA-6WMM7 soc.370 problém s USB porty

Janko-cr (12)|1.6.2009 14:44
Pěkný den,
snažím se oživit stařičký PC s deskou GA-6WMM7 soc.370. Po instl. Win XP/3 vše OK až na USB. Při připojení jakéhokoliv zařízení mi oznámí, že připojené zařízení nebylo rozpoznáno a tudíž není funkční. Po fyz. kontrole desky (podle manuálu), aktualizaci BIOSu si PC vede stále svou. Nic nezná na nic si nepamatuje.
Umíte někdo poradit jak ty zatrolené USB zprovoznit? :idea
Předem díky
Janko
kevin00 (10238)|1.6.2009 15:08
[QUOTE=Janko-cr;255294]... Nic nezná na nic si nepamatuje ...[/QUOTE]

Nepamatuje, znamená, že v BIOSu něco nastavíš a po vypnutí si nastavení nepamatuje ? Čas si také nepamatuje ? Poté vyměň baterku na motherboardu. Je možné, že po vypnutí a následném zapnutí se USB řadič v BIOSu vypne.
Janko-cr (12)|1.6.2009 17:23
citace>>Nic nezná na nic si nepamatuje.<<
Promiň.
Tou větou jsem to myslel trochu nadneseně. Ne, baterka a vše ostatní je OK.
Zlobí mně, že ač tam strčím cokoliv, flešku, čtečku, tak vždy "neznámé zařízení". V EVERESTu universální hostitelský řadič : INTEL 82801AA sběrnice USB, port1: neznáme zařízení. A je tam fleška, která funguje na dalších x PC. Já se v tom až tak zase moc neorientuju. Spíš mě to připadá, že tam nejsou nějaké ovladače, či co.
Díky za snahu pomoci.
Janko
kevin00 (10238)|1.6.2009 17:28
Drivery pro USB pro WinXp SP2 a vyšší nepotřebuješ, jsou obsaženy v instalaci Win či u XP v Service Packu. Je dosti možné, že odešel USB řadič na motherboardu. Kam USB zařízení zapojuješ ? Do front panelu na case či na bracket z motherboardu ? Vyzkoušej oba způsoby.